Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Eğitim şart! Ama....

tuncer özkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba,

Maalesef, özellikle okumuş insanların cehaleti, insanı bu ülkenin geleceği hakkında karamsarlığa düşürüyor.

Sektörümüzde, birbirini çekemeyen kişiler karşısındakini aşağılamak için ilk yaptığı, "hangi okuldan mezunsun" sorusuna muhatap bırakmaktır. Tepki alınca da, "doktor olamayanların ameliyat yapamayacağı" hakkındaki ilgi bulmakta zorlandığım karşılaştırmalar yapmaktadırlar.

Özellikle bunu, kendisini yaptığı işler ile anılmasını istemek yerine, bitirdiği okul ile tanımlamak isteyenler yapmaktadırlar.

Bu işi yapmak isteyen herkes okumalı.
Okul, bu işi sistematik olarak yapar, öğretir.

Ama, bu işi yapmanın tek yolu, okuluna gitmek değildir!
Piyasada kötü işler görüyoruz. Bunların tek sebebinin "okumayanlar" olduğunu söylemek, abes ile iştigaldir.
Ne yazık ki, piyasada, özellikle çizgiüstü işlerde bazen çok kötü işleri görüyorum. Bunların çoğunu yapanlar ise ne yazık ki okullulardır.

Bu zihniyette olanlar, şimdi okulluların iyi işler yapamayacığını söylediğimi sanacaklardır.

Bu meslekteki alaylıların sektörde okullulardan daha fazla olmasının sosyolojik, ekonomipolitik.. sebebleri vardır.

Tıp diploması olmayanlar doktorluk yapamazlar.
Ehliyeti olmayanlar araç kullanamazlar.
Ruhsatı olmayanlar silah taşıyamazlar.

Bu önermelerin hepsi doğrudur. Ama grafikerlik; doktorluk değildir.

Elmalar, ısrarla armutlarla karıştırılıyor.

Kartal bir kuştur.
Serçe de bir kuştur.
O zaman kartal=serçedir!

Güzel Sanatlar Fakültelerinde niye biraz da mantık dersleri, akıl yürütme dersleri verilmiyor?

Orhan Pamuk, beğenirsiniz, beğenmezsiniz.. Kendisini Nobel ile kanıtlamış bir yazardır.
Ama o da ne? Yazarımız Edebiyat Fakültesi mezunu değil!

O zaman Orhan Pamuk yazar sayılmaz.

Tuncer ÖZKAN

pınar67

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu konu derin bir mevzu tuncer bey daha öncede forumda uzun bir tartışmaya yol açtığını görmüştüm...
Benim düşüncem sadece okumak yetmiyor tuncer bey bende üniversite grafik mezunuyum ama malesef çok iyi eğitim verilmiyor bu işi meslek hayatına atıldığın zaman deneme ve yanılma ile öğreniyoruz geriye bakıyoruz ki aynı hatayı ileri dönük işlerimizde tekrarlamıyoruz KISACA İNSAN KENDİNİ EĞİTİYOR BU MESLEKTE. saygılar...

tuncer özkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pınar67,
Yerden göğe kadar haklısınız.

Gerçekten de "İnsan, kendi kendini eğitiyor"
Yalnızca bu meslekte değil, hayatın her anında.

Başarılar.
T.Ö.

tuncer özkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
.... beyin bedavalık sezdim :D

Sayın RD3S1GN,

Beyin bedavalık derken neyi kasdettiğinizi bilmiyorum.
Ama

Kartal kuştur,
Serçe de kuştur,
O zaman kartal=serçedir

derken mantık hatasını vurgulamıştım.

Acaba aynı şeyi mi söylüyoruz? Beyin bedavalık sözünü ilk defa duydum. Cehaletimi mazur görün.

T.Ö.

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
kpss başyapıtı.

+ nasıldı sınavınız?
- on numara, evet.
+ kolaydı yani?
- tabii ya, çalıştım. gerekeni yaptım. baktım. evde baktım sadece. attım hafızaya. beyin bedava, bedava ya. taşıyorum, niye hamallık yapayım. baktım. karşıma çıktı, hepsini yaptım. bu kadar.
+ geçmiş olsun.
- teşekkür ederim (muhabirin omzuna vurarak).