Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

EDIUS preset menüdeki "SD-HD" 1920X1080'e 16:9 sıkıntısı.

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Örneğin 16:9 boyutunda,HD kalitesinde bir video export etmek istiyoruz ancak bunun için önce presetimizi export etmek istediğimiz formlara uygun hale getirmeliyiz bildiğim kadarıyla.Bendeki EDIUS'ta bundan eser yok.İşte ekran görüntüsü;

görüldüğü üzere 1920x1080 olupta 16:9 exporta izin veren bir seçenek yok. :- ( Yoksa benim EDIUS'un sürümümü eski de desteklemiyor ? Alttaki presetlerden "SD" olanlarda 16:9'u destekleyen sekmeler var ama ben HD istiyorum.Presetleri güncellemenin bir yolu var mı acaba ?

Benzer konular

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Onun dışında belirtmeyi unuttuğum bir şey var;
yukarıdakilerin el verdiği ölçüde (ne yazık ki 16:9 olmayan) bir preset seçip çalışma ekranına geçiyoruz ve çalışmayı tamamlayıp "print" dediğimizde yani export almak istediğimizde AVCHD seçeneğini seçiyorum çünkü görüntülerim .mts formatında.Bu aşamadan sonra (AVCHD'yi tıkladıktan sonra) yeni açılan sekmede Sony,Canon gibi markalar çıkıyor.Benim kamera Canon ancak Canon ile ilgili birçok yeni sekme çıkıyor.Canon x,Canon y,Canon z falan filan.Bu export seçeneklerinden hangisi benim görüntülere uyum sağlar onu da çözebilmiş değilim. :- ( Cidden internette bilgi alacağım bir yer pek yok o açıdan buraya açıyorum,kusura bakmayın.
3899 TL'lik kamera sonuçta,insan güzel işler çıkarmayı arzuluyor.