Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corelde PDF convertleme

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar, corelx5 te gazete dizgisi yapıyorum, Çalışmayı pdf uzantısı ile convert etmeye çalıştığımda dpi ayarını nereden yapıyoruz? Çok yüksek boyutlu pdf yapıyor.. Ayrıca çalışmayı matbaaya kaç dpi ile göndermem gerekir? bilgisi olan varsa, yardımcı olursanız sevinirim.

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ne yani onca grafiker bu sorunun cevabını bilmiyor olamaz demi? sanal bir pdf yazıcı kullanarak da çözebilirim aslında ama corelin böyle bir eksiği olduğunu sanmıyorum. Lütfen bilen birisi varsa yardımcı olsun

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba arkadaşlar, corelx5 te gazete dizgisi yapıyorum, Çalışmayı pdf uzantısı ile convert etmeye çalıştığımda dpi ayarını nereden yapıyoruz? Çok yüksek boyutlu pdf yapıyor.. Ayrıca çalışmayı matbaaya kaç dpi ile göndermem gerekir? bilgisi olan varsa, yardımcı olursanız sevinirim.

Üstat Farklı kaydet Pdf seçip save diyoruz gelen pencerede Objects sekmesinin altında Bitmap downsampling başlığı içindeki yerlere değer girerek; Renklilerin Grayscale'lerin ve Monochrome'lerin dpı değerini verebilirsin.
Kaç dpı yapman gerektiğine gelince detaylı bilgi burada mevcut: https://www.turkuvazmatbaacilik.com/downloads/gazete_gonderim_kurallari.pdf
Kolay gelsin.

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, çok yardımcı oldunuz.