Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dreamweaver öğrenmek istiyorum

H.Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar ben grafikerim tecrübeli bi grafiker de sayılmam onu da söyleyim :)
Photoshop, freehand, illustratör ve quarkxpress programlarını kullanmaktayım.
Tabi bunlarla baskıya yönelik işler yapıyorum (ofset ve dijital)

Uzun zamandır web işlerini öğrenmek istiyorum ama bi türlü kısmet olmadı:)

Benim merak ettiğim ben sadece dreamweaver öğrenerek (zaten diğer ps,ai vs. kullanıyorum) web tasarımında gerçekten güzel işler çıkartabilir miyim?
Yoksa html, asp gibi kod öğrenmem de şart mıdır?

Birde ben bu dreamweaver ı nasıl öğrenebilirim :D görsel eğitim setleri işimi görür mü kursa gitme imkanım şuan da yok :(

Son olarak şunu da söyleyim bilgisayar la çok haşır neşir olduğum için programları çabuk kavrayabildiğimi düşünüyorum en azından tekniğini...

Yardımlarınızı bekliyorum herkese iyi çalışmalar...

Benzer konular

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Dw programı sitenizi tasarlarken anlık olarak nasıl göründüğünü gösterebilen bir editördür.Yani hiç kod bilmeyen birisi bile Dw ile bir web sitesi hazırlayabilir tabiki basit bir site.Tamamiyle anlayarak bir web sitesi için HTML ve CSS kodlama dillerine hakim olmalısınız.Ardından sitenize daha gelişmiş fonksiyonlar kazandırmak için ASP, PHP, Javascript öğrenebilirsiniz.

H.Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekür ederim Ali Emre ama bu kodlama dillerini öğrenmem bayağ bi zor olacak heralde

EmreAYD1N

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gayet Basit.

DW'de site yapmaya başlayacaksınız öncelikle Layerlarla yapacaksınız.Bir süre sonra kayma problemlerinden bıkıp tablelere döneceksiniz ve bundada kayma problemi yaşıyacaksınız ve divlere döneceksiniz. Div nasıl yönetilir? Sorusuna cevap ise CSS'dir ..

Görsel çalışmalarınız güzel ise iyi bir site yapmanız mümkün. Çünkü yapılacak siteler tamamen görselle hitap edecektir. PHP, ASP, Javascript bir sorunraki aşamada işinize yarayacak adımlardandır.

Öyle ise CSS i nasıl ögrenebilirim? İsterseniz bu noktada size yapmış olduqum basit taslakları size gönderebilirim bu sayede Css ile div nasıl kulanılır göreceksiniz. Kendinizi geliştirmeye bir an önce başlarsınız..

İyi Forumlar...