Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Deposit photos ve shutterstock vektörleri arıyorum

SeleneTy

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bu iki siteden 3 -4 tane vektor indirmem gerekiyor fakat hiç bir yerde bulamıyorum bana yardım edebilecek varmı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

HypnoCreative

🌱Yeni Üye🌱
Siteye gir ve parasını ödeyerek satın al.. Onları oturup yapan adamlar sizin hayrınıza yapmıyor. Yasadışı bir isteği küstahça ortalık yerde yapmak ve buna kimsenin tepki göstermemesi Türkiye'deki grafikerlerin ahlak anlayışını çok güzel ortaya koyuyor. Aferin hepinize!

HypnoCreative

🌱Yeni Üye🌱
Forum içindeki https://www.grafikerler.net/shutterstock-t132108.html konusuna yazmanız yeterli..Beklemeniz gerekebilir.
Veya size gerekli olan vektörellerin görsellerini bu başlığın altına ekleyin..
Belki elinde hali hazırda olan arkadaşlar vardır..

Resmen rezalet! O görseller bir kereye mahsus olarak satın alınır kullanım başına ücretlendirilir. Eğer çoklu kullanım olarak alınmışsa da daha fazla ücret ödenen Unlimited Seat lisansı alınmak zorundadır ki 2. bir partiye devredilemez. Yani bu sitelerden 1 kez indirilmiş bir görsel, sonrasında public domain'e dönüşmez.

Açıkça yasadışı ve ahlaksızca bir paylaşım dönüyor burada. Benim ya da arkadaşlarımın stock sitelerde sattığımız görsellere burada denk gelirsem zaten alışık olduğum birkaç dava da size açacağımdan emin olabilirsiniz. Durum buyken açılmış bu telif davalarını kaybetmekten ve yüklü tazminatlar ödemekten başka şansınız olmaz.

Bu yasal bir uyarıdır.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Siteye gir ve parasını ödeyerek satın al.. Onları oturup yapan adamlar sizin hayrınıza yapmıyor. Yasadışı bir isteği küstahça ortalık yerde yapmak ve buna kimsenin tepki göstermemesi Türkiye'deki grafikerlerin ahlak anlayışını çok güzel ortaya koyuyor. Aferin hepinize!

Ortak paylaşıma sunulduysa bunda bir sakınca yok.
Fakat zaten ücretli olanlar veya satın alınması gereken diğer hakkında üye olurken de okumanız gereken FORUM KURALLARI bulunmaktadır.

Telif hakkı, kural dışı bir uygulama, forumdan istek, talep veya foruma paylaşım yapıldığında konu sahibi uyarılarak konusu kapatılır.

HypnoCreative

🌱Yeni Üye🌱
Ortak paylaşıma sunulduysa bunda bir sakınca yok.
Fakat zaten ücretli olanlar veya satın alınması gereken diğer hakkında üye olurken de okumanız gereken FORUM KURALLARI bulunmaktadır.

Telif hakkı, kural dışı bir uygulama, forumdan istek, talep veya foruma paylaşım yapıldığında konu sahibi uyarılarak konusu kapatılır.

Ortak paylkaşıma sunulduysa derken neden bahsettiğinizi anlayamadım.. Bana aynı mesajı özel mesajla da göndermişsiniz. Bu durumda uyarılan konumunda mıyım yoksa yasal uyarıyı yapan kişi olarak söylediğime destek anlamında mı yazdınız?

Çünkü ben buradaki dialogda doğrudan yasadışı bir sohbet görüyorum ve bunu dile getiriyorum.