Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CorelDraw X5 Overprint Sorunu

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆
mrb. arkadaşlar

windows 7 işletim sistemi kullanıyorum.
ve corel draw x5 te bütün yapılan çalışmalarda overprint sorunu oluyor.
haliyle filimciye x4 te basmılmasını söylüyorum (x4 te basıldığında sorun olmuyor) tabi filimcide x5 kullandığı için bazen unutuğum zaman oda x5 te basıyo ve aynı sorun devam ediyor. bu konuda yardımıcı olacak biri varmı ? şimdiden teşekkür ederim,

Son düzenleme:

Benzer konular

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Overprint sorunu derken... verdiğiniz overprintler mi çıkmıyor?...overprint verilmemiş nesnelerde overprint mi çıkıyor...? Nedir tam olarak?

Ayrıca sorun sizinle ilgili değil, repro ile ilgili gibi gözüküyor.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
https://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img856/1308/unled1isc.jpg&via=mupload&newlp=1#overprint derken kastettiğim sorun 2 renkli extra zeminli bir işte yazıya kontur verdiğimde corel x5 te basılan bir işte çıkmıyo yani kontur vermemişim gibi. eklediğim resimdeki gibi
Verdiğiniz Overprintler filmde çıkmıyorsa tamamen repro'nun yaptığı bir yanlıştan kaynaklanıyordur. CorelDRAW'dan Postscript/PRN dosya aktarırken overprintler iptal "ignore" ediliyordur.

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆
Verdiğiniz Overprintler filmde çıkmıyorsa tamamen repro'nun yaptığı bir yanlıştan kaynaklanıyordur. CorelDRAW'dan Postscript/PRN dosya aktarırken overprintler iptal "ignore" ediliyordur.

sanırım dediğiniz gibi Postscript ten kaynaklanıyo gibi çünkü bende burdan önizlemede baktığımda normal yazıcının ayarından bakıldığında filimcideki gibi oluyodu ve Device indepedent Postcritp file ı seçtiğimde overprintin normal gözüktüğünü gördüm :)

çok teşekkür ederim. ilgin için.
iyi çalışmalar.

wierri

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Crel Draw x5 de çalışma yaparken bir anda program kapanıyor ve tüm çalışmalar gidiyor bunu düzelmenin yolu varmı ? En son kaydettiğin nokta kalıyor sadece.

atdonmez

🏅Acemi Tasarımcı🏅
font ayarlarında sorun var kasma yapıyor.. ondan kapanıyor.. bende de aynı şey oluyordu .. ayarları değiştirdim..

Drawman

🌱Yeni Üye🌱

Arkadaşlar yanlış filan yok. Corel x5 print konusunda özellikle kopya olduğu için renk ayrımı yapamıyor. Her rengi örneğin siyahı bile 4 renk tanıyor. Yapılan işi x4'e farklı kaydedince sorun kalkıyor... Bu sorun yüzünden bir sürü işim mahvoluyordu... Kolay gelsin...

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
Arkadaşlar yanlış filan yok. Corel x5 print konusunda özellikle kopya olduğu için renk ayrımı yapamıyor. Her rengi örneğin siyahı bile 4 renk tanıyor. Yapılan işi x4'e farklı kaydedince sorun kalkıyor... Bu sorun yüzünden bir sürü işim mahvoluyordu... Kolay gelsin...
CorelDRAW'ın kopya olmasıyla bir ilgisi yok, yeni renk yönetim sistemini bilmek gerekiyor.