Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dergi kapağı?

Abdullahhate

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.adminpanpa.blogspot.com
Arkadaşlar bugün kafam pek yerinde değil; yani bu kafa ne kafası bilmiyorum :rofl:
O yüzden size danışmak istedim. Bir dergi kapağı yapacağım 22x22 cm boyutunda. Fakat hani bu dergilerin, kitapların falan sırtı varya, katlanan. Orası içinde ekstra 0,5 cm gibi bir ekleme yapmam gerekir mi ? yani 22,5 x 22 gibi.

Yoksa gerek yok mu?:tongueout:

Şimdiden teşekkürler tüm grafiker kardeşlerime :angel:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar bugün kafam pek yerinde değil; yani bu kafa ne kafası bilmiyorum :rofl:
O yüzden size danışmak istedim. Bir dergi kapağı yapacağım 22x22 cm boyutunda. Fakat hani bu dergilerin, kitapların falan sırtı varya, katlanan. Orası içinde ekstra 0,5 cm gibi bir ekleme yapmam gerekir mi ? yani 22,5 x 22 gibi.

Şimdiden teşekkürler tüm grafiker kardeşlerime :angel:

100 sayfa üzerinde bile olsa sırt payı 0,5 fazla gelir..Bunu en kestirme kullanıcağın sayfa sayısı kadar a4 koyup ölçmek en mantıklısı..0,1 de kırım için versen 0,3 / 0,4 mm en babasına bile yeter kanaatindeyim ..

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟

Şimdiden teşekkürler tüm grafiker kardeşlerime :angel:[/QUOTE

dergiler için sırt payı vermeye gerek yok. çünkü bunlar kırıldıktan sonra kesiliyor. yani kesildikten sonra kırılmıyor ancak sırt payı verilecek çalışmalar işin cilt şekline göre belirlenebiir. Yani mesela amerikan cilt olacaksa bir sırt payı vermelisin..veya 3-4 forma basılıp üstüste getirilip haricen bir kapak takılır, yine bir cilt payı vermelisin. Cilt payı için bir hesap var aslında ama en kestirme yolu, kağıtları üst üste koyup ölçmek..