Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelin verdiği hatalardan bıktım

agra

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya arkadaşlar bu corel x4 beni çok yoruyor. 8 sayfalık bir gazete yapıyorum. bitirinceye kadar belki 10 defa kapanıyor. sebep genellikle aynı. text alanına sığmayan yazılar oluyor. text alanını genişletmek için çekerken kapanıveriyor. tabi tek bu yüzdende değil bazen sebepsizde kapanıyor :sweating:. bir çözümü varmı yoksa artık indesigna mı geçmeliyim?

Benzer konular

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Çözüm basit.. Orjinal Program Kullanmak.... Crackli değil. ;)

agra

🏅Acemi Tasarımcı🏅
crackli kullanan arkadaşlara duyrulur :smile:

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Servis Paket 2 yüklediyseniz (sürüm no 14.0.0.701) ve sorununuz hala devam ediyorsa live text özelliğini kapatın. Çözülecektir.

agra

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Servis Paket 2 yüklediyseniz (sürüm no 14.0.0.701) ve sorununuz hala devam ediyorsa live text özelliğini kapatın. Çözülecektir.

teşekkür ederim yardımın için. deneyip sonucu yazacağım.

agra

🏅Acemi Tasarımcı🏅

üstad live texti iptal ettim sorunum çözüldü ayrıca corel daha stabil ve kasılmadan çalışıyor. çok teşekkür ediyorum. :smile:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
üstad live texti iptal ettim sorunum çözüldü ayrıca corel daha stabil ve kasılmadan çalışıyor. çok teşekkür ediyorum. :smile:

Farklı bir çözüm olarak Indesign öneririm. Hızlı sonuç ve gazete dergi yapımı için ideal.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
Rica ederim @agra,

@creedwar, indesign zaten çoklu sayfa düzenlemesi için üretilmiş bir program. Fakat bu sorunun çözümü değil.

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Orjinal programda bunlarin hic biri olmaz

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
Orijinal programda bu ve buna benzer hatalar olmassaydı firma resmi olarak servis paket yaıynlamazdı. Bu söylemlerimden lisanslı yazılım kullanımına karşı olduğumu çıkarmayın. Tabii ki lisanslı kullanın. Lisanslı kullanırsanız emin olun ki distribütörlerden doğrudan teknik destek alabilir, çeşitli imkanlardan da faydalanabilirsiniz.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Rica ederim @agra,

@creedwar, indesign zaten çoklu sayfa düzenlemesi için üretilmiş bir program. Fakat bu sorunun çözümü değil.

Her programın kullanıcıya sağladığı kolaylıklar vardır..Sorunun çözümü zaten sizinde bahsettiğiniz gibi Live text te gizliymiş. Ben Alternatif olarak farklı çözüm önerdim. Yani gazete, dergi, kitap gibi çoklu sayfalarda sorun yaşanılmayacak Indesign veya quark önerdim? sakıncası yoktur umarım?

Son düzenleme:

terrybogard

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar ama şuda bir gerçek corel x3 vermiş olduğu hatalar çok az, ve x4 te ise hata cok fazla... mesela yazıyı yazdınız ve shift+f9 kombinasyonu ile wireframe görüntü özelliğine geldiğinizde yazıyı f10 kısa yolu ile(yazı araları açma) sisteminde oynanmak istendiğinde pat arkadaşımızın deiği gibi kapanıyor ve bu hataları düzeltmek için programdan manuel olarak düzeltme yapmak zorunda kalınıyor. Ben x3 ü kullanıyorum ve tercih ediyorum ve bazı kısa yollarda x4 te eksiltilmiş.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
arkadaşlar ama şuda bir gerçek corel x3 vermiş olduğu hatalar çok az, ve x4 te ise hata cok fazla... mesela yazıyı yazdınız ve shift+f9 kombinasyonu ile wireframe görüntü özelliğine geldiğinizde yazıyı f10 kısa yolu ile(yazı araları açma) sisteminde oynanmak istendiğinde pat arkadaşımızın deiği gibi kapanıyor ve bu hataları düzeltmek için programdan manuel olarak düzeltme yapmak zorunda kalınıyor. Ben x3 ü kullanıyorum ve tercih ediyorum ve bazı kısa yollarda x4 te eksiltilmiş.
Bu başlığın altında hatta başında Servis Paket 2'den bahsettim. Servis Paket'leri yüklemezseniz CorelDRAW'ı sorunlu kullanmaya devam ederseniz. Servis Paket 2 ile CorelDRAW X4 ciddi anlamda stabildir.

bulletproof

🏆Pro Tasarımcı🏆
lisanslı corel 12 türkçe kullanıyorum, live text özelliği tam olarak nedir? seçenekler>metin bölümünde otomatik yazım kontrolü, ve hızlı düzelt diye geçen metin tamamlayıcıları kapalı şuanda. kastedilen bunlardan biri mi?

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
lisanslı corel 12 türkçe kullanıyorum, live text özelliği tam olarak nedir? seçenekler>metin bölümünde otomatik yazım kontrolü, ve hızlı düzelt diye geçen metin tamamlayıcıları kapalı şuanda. kastedilen bunlardan biri mi?
Live Text özelliği X4 ile gelen bir yeniliktir. Sürüm 12'de böyle bir şey yok.

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net

alakası yok bende şimdi hatayı söliyecektim sebensiz yere kapanıyor
özellikle yazı yazarken ve işin acaip tarafı ban dökümanı kurtarmam gerektğini soruyo ama kurtarmıyo deli olucam ya 2 saat bir logo çizdim kaptırmışı kaydetmedim kapandı şluan corelin yapımcısı gelse boğabilirim

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
alakası yok bende şimdi hatayı söliyecektim sebensiz yere kapanıyor
özellikle yazı yazarken ve işin acaip tarafı ban dökümanı kurtarmam gerektğini soruyo ama kurtarmıyo deli olucam ya 2 saat bir logo çizdim kaptırmışı kaydetmedim kapandı şluan corelin yapımcısı gelse boğabilirim
Hangi sürümü kullanıyorsunuz? Sürüm numarasını verebilir misiniz?