Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dizayn Mobilya Logo.

Mustafa Cücük

JANDARMA
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Dizayn Mobilya Logo.

7a0c9047208279.5873e010951d8.jpg

Son düzenleme:

HBvideox

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gayet başarılı logo olmuş fakat benden ustaları ne düşünür bilmem?

reklamnehiri

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.reklamnehiri.com
17 senelik deneyimlerime dayanarak yazıyorum ... Uyup uymamak size kalmış ...

1- Paylaşım yaparken 3000x3000 boyutlarını tercih etmeyin ... Emek harcadığınız logoyu ben çok rahatlıkla vektörel kopyalayabilirim .. Kendim yapmış gibi satabilirim ... Hak bile iddia edemezsiniz ...

2 - Paylaşım için 800x600 boyutunu tercih edin ... Böylece ufak detayları kimse çözemez, çözse bile yaklaşabilir ....kopyalama durumunda savunacak yerleriniz olur

3 - Soğuk renkler için parlak arka planlar tercih edin ... Soğuk soğuk yerleşimi iticidir ... kimse beğenmez ...

4 - Siyah ve kırmızı seçimi güzel, böyle iki renkli çalışmalar için hem renk hemde şekilde altın oranlı alternatif versiyonu da yapın ... Yani boy ile uzunluğun ölçü oranı 1,618 olsun ... Müşteriniz veya sunacağınız hedef kitleye çeşitlilik ve tercih imkanı sunarsınız

5 - Mümkün olduğunca logo tasarımında dokudan kaçının ... Baskıda renkleri %10 soğuracaktır ... tercih sizin tabi ki, dijital ortamda sorun olmayan tasarılar baskıda sorun çıkartabiliyor ... Bu mobilya firmasının sitesinde güzel durabilir ama kartvizit için düşünün ... kırmızı dokular siyaha yaklaşacak ... harcadığınız emeğe yazık ...

6 - Ben beğendim elinize sağlık ... Bu çalışmanızı behance'de de yayınlamanızı tavsiye ederim ...

HBvideox

🏅Acemi Tasarımcı🏅

1- Paylaşım yaparken 3000x3000 boyutlarını tercih etmeyin ... Emek harcadığınız logoyu ben çok rahatlıkla vektörel kopyalayabilirim .. Kendim yapmış gibi satabilirim ... Hak bile iddia edemezsiniz ...

2 - Paylaşım için 800x600 boyutunu tercih edin ... Böylece ufak detayları kimse çözemez, çözse bile yaklaşabilir ....kopyalama durumunda savunacak yerleriniz olur

3 - Soğuk renkler için parlak arka planlar tercih edin ... Soğuk soğuk yerleşimi iticidir ... kimse beğenmez ...

4 - Siyah ve kırmızı seçimi güzel, böyle iki renkli çalışmalar için hem renk hemde şekilde altın oranlı alternatif versiyonu da yapın ... Yani boy ile uzunluğun ölçü oranı 1,618 olsun ... Müşteriniz veya sunacağınız hedef kitleye çeşitlilik ve tercih imkanı sunarsınız

5 - Mümkün olduğunca logo tasarımında dokudan kaçının ... Baskıda renkleri %10 soğuracaktır ... tercih sizin tabi ki, dijital ortamda sorun olmayan tasarılar baskıda sorun çıkartabiliyor ... Bu mobilya firmasının sitesinde güzel durabilir ama kartvizit için düşünün ... kırmızı dokular siyaha yaklaşacak ... harcadığınız emeğe yazık ...

6 - Ben beğendim elinize sağlık ... Bu çalışmanızı behance'de de yayınlamanızı tavsiye ederim ...

Üstat bilemeyen ben için gayet açıklayıcı oldu teşekkürler. Bu bilgileri not edeyim

Mustafa Cücük

JANDARMA
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dusuncelerın ıcın tesekur ederım kardesım fakat zaten ben calısmaları oyle yerlerde edıtlenmıs olarak gormeye alıstımkı artık sıradan gelıyor ben yapıyorum edıtleyen edıtlıyor degıstıren degıstırıyor ben artık yapmayın etmeyın demekten bıktım. ben yaparım onlar taklıt ederler kısacası bu buraya attıgım paylasımlar sadece zevkınedır musterıye veya kısıye kendı ıstedıgı gıbı hazırlanıp sunuluyor renk ve ton ayalamaları.
tesekurler.

gommes45

🏆Pro Tasarımcı🏆
bİRAZ DAHA SEDELEŞTİRİSEN BENCE ÇOK DAHA HOŞ OLUR AYRICA D VE M NİN KOMBİNASYONU DAHA FARKLI OLMALI ZİRA LOGOYU TEK RENK DÜŞÜNECEK OLURSAK D HARFİ O HARFİNE DÖNÜŞÜR GENEDE SEN BİLİRSİN EMEĞİNE SAĞLIK...