Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel painter bölümü (adminlere)

Benzer konular

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
painter aslında fırça özellikleri ile gerçekten çok iyi bir program. Photo Shop X5 ile ancak painter in bazı özelliklerini programına taşıdı. Ancak kullanım açısından daha çok ressamlığa yönelik olduğu için yeterli ilgiyi görmediğini düşünüyorum. Fakat bir özelliği varki ressam olmanızada gerek yok. İstediğimiz herhangi bir resmi painter in fırça özelliklerinden yararlanarak tablo yaparcasına tekrardan resmedebiliyoruz. Bu özellik bir anlamda resme ait pixelleri farklı bir mantıkla yeniden ürettiği için küçük pixelli resimlerde de iyi sonuç alınabiliyor.

Sonic!

🌱Yeni Üye🌱
Evet bende aynı fikirdeyim. Yurt dışında corel painter çok popiler bir program ama türkiyede hiçbir iğitim dökümanı bulamıyoruz. ben bu programı kaç defa pc me kurup daha sonra çözemeyince kaldırdığımı hatırlamıyorum. işin doğrusu türkiyede painter ile ilgili tuorial sıkıntısı var. eğer bilgili arkadaşlar varsa birkaç tutorial hazırlarlarsa yada deviantart dan çevirebilirlerse gerçekten çok işe yarar birşeyler olur.

yesil_dokunus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
programın son hali çok kullanışlı rahatlıkla fotoşopun yerini alabilecek düzeyde. kullanımı da oldukça kolay. tek ve önemli sıkıntısı dosya formatı olabilir. fotoşop o konuda daha zengin. ayrıca dosyaları eps kaydetme gibi muhteşem bir özelliği sahip. kısaca fotoşopdan pek çok yerde üstün özelliklere sahip. bu sebeptan dolayı sanatçılar arasında yavaş yavaş fotoşopun yerini almaya başladı.

ilk olarak corel painter essiantal olarak piyasa çıktı şu anda 11. sürümde. essintal sürümdeyken sadece boyama amaçlıydı. grafikerlerin işine yaramazdı. diğer araçlar sonradan eklendi..

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
yahu bir ders hazırladım painter için

3 tane resim var

nasıl yükleneceğini bulamadım. Yeni dosya açtığımda resim yükleme bölümünde bilgisayarımdam diye bölümde resmi gösteriyorum sonra link in çıkması gerek onu alı yaıştırağım ama link çıkmıyor. Nerde hata yapıyorum.