Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corelde özel renk paleti ?

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba arkadaşlar,
Corel x4 kullanıyorum ve özel bir renk paleti hazırlamak istiyorum bu mümkünmüdür?
Fountain fill de yaptığım birkaç renk karışımını sagdaki renk paletlerinin yanına eklemek istiyorum
oluru varmıdır bu işin?
Teşekkürler iyi tasarımlar...

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
elbette oluru var, yeni yaptığın rengi, palete ekleyebilirsin...

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
kısaca nasıl yapıldıgını söyleyebilir veya bi kaynak gösterebilirmisiniz?
Teşekkürler

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Thorn cok saol ugraşmışsın ama tek renk eklenebiliyor ama ben fountain fill de birden fazla rengi geçişli renk yapabiliyoruz ya beöyle bişeyi alıp renk paletine eklemek istiyorum
yinede teşekkür ederim yardımın için

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Thorn cok saol ugraşmışsın ama tek renk eklenebiliyor ama ben fountain fill de birden fazla rengi geçişli renk yapabiliyoruz ya beöyle bişeyi alıp renk paletine eklemek istiyorum
yinede teşekkür ederim yardımın için

Atamak istediğiniz renklerin bulunduğu zemini seçili hale getirerek ( Zeminin vektörel olması koşulu ile )
Window-Color Palettes+Create Palette From Selection tıklayara açılan pencereden bir isim atayarak onay verdiniz mi renkleriniz renk paletinde görünecektir.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Fountain Fill penceresi açıkken alttaki Presets bölümüne bir isim yazıp yandaki artı işaretine tıklayarak seçiminizi kaydedebilir ve tekrar kullanmak için ismini seçerek uygulayabilirsiniz...
Nihat hocam verdiğiniz bilgiyi denedim mesela bir dörtgen kenar rengi siyah kırmızıdan maviye renk geçişi uyguladığım bir objeyi kaydettiğimde Color Palette üzerinde siyah, kırmızı ve mavi renkleri ayrı ayrı görünüyor Fountain fill özelliği kayboluyor yani bu şekilde görünmesi normal mi? Uyulamada bir hata mı yaptım acaba? ...

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Fountain Fill penceresi açıkken alttaki Presets bölümüne bir isim yazıp yandaki artı işaretine tıklayarak seçiminizi kaydedebilir ve tekrar kullanmak için ismini seçerek uygulayabilirsiniz...
Nihat hocam verdiğiniz bilgiyi denedim mesela bir dörtgen kenar rengi siyah kırmızıdan maviye renk geçişi uyguladığım bir objeyi kaydettiğimde Color Palette üzerinde siyah, kırmızı ve mavi renkleri ayrı ayrı görünüyor Fountain fill özelliği kayboluyor yani bu şekilde görünmesi normal mi? Uyulamada bir hata mı yaptım acaba? ...

Benim belirttiğim yöntemde renkleri ayırarak herbir rengi ayrı ayrı renk paletine kaydedilir zaten.

Ben sorunu bu şekilde algılamıştım.

nuriQocca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
konu kirliliği olmasın istedim; anthony 286 adında yada kodunda bir renk varmıdır?
firmadan bana logolarının anthony 286 renk kodunda olduğunu söylüyorlar..
ben mi yanlış biliyorum renk kodları #00000 şeklinde sıralanmaz mı?
Nasıl bir oyunun içerisindeyim :) yardımcı olursanız eğer sevinirim..

nuriQocca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:rofl:Edit: pantoneyi anlatmaya çalışıyormuş..

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet o matbaa pantonesinden renk vermiş sana
banada böyle renkler geliyo rengi bulup en yakın rengi uyguluyorum