Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dosya açarken hata oluşuyor!

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar! CorelDRAW X3 kullanıyorum ve daha önce aynı programı kullanarak hazırladığım ve kaydettiğim dosyaları şimdi açmaya çalışırken aşağıdaki hata çıkıyor.

hatagmn.jpg

Bu konuda hatanın giderilmesi için yardımlarınızı bekliyorum!

Benzer konular

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Benide mahvediyor bu :)

işi yapıyorum tam biticek bu çıkıyor kapatmak zorunda kalıyor ve işde gidiyor haliyle :(

Dorukhan

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.oxfam.org
Sayfayı cıktıgı anda o sayfayı kaybetmek için escape tıkla ve dosyanın boyutunu kücült.Büyüklükten kaynaklanabilir..

Corel A.R.M. = Corel Aplication Recovery Manager = Corel Ugulama Kurtarma Yöneticisi

Çok fazla parçalı işlerde genellikle işlemci ve ram yetersizliğinden kaynaklanan can sıkıcı bir durum olup, saatlerce emek verdiğiniz çalışmalarınızı kurtarabilmek adına corele adapte edilmiş gayet güzel (!) bir özellik olup, oluşan bir hata dolayısı ile corelin kapanacağını, çalışmaya devam edilirse verilen emeğin boşa gideceğini ve bunu kurtarmaya çalışan bir özellik.

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Boyut nasıl küçültülecek! Dosya boyutu Dosya Simgesine sağ tıklayınca Özellikler deyip küçülebiliyor mu? Daha önce hiç denemedim?

Verdiğin fikir için teşekkürler Dorukhan.

Dorukhan

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.oxfam.org
Baska bi çözüm onerisi

lk olarak esc tuşuna sürekli basarak pencereyi kaybetmeye çalışın,
olmazsa file menüsüne tıklayabiliyorsanız publish to pdf olarak kaydetmeyi deneyin
o da olmazsa çıkan pencereden ileri ileri tuşlayarak işi kaydedin,
iş bilgisayarım/c/documents and settings/kullanıcı adı/local settings/temp (gizli dosyaları göster seçeneği açık olmalıdır. local settings gizli dosya olarak gözükür)
klasörünün içerisie cor1 cor2 vb. isimli bir dosya adı ile kayıt olur. ancak bazen kayıt esnasında hata oluşabiliyor, işi kurtarmanında başka bir yolu yok

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Aslında benim amacım işi kurtarmak değil! Daha önceden kaydedilmiş işi OPEN ile açmak. Zaten açmaya çalışırken hata veriyor.
Acaba benim bilgisayarda mı bir sorun diye düşünüp açamadığım dosyayı başka bir bilgisayara götürdüm. Orada da CorelDRAW X3 yüklü idi. Sonra o bilgisayarda açıldı. Orada açılmışken CorelDRAW 11 versiyonu olarak kaydedip tekrar kendi bilgisayarıma getirdim. Ben de yüklü olan CorelDRAW 11'de de açıldı. Ama X3 bir türlü açmıyor...

Neyse biraz daha kurcalayalım bakalım?
Yine de önerilerin için teşekkürler Dorukhan...

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
belki bilgisayarınız ram yeterli olmadığına kaynaklayabilir sisteminiz neler? RAM ne kadar vs vs ?

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
RAM 2 GB
İşlemci P4 3.00 GHz (Çift Çekirdek)

Bu dosyayı daha önceden açıyordu. Son 2-3 gündür açmıyor.
Ben de şimdilik Başka bilgisayarlarla paslaşarak iş görmeye çalışıyorum.
Belki de bilgisayarıma format atmam gerekebilir.

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Baska bi çözüm onerisi

lk olarak esc tuşuna sürekli basarak pencereyi kaybetmeye çalışın,
olmazsa file menüsüne tıklayabiliyorsanız publish to pdf olarak kaydetmeyi deneyin
o da olmazsa çıkan pencereden ileri ileri tuşlayarak işi kaydedin,
iş bilgisayarım/c/documents and settings/kullanıcı adı/local settings/temp (gizli dosyaları göster seçeneği açık olmalıdır. local settings gizli dosya olarak gözükür)
klasörünün içerisie cor1 cor2 vb. isimli bir dosya adı ile kayıt olur. ancak bazen kayıt esnasında hata oluşabiliyor, işi kurtarmanında başka bir yolu yok

Bende hiç biri aktif olmuyor o an canım :smile:

escape işe yaramıyor, file tıklayamıyorum iileri ileri diyorum ama sonunda save aktif olmuyor...

BAştan baştan baştan sonra :)

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
coreli kurarken bu arm özelliğini kurmayabiliyorsunuz, seçeneği var, tıklamazsanız kurmaz.. ayrıca corel x4'de böyle bir sorun hiç yaşamıyorum artık...

geçenlerde bir çalışma yaptım, dosya megabayt olarak 610 MB idi, hata verecek diye korktum ama X4 üzmedi beni :) işletim sistemimin hakkını yememek lazım tabi :D:D