Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Eğitim ..

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar merhaba umarım konuyu doğru yerde açmışımdır ..

daha önce 19 mayıs üniversitesi bilgisayar programcılığı okudum iki yıllık ön lisans tam anlamıyla kayıp denilebilir, lisede web programcılığı :( ve kesinlikle tam anlamıyla grafiker olmak istiyorum yani iyi bir okulda lisansımı tamamlayıp master sonrasında öğretim görevlisi olmak

kısacası sorum öğretim görevlisi olabilmem için ne okumalıyım :| güzel sanatlar/grafikerlik vs. ? ..

şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkürler :) saygılar aile ..

mecityilmaz

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar merhaba umarım konuyu doğru yerde açmışımdır ..

daha önce 19 mayıs üniversitesi bilgisayar programcılığı okudum iki yıllık ön lisans tam anlamıyla kayıp denilebilir, lisede web programcılığı :( ve kesinlikle tam anlamıyla grafiker olmak istiyorum yani iyi bir okulda lisansımı tamamlayıp master sonrasında öğretim görevlisi olmak

kısacası sorum öğretim görevlisi olabilmem için ne okumalıyım :| güzel sanatlar/grafikerlik vs. ? ..

şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkürler :) saygılar aile ..

lisede web tasarım programcılığı , üniversitede bilgisayar programcılığı okudum şu anda'da profosyonel grafikerlik yapıyorum. bu iş hırs ve azimle oluyor kardeşim eğitmenlik bile yapabilirsin bu okuduğun 2 bölüm ilede kurslarda vs. Ama ben öğretmen olmak istiyorum diyorsan ne öğretmeni olucağını ne konuda eğitim vericeğinide araştır ama ben de senin gibi okudum şu anda grafikerlik yapıyorum zor bişe değil sadece tırmalamak lazım azim etmek lazım sürekli birşeyler üretmeye çalış.

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cevap için teşekkürler :) ben bundan sonra ne yapmalıyım yani öğretim görevlisi olabilmek için grafikerlik üzerine :( / anlatmak istediğim 2 yıllık bilgisayar programcılığı okudum devamında hangi okul ve bölümlere yönelmeliyim seçenekler neler :x araştırıyorum bi yandan ama bu ailede sorumun cevabı olduğundan eminim 2+2 yapıp ve master, çözüm olur mu daha doğrusu böyle bir şey mümkün mü ? (yazdıklarım karışık kafam karışık) ..

mecityilmaz

🌟Usta Tasarımcı🌟
cevap için teşekkürler :) ben bundan sonra ne yapmalıyım yani öğretim görevlisi olabilmek için grafikerlik üzerine :( / anlatmak istediğim 2 yıllık bilgisayar programcılığı okudum devamında hangi okul ve bölümlere yönelmeliyim seçenekler neler :x araştırıyorum bi yandan ama bu ailede sorumun cevabı olduğundan eminim 2+2 yapıp ve master, çözüm olur mu daha doğrusu böyle bir şey mümkün mü ? (yazdıklarım karışık kafam karışık) ..

açıkcası bende çok birşey bildiğim söylenemez tek bildiğim bir üniversitede okurken başarılı bir öğrenciysen o okulda öğretim görevlisi olarak kalabiliyosun ama sen direk olmak istiyorum diyorsan en mantıklısı bi üniversiteye gidip bi fikir almak çünkü tam olarak ne olmak istiyorsun konusunda bende bir çözüme ulaşamadım :) sana tavsiyem git bir üniversiteye anlat derdini sana yardımcı olsunlar .

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
açıkcası bende çok birşey bildiğim söylenemez tek bildiğim bir üniversitede okurken başarılı bir öğrenciysen o okulda öğretim görevlisi olarak kalabiliyosun ama sen direk olmak istiyorum diyorsan en mantıklısı bi üniversiteye gidip bi fikir almak çünkü tam olarak ne olmak istiyorsun konusunda bende bir çözüme ulaşamadım :) sana tavsiyem git bir üniversiteye anlat derdini sana yardımcı olsunlar .

teşekkürler :)

bogurtlenlicay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim bir arkadaşım var öyle. 2 yıllık mobilyacılık mı okumuş tam olarak bilmiyorum ama mimar sinana puanla girdi, 4 yıl okuycak şimdi. tabi çizimle girmediği için çok zorlanıyor. onun yerine direk yetenek sınavıyla girmek daha doğru olur. sen 2 yıllık mı arıyorsun? eğer öyleyse 2 yıllıktan öğretim görevlisi olamazsın bulunduğun fakültede. ama bazı bölümlerde 2 yıllık öğretmenlik okuyanlar öğretmen olabiliyorlar ama yalnızca ücretli öğretmen olabiliyorlar.(okul öncesi öğretmenliği)

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim bir arkadaşım var öyle. 2 yıllık mobilyacılık mı okumuş tam olarak bilmiyorum ama mimar sinana puanla girdi, 4 yıl okuycak şimdi. tabi çizimle girmediği için çok zorlanıyor. onun yerine direk yetenek sınavıyla girmek daha doğru olur. sen 2 yıllık mı arıyorsun? eğer öyleyse 2 yıllıktan öğretim görevlisi olamazsın bulunduğun fakültede. ama bazı bölümlerde 2 yıllık öğretmenlik okuyanlar öğretmen olabiliyorlar ama yalnızca ücretli öğretmen olabiliyorlar.(okul öncesi öğretmenliği)

ben 2 yıl programcılık okudum ve devamında +2 grafikerlik okuyup 2 yılda master yaparsam öğretmen olabilir miyim ? eğer böyle olunmuyor ise 4 yıl +2 master ile olunuyor sanırım ? / kafam bi hayli karışık burada aileden yardımcı olunur dedim ama sorunun cevabını alamadım henüz :( :.( :|

bogurtlenlicay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yanlış yönlendirmiyim ama ben hiç öyle 2 yıllık okuyup master yapan kişi görmedim grafik alanında. azönce google'dan bakıyım dedim senin için ama öyle bişiy de bulamadım. ben 4 yıllıklar yapabilir diye biliyorum. 4 yıllık okursan her şekilde öğretmen olabilirsin aslında. niçin 2 yıllık istiyorsun? bazı 2 yıllıklar yetenek sınavıyla almıyor diye mi?

ruzgar-arslan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hayır ben yanlış anlattım sanırım 2 yıllık bilgisayar programcılığı okudum ve bunun üstüne 2 yıl grafikerlik okursam master yapabiliyor muyum sonucunda öğretmen olabilir miyim ?

yada 4 yıl mı okumalıyım ve master sonrasın da öğretmenlik ..