Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dreamweaver'da SWF dosylarını boyutlandırma! (Acil112):)

frankestein

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar full flash bir site tasarladım. Boyutu 1024*768 pixel ve 1920*1080 pixel boyutlarına varacak kadar, sağlıklı bir şekilde görüntülenebilecek klasik sade bir temam var. Ancak sorunum şu ki; swf dosyasını AdobeFlashPlayer programı aracılığı ile çalıştırdığım takdirde herhangi bir problemim yok. İstediğim kadar küçülteyim site orantılı bir biçimde küçülebiliyor ve büyüyebiliyor. Lakin html dosyasına dreamweaver programıyla aktarım yaptığımda, tarayıcı'da ne büyüyor nede küçülüyor. Bu ayarı Flash'tan mı yoksa Dreamweaver'danmı yapmak gerekir. Mantık olarak Flash ile ilgili bir ayar gerektiren herhangi bir durum olduğunu sanmıyorum. Bu boyutlandırma işlemini nerde, nasıl, hangi kodla veyahut hangi işlem biçimi ile düzeltebilirim? İnternette bu makaleyi bir çok kez aradım ama nafile. Hiç bir ipucuya rastlamadım. İlgilenenlere şimdiden çok teşekkür ediyorum. Ve ayrıca tarayıcılar ile ilgili bir sorun yok. Mozilla, Safari, İExplorer ve Opera gibi bir çok tarayıcıda denedim ama hiç birinde farklı bir netice alamadım.

Benzer konular

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
html in içinde (text bölümü) , ilgili div indeki dosyaya ait olan h ve w değerlerinin pixel değerlerini değiştirebilirsiniz...
gecenin bu saatinde işle uğraşmak iyi olmayabilir, en güzeli sabah temiz uykudan sonradır :))

frankestein

🏅Acemi Tasarımcı🏅
html in içinde (text bölümü) , ilgili div indeki dosyaya ait olan h ve w değerlerinin pixel değerlerini değiştirebilirsiniz...
gecenin bu saatinde işle uğraşmak iyi olmayabilir, en güzeli sabah temiz uykudan sonradır :))

"h" "w" seçeneklerinde bir çok deneme yaptım ikisinide 100% yaptım farklı rakamlar denedim ama nafile. İstediğim tek şey pencere küçülürken siteninde orantılı bir biçimde küçülmesi. Vay başıma gelenler bir türlü çözemedim üstadım yahu! :)

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
"h" "w" seçeneklerinde bir çok deneme yaptım ikisinide 100% yaptım farklı rakamlar denedim ama nafile. İstediğim tek şey pencere küçülürken siteninde orantılı bir biçimde küçülmesi. Vay başıma gelenler bir türlü çözemedim üstadım yahu! :)

buradaki kastım, orada dosyanın uygulanacağı değeri pixel olarak girilmesi idi,

Ama sizin sorunuzun cevabı action script da gizli... Bir yazilimci ile gorusebilir yada script konulu bloglara danisabilirsiniz.

iyi calismalar :party:

muzikbaz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
buradan publish seçeneklerini kontrol et.

Moderatör tarafında düzenlendi: