Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Eğitimcilerden imdat çağrısı

Batuge

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Grafiker arkadaşlar. Malum eğitimdeki durumumuz ortada. Öğretmenler ellerinden geleni yapmak için panolarını ve akıllı tahtaları kullanmaya çalışıyorlar. Ancak bu uğraşın program kaynağı paint i geçemediği gibi %99 öğretmendede bilgisayarda resim çizme kabiliyeti yok.
Sizlerden bizim için ve eğitim sistemi için çok değerli bir tavsiye istiyorum:
Örneğin özel üçgenleri tanıtan bir afiş hazırlamak isteyen bir óğretmenin bu üçgeni biraz daha canlı yapmak için kullanabileceği ücretsiz programlar varmıdır? Yani uzerine kaş göz düşünce baloncuğu arka plan vb. Eklentileri içeren...
Cevaplarken öğretmenlerinlerin bunlardan farklı boyutlarda çıktı almak isteyebileceklerini ve akıllı tahtada kullanabileceklerini de hesaba katın lütfen. (Yani yeni öğrendiğim bir tabirle "vektörel resim" gibi)
Yaptınız ufak tavsiyeler büyük neticeler doğurabilir. Şimdiden çok teşekkürler.

Benzer konular

reklamnehiri

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.reklamnehiri.com
Merhaba Grafiker arkadaşlar. Malum eğitimdeki durumumuz ortada. Öğretmenler ellerinden geleni yapmak için panolarını ve akıllı tahtaları kullanmaya çalışıyorlar. Ancak bu uğraşın program kaynağı paint i geçemediği gibi %99 öğretmendede bilgisayarda resim çizme kabiliyeti yok.
Sizlerden bizim için ve eğitim sistemi için çok değerli bir tavsiye istiyorum:
Örneğin özel üçgenleri tanıtan bir afiş hazırlamak isteyen bir óğretmenin bu üçgeni biraz daha canlı yapmak için kullanabileceği ücretsiz programlar varmıdır? Yani uzerine kaş göz düşünce baloncuğu arka plan vb. Eklentileri içeren...
Cevaplarken öğretmenlerinlerin bunlardan farklı boyutlarda çıktı almak isteyebileceklerini ve akıllı tahtada kullanabileceklerini de hesaba katın lütfen. (Yani yeni öğrendiğim bir tabirle "vektörel resim" gibi)
Yaptınız ufak tavsiyeler büyük neticeler doğurabilir. Şimdiden çok teşekkürler.

Benim eşim fizik öğretmeni, bazen sizin gibi istekleri oluyor. Grafik tasarım mesleğim olduğu için fizik dersleri ve sınavlarında benden yararlanıyor. Örneğin akıllı tahta da bir ders anlatacaksa ve animasyona ihtiyacı varsa yardımcı olabiliyorum ..... veya sınav sorularındaki şekilleri çiziyorum (Adobe Illustrator) ...

Sizin böyle bir durumunuz yok ve hayli spesifik bir istekte bulunmuşsunuz. Çevrenizde tasarımcı yoksa ve kendiniz uğraşmak isterseniz şu program ihtiyacınızı görebilir diye düşünüyorum ... Başlangıç aşamasında ki biri için yeterli bir örnek ...

https://www.edrawsoft.com/examples.php

a

Batuge

🌱Yeni Üye🌱
Çok Teşekkürler

Çok işe yarayacaga benziyor. Çok teşekkür ederim.
Yani resim cizmek degil hazir resimleri birlestirip uzerlerine eylenceli tarzda yazilarla susleme amacindayim.
Cocuklarin kullandigi sakal biyik bulut ekleyen programlar tarzi bir programla da calisabilirim. Tavsiye edeceginiz baska programlarda olursa cok sevinirim. Veya bu tarz programlarin katagorisi ne oluyor nasil aratip karsilastirabilirim?

reklamnehiri

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.reklamnehiri.com
Çok işe yarayacaga benziyor. Çok teşekkür ederim.
Yani resim cizmek degil hazir resimleri birlestirip uzerlerine eylenceli tarzda yazilarla susleme amacindayim.
Cocuklarin kullandigi sakal biyik bulut ekleyen programlar tarzi bir programla da calisabilirim. Tavsiye edeceginiz baska programlarda olursa cok sevinirim. Veya bu tarz programlarin katagorisi ne oluyor nasil aratip karsilastirabilirim?

..............................................................................................

kendimiz çizebiliyoruz, açıkçası bizim meslekte hazır metalar kullanmak doğru değil. Etik olarak kabul edilmiyor ... yapan var mı ? var ...

aslında bir tane daha program var ... hangi düzeyde öğretmensiniz bilmiyorum ama eşim lise öğretmeni olduğu için tüm derslere uyan bir programı geçen sene bulmuştum ... hani kaş gözden ziyade sınav için gerekli bir çok materyal içinde vardı ... eşim ilk başlarda çözmeyi denedi, baya da uğraştı ...

sonra sıkıldı ... bana çizdirmek daha kolayına geldi :D:

Benimde köle izaura gibi bi demlik çaya fit olduğumu görünce iyice programı bıraktı ...

adını hatırlıyormusunuz deseniz inanın hiç aklıma gelmedi ... baya zorladım kendimi ...

ingilizceniz iyise mindmap , conceptdraw pro gibi programlarla aynı arama sonuçlarında çıkıyor ... bi araştırın derim ...

Batuge

🌱Yeni Üye🌱
Çok teşekkür ederim, ilginizden dolayı minnettarım. Eğitim sisteminin yetersizliği ve öğretmenlerin çoğu alanda ellerinin kollarının bağlanmasının yanında özgürlük düşüncelerinin ölmeye yüz tutması yeni fikirler çıkmasını engellediği gibi yenilikçilik fikrinin kendisi ölmeye yüz tutuyor. Facebookta "Keyifli Matematik" grubum var. Bu desteklerle elimden gelen çalışmaları orada paylaşacağım. Tabi hazırladığımda sitenizin reklamını da yapmayıda unutmam ;)
Takip edebilirsiniz. Sizleri mahcup etmem inşallah :)