Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ders 1 : Flash Nedir? (Flash Dersleri)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Ders 1: Flash Nedir?

Flash programını hepiniz mutlaka duymuş yada yapılan çalışmalarını görmüşsünüzdür ki bu yazıyı okuyorsunuz. Ben yinede bu konu hakkında hiçbir şey bilmeyen arkadaşları da düşünerek temelden başlayarak Flash programını anlatacağım ve örnek derslerle bu konuyu takip eden herkesin Flash programından yararlanarak kendilerine daha aktif bir tasarım oluşturmalarını sağlayacağım.

Öncelikle Flash nedir; web sitelerinden bilgisayar tabanlı eğitim modüllerine kadar geniş bir yelpazede üretim yapmanıza imkân sağlayan bir programdır.Vektorel tabanlı olan flash programı ayrıca Flash Lite Player sağyesinde mobil cihazlarda çalışacak uygulamaların geliştirilmesinde de kullanılabilir.

Her şeyden önce Flash oldukça esnek ve genişletilebilir bir tasarım aracıdır. Fakat bu programı tamamen sizin istediğiniz şeyleri yapacak şekilde geliştirebilir siniz. İhtiyacınız olan eklentiler (extension) bir başkası tarafından daha önce yazılmışsa bunu daha sonrada yükleyebilirsiniz.*

*eklentiler için Adobe’ nin resmi sitesinden ücretli yada ücretsiz eklentileri indirebilirsiniz.

Flash Dersleri:
Macromedia Flash 8 Klavye kısayolları

Macromedia Flash 8 (Ders 1)

Macromedia Flash 8 (Ders 2)

Macromedia Flash 8 (Ders 3)

Macromedia Flash 8 (Ders 4)

Macromedia Flash 8 (Ders 5)

Macromedia Flash 8 (Ders 6)

Ses ve Video Eklemek (Ders 7)

Bileşenlerle Form Oluşturmak (Ders 8)

ActionScript'in Temelleri (Ders 9)

mum_alevi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Flash öğrenmek isteyen arkadaşlara; sabırlı olmalarını, yaratıcılığını zorlamalarını ve aklına takılan hemen herşeyi araştırmalarını öneriyorum. Action script kodlarını her zaman ikinci planda tutmaya çalışın. Flash'ın mantığını kavramadan kod kısmına girerseniz işin içinden çıkamazsınız...

ronal39

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
WwW.UcUknet.OrG
çok teşekürler, 1-2 senedir photoshop kullanıyorum flash' ıda bugünden itibaren anlamaya ve kavramaya çalışıcam lise son sınıf öğrencisiyim grafik tasarım bölümünü seçicem ünivde buna da öğrenmem yararlı olcaktır benim açımtan.

hvyc

🌱Yeni Üye🌱
ben bu proğramla bilgi yarışmaları testler hazırlamak istiyorum .Yapabilirmiyim

cannurbey

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cannurdaskiran.com
eğer veri tabanından okutacaksan, action script - xml ve php, asp, aspx vs. gibi bir dil bilmen gerekir yok ben sabit yapacağım dersen içerisinden actionscript ile bile yapabilirsin. öğreneceksen actionscript 3.0 ile başla ama ben de kitap olmadığı için actionscript 2.0'ı bırakamayacağım :) zaten grafikerler.net'tekilerin işi grafikleri oluşturmak bizimse o grafikleri kullanabileceğimiz kodları yazmak ama tabi ikiside çok zor ve emek isteyen meslek, mesela kod yazıyorsanız; matematikten de öte çok iyi bir mantığınız olmalı tabi mat. fiz. gibi derslerinizinde iyi olması şart. mesela geometri gibi ve ingilizce :) ama grafikçilik daha ayrı onun için hayal gücü gerekiyor ve bu pek bulunan bi yetenek değil :] sanıyorum ki bende yok :D iyi günler kolay gelsin. ve evet flash ile her şeyi yapmak mümkün...

yavuz94

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir şey soracağım.
Televizyonda gördüğümüz reklamlar bu programla mı hazırlanıyor?
Eğer öyleyse sanırım benim gibireklamcı olmak isteyen arkadaşların photoshop u öğrenmeleri daha yararı olacak.[Tabii ki sadece ps değil]

Bay.KLANSIZ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
Reklamcılık ayrı bir daldır tabiki photoshop ta kullanılıyor ama 3d max gibi animasyon programlarıda kullanılır..

hafız

🌱Yeni Üye🌱
reklamlar genelde after efect ile yapılıyo

mdokumacı

🌱Yeni Üye🌱
Flash eğitim uygulamalarını bulabileceğiniz faydalı bir site... Teşekkürler grafikerler.net

tftp

🌱Yeni Üye🌱
dseğerli paylaşım için teşekkürler..

sevban24

🌱Yeni Üye🌱
Aslında flash ile ilgili konular bulabilirim dedim ama flash ekleme butonuda goremedim bu site için eksiklik olarak düşünüyorum.