Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dünyadan çalıntı logo örnekleri

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
Sadece bizimkiler degil, butun dunya logo calma cirpma isine girmis! Hemde buyuk firmalar, buyrun size bir kac ornek:

similar-logo-designs.jpg

Msn Spaces ubuntu`nun logosunu calmis mi sizce?

spaces.jpg

Ve daha bir cok ornek...

Benzer konular

legolas02

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hırsızlar ama tasarımcıların emeğinin hırsızları kınıyorum

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Ya çalmaya niyetlenmek bile çok büyük yürek ister büyük cesaret :S
Elinde sonunda ortaya çıkacak....

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
:)) yuh diyorum başka bir şey diyemiyorum! esinlenmek tamam da bu da nesi?

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
evet kesinlikle haklisiniz. Hadi kucuk capli isletmelerin calip cirpmalari bi derece ama boyle buyuk firmalarin, boyle isler yapmasi cok ilginc..

Daha buraya koyamadigim bir cok ornek var, elmden geldigince yuklemeye calisirim..

Bu iki logo mahkemelik oldu. Birisi Woolworths isimli firmanin oburu malum apple..

3981979174_b917187858_o.jpg

Son düzenleme:

kayran

🌱Yeni Üye🌱
ayy bn çok severimmmmmm varsa bnde alırım:D

macosxp

🌱Yeni Üye🌱
bunlar da birşey mi aynen aşağıdaki iki sağlık kuruluşu birbirinin bağlantısı var mı bilmiyorum ama bağlantılı olduklarını sanmıyorum...

aynen kullanmış sadece renk değişikliği var kim kimden aşırdı acaba? Böyle tiplerin de grafikerim, tasarımcıyım diye piyasada dolaşması ne derece doğru...

bannerhealth.gif

logolghastanes.jpg

berguvan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ayıp ya yok artık valla aynen kullanmış bi rengi farklı biraz da sağa-sola extended yapmış gibi...

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
Bilmiyorum benim bakış açım farklı sizin gibi düşünmüyorum belki bu insanlara bu logoları yapanlar gıcıklık olsun diye yapmışlardır.

Hiç olmayacak birşey ama ilerde farkedilsinler diye yapılmış bir logoda olabilir.

Şahsen ben gıcık olduğum bir müşterime farkedilsin ve küçük düşsün diye windows'un logosunu birazcık değiştirerek sundum adamlarda büyük bir şirket kimse yok bu windows logosu olmaz demediler:D

Şimdi sizlere sunmak isterdim logo'yu ama şirket prensiplerine uygun olmaz.

Belki kimbilir bu logolarda benim hikayem tarzında olabilirler.

tooche

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bunlar da birşey mi aynen aşağıdaki iki sağlık kuruluşu birbirinin bağlantısı var mı bilmiyorum ama bağlantılı olduklarını sanmıyorum...

aynen kullanmış sadece renk değişikliği var kim kimden aşırdı acaba? Böyle tiplerin de grafikerim, tasarımcıyım diye piyasada dolaşması ne derece doğru...

bannerhealth.gif

logolghastanes.jpg
ahaaa bu ilgi hastanesini biliyorum ben bosver hizmet de ii diil ztn dövücek gibi muayene ediyolar:)

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
çalmak yada çalmamak işte bütün mesele bu

Furkan EKMEN

♾️Grafik Gurusu♾️
Ama Şöylede Bir Durum Varki Hangisi Hangisinden Esinlenmiş...???

jachn_07

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.yasinnur.com
hastane logosu çok rahat olmuş sadece renk değiştirmiş. allahtan renk bari değiştirmiş :D

izge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
logolar,eşsiz inci gibi toplanıp dünyadan örnek verirlerse,e tabii bi takım benzerlikler çıkar,ortaya...

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
örneklerden 1-2 si dışında çalıntı olarak nitelemek oldukça güç. Özellikle apple ve diğer firmanın mahkemelik olma nedenini anlayabilmiş değilim. İkon anlamda elma benimdir mi diyor mesela apple?

Quark ve munix örnekleri dışında kalanları ben çalıntı olarak nitelendiremiyorum açıkçası...

özellikme msn ve ubuntu, evet fikir benzer, ama msn adamı bambaşka ve msn e mal olmuş bir ikon mesela...

el sıkışma, el ele çember oluştura vb şeyler, anonim düşüncülerdir, insanlık tarihinden beri vardırlar. Bunlara yapılan göndermeler sahiplenilemez ama bunları nasıl yorumladığınız fikri sahiplenilebilir.

bu açıdan;

Ubuntu logosu ise çok güzel bir stilize tekniği, amaç bağlanmayı anlatmaksa iki logo da oldukça başarılı ve özgünler bana soracak olursanız...

Son düzenleme:

sithocan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Zaten dendi ama doğrudur, iki logo da Pepsi'ye aittir. Daha ilginci, Pepsi yeni logosunu yapan firmaya -ki gördüğünüz üzere eskisinin bir çeşitlemesidir- yaklaşık 5 milyon dolar vermiştir.

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
aynen pepsi logo değişimine gitmişti.
yeni yeni görüyorum yeni logolu ürünleri