Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

DÜNYA ELLERİNİ UZAT ONLARA!!! / Filistin Tepki-Karikatürü

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Küçüçük kovanın içinden çıkmaya çalışan kocaman eller, elleri yakalamaya çalışan minik bir el...bir tarafından o dünyayı saran kendi dünyası, bir tarafta acımasız dünyanın ayak sesleri...uzanamasada tutma çabası-uzatamasada uzanma çabası..hep başarma hevesi var yüreklerde, engelleri aşma isteği...

O Filistinli bir çocuk; yaralı, sırtındaki kazak yamalı...rengarenk umutlarla sarılı...Küçücük elleri dünyaya tutunmaya çalışsada; akbabaların salyalarında boğulmaktan kaçıyor bir taraftan da..Ne kadar üzülsekte, sadece izlemekle kalmıyormuyuz?...Ellerimizi uzatmak varken!

O filistinli bir çocuk

O filistinli bir çocuk; acılı,
Gözleri hep karıncalı,
Özgürlüğe tutsak düşmüş
Oyunlara kapalı...

Bir dilim ekmeğe muhtaç,
Sevilmeye, sevmeye aç!
Kalbi dokunamayacak kadar sıcak...

O filistinli bir çocuk
İsyan ediyor,
Bağırıyor, yardım bekliyor.
Mermiler kovalıyor o kaçıyor...
bombalar ile uyanıyor,
herşeye ragmen yaşadıgına şükrediyor...

Şimdi düşün ve onun yerine koy kendini..

Dayanır mı sımsıcak olsada bu soğuğa yüreğin?

Sen biliyormusun bomba sesleriyle uyumanın ne demek oldugunu?
Sen biliyormusun sevdigin birini yanıbaşında kaybetmenin acısını?
Sen biliyormusun her seslendiğinde sesinin duyulmamasını?
Sen biliyormusun yaşayabilme umuduyla yaşamayı?
Sen biliyormusun küçük bedeninle bunlara gögüs germeyi?...

O FİLİSTİNLİ BİR ÇOCUK, farkında bunların, farkında olmak zorunda olsada...

Saygılar.

Blueden

Dipnot:Elle çizdikten sonra, digital ortamda renklendirilmiştir.

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
eline sağlık, bence Tepki için çalışmalarımızın bir başlık altında toplanması düşüncesindeyim,Grafikerler.net ailesi fertleri olarak biz de kendimizce tepkimizi göstermiş oluruz

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
eline sağlık, bence Tepki için çalışmalarımızın bir başlık altında toplanması düşüncesindeyim,Grafikerler.net ailesi fertleri olarak biz de kendimizce tepkimizi göstermiş oluruz

Teşekkür ederim.

Herkesin anlatmak istediği duygular, anlatış şekli farklı oldugundan sanırım farklı konularda açılması daha özgün ve detaylı anlatım olur ve inceleme imkanı olur diye düşünüyorum...Fakat sizin dediginiz gibi böyle bir genel başlık olursa hiçte fena olmaz.

Tekrar teşekkürler güzel yorumunuz için.

İyi forumlar.

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet bence cok anlamlı bi çalışma olmuş . Neden diyecek olursanız bir cocugun savaşa karşı haykırışını dile getirir gibi olmuş bence bunu payalaşa bildiğin kadara cok insanla paylaş tebrikler blueden

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
evet bence cok anlamlı bi çalışma olmuş . Neden diyecek olursanız bir cocugun savaşa karşı haykırışını dile getirir gibi olmuş bence bunu payalaşa bildiğin kadara cok insanla paylaş tebrikler blueden

Teşekkür ederim, zaten bu çalışmalar paylaşılmak için yapılıyor, teşekkürler değerleri yorumunuz için.

İyi forumlar.

1268.jpg

vegamer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tebrik ederim arkadaşım. Nekadar da anlamlı bir çalışma olmuş. Çalışmanın edebi yönünü ve senin yorumunu çok beğendim. Tekrar tebrik ederim ve tepkisiz kalmayışın için de teşekkürler.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Tebrik ederim arkadaşım. Nekadar da anlamlı bir çalışma olmuş. Çalışmanın edebi yönünü ve senin yorumunu çok beğendim. Tekrar tebrik ederim ve tepkisiz kalmayışın için de teşekkürler.

Ben teşekkür ederim, beğendiğin için arkadaşım:)

gulum352

🏆Pro Tasarımcı🏆
canım ellerıne saglık bence cok guzel olmus...gayet basarılı bır calısma...basarılar senınle olsun...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
dünya gerçekten bir kaç akbaba tarafından tüketiliyor. iyi yakalamışsın o gencecik yüreğinle...

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
dünya gerçekten bir kaç akbaba tarafından tüketiliyor. iyi yakalamışsın o gencecik yüreğinle...

Gerçekten öyle, o çocuklara uzanan ellerin bile samimiyeti şüpheli ki dolaşan akbalar bir taraftan sarmış etraflarını ...teşekkür ederim o güzel yorumunuz için.

malegoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
madem bu kadar güzel şeyler hissedip dile getiriyorsun... bu çalışmamda senin açtığın konuya destek olsun... iyi çalışmalar...
42046436tb9.jpg

yolcu..

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
duyarlılığınız için teşekkürler..

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

mylover199

🌱Yeni Üye🌱

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Teşekkür ederim arkadaşım.