Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Emek Gazetesi Ön Sayfa

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
İlk gazete tasarımım olup logosu da bana ait olmaktadır. İndesing'ı yeni yeni keşfetmeye başalıyorum. İndesing ile de ilk yaptığım tasarım olma niteliğini taşımaktadır. Yorumlarınıza...

emekey3.jpg

Not: Hayali bir gazetedir!

Benzer konular

bar.20

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben gazete dizgisi yaptım daha önce çok düz yazılar + çok blok bence daha iyisini yapabilirsin

eline sağlık

deray_ca

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende daha önceden gazete dizgisi yaptım.. haberler çok birbirine girmiş. daha çok okunabilir yapman gerekiyo hangi resmin hangi habere ait olduğu belli değil manşetin çok sönük kalmış manşetin sayfaya bakıldığında ilk göze çarpan yazı olmalı. diğer haber başlıklarıda çok uzun ve küçük kalmış.... ulusal gazeteleri biraz incelesen daha iyi olacak....

asdecddw

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşım seni üzmek istemem ama..

çok başarısız.

muhabir01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yaw adam ilk gazete tasarımım diyor
bence gazeteyi sayfa haline getirmeyi başarmış; bu bir puan ( bunu yapmayı tam beceremeyenler bile var, buna örnek olarak fazla uzaga gitmeye gerek yok. Misal ben)
ikincisi hayali bir gazete diyor yani en azından bazıları gibi ilk çalışmalarını gazete diye piyasaya sürmemiş yani. en azından zarar etmemiş; bu da bir puan
ya kardeş daha iyi olacak bence
sen devam et.
bizim gibi acemiler olmasa bu siteler ne işe yarar değilmi?
biz en basit şeyleri soracagız ki
asıl hocalarımız cevaplasın ortaya çıksın.
değilmi yani

özzlemm

♾️Grafik Gurusu♾️
tebrik ederim ilk çalışmaya göre gayet başarılı eleştirirkende ilk oldugunu göz önüne alarak eleştirmek gerekiyor.. ( bu gazeteden bi tane de ben istiyorum :) )

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
ben hiç gazete tasarımı yapmadım ama gördüklerimden bildim kadarını söylim konuları kareler içinde yapmışsn fazla bi düzenli olmuş sanki klasik gazete tasarımı yıkmşısn gibi bide konular arasında boşluk bırakmamışsn iç içe girmiş ilk olmasına rağmen iyi bence.

muhabir01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ya berbat berbat ama ilk berbatlarda güzeldir
ya kardeş sen bu sayfayı gazete olarak çıkarsaydın senin hatrına en az 10 tane satın alırdım yani
deva et yani
birde dedikleri eleştiriler senin azmini kırmasın
bilakis sana kılavuz olsun
sonuçta anlayan adamlar yani

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
https://www.grafikerler.net/quarkxpress-calismalarimiz-t16277.html

Bu bağlantıda ki sayfayı inceledikten sonraki çalışmalarını yine bu başlıkta yayınlamanı bekliyorum.

ya berbat berbat ama ilk berbatlarda güzeldir
ya kardeş sen bu sayfayı gazete olarak çıkarsaydın senin hatrına en az 10 tane satın alırdım yani
deva et yani
birde dedikleri eleştiriler senin azmini kırmasın
bilakis sana kılavuz olsun
sonuçta anlayan adamlar yani

Eğer bu işi profesyonel olarak yapmayı düşünüyorsa ve bu konuda uzmanlaşmak istiyorsa evet çalışma çok kötü. İlk olması son olması mesele değil. Burada insanların deneyimine göre değil çalışmanın doğruluğuna ve estetik yönden güzelliğine bakılarak eleştiri yapılıyor. İnsanlara "İyi olmuş.", "İlk defa yapmışsın buna da şükür." tarzından eleştiriler yapılırsa onların gelişimine değil gerilemesine sebebiyet verir.

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende gazete sayfası yaptım nacizane fikrim, çok kutu kutu olms ve haberler birbirine çok girmis ortadaki resim hangi habere ait ilk bakısta anlamak zor, h.sükürün atrafında çok bosluk var o alanları değerlendirmelisin, bir gazetenin ilk sayfası için pek basarili olmamis arkadasim birah dana çalis derim üzerinde, freehandda çalismissin gibi geldi bana quark bu is için ideal bir programdir. üzerinde biraz daha calis derim. son olarak bir tane ana haberin olmali ilk baktiginda göze çarpmali

tyaman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben dergi tasarımı yapıyorum, gazeteyle uğraşmadım ama
gazete tasarımında ödüller alan zaman gazetesinin tasarımı referans olabilir.
renkli, canlı bir tasarım örneği istersen link te pdf var, belki fikir olur
RapidShare: Easy Filehosting

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
bende daha önceden gazete dizgisi yaptım.. haberler çok birbirine girmiş. daha çok okunabilir yapman gerekiyo hangi resmin hangi habere ait olduğu belli değil manşetin çok sönük kalmış manşetin sayfaya bakıldığında ilk göze çarpan yazı olmalı. diğer haber başlıklarıda çok uzun ve küçük kalmış.... ulusal gazeteleri biraz incelesen daha iyi olacak....

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Paylaşımda belirttiğim üzere ilk gazete çalışmamdı. Birşeylerin eksik olduğunun bende farkındayım fakat zaman içerisinde oturtucam inşallah. Çalışmayı düzeltip editliyeceğim. Saygılar.

arkadaşım seni üzmek istemem ama..

çok başarısız.

Yorum için teşekkürler. Sizin gazete çalışmalarınızı görmek isteriz...

yaw adam ilk gazete tasarımım diyor
bence gazeteyi sayfa haline getirmeyi başarmış; bu bir puan ( bunu yapmayı tam beceremeyenler bile var, buna örnek olarak fazla uzaga gitmeye gerek yok. Misal ben)
ikincisi hayali bir gazete diyor yani en azından bazıları gibi ilk çalışmalarını gazete diye piyasaya sürmemiş yani. en azından zarar etmemiş; bu da bir puan
ya kardeş daha iyi olacak bence
sen devam et.
bizim gibi acemiler olmasa bu siteler ne işe yarar değilmi?
biz en basit şeyleri soracagız ki
asıl hocalarımız cevaplasın ortaya çıksın.
değilmi yani

Hocam anlayışın için çok teşekkür ederim. Bu site hayatıma girdikten sonra inan çok şey değişti bende. İyi ki varsın Grafikerler.Net :)

tebrik ederim ilk çalışmaya göre gayet başarılı eleştirirkende ilk oldugunu göz önüne alarak eleştirmek gerekiyor.. ( bu gazeteden bi tane de ben istiyorum :) )

Özlemmmm gerekili düzeltmeyi yaptıktan sonra kapıya servis ederim :) Çok teşekkür ederim sıcak kanlı yaklaşımından ötürü. Sevgiler...

ben hiç gazete tasarımı yapmadım ama gördüklerimden bildim kadarını söylim konuları kareler içinde yapmışsn fazla bi düzenli olmuş sanki klasik gazete tasarımı yıkmşısn gibi bide konular arasında boşluk bırakmamışsn iç içe girmiş ilk olmasına rağmen iyi bence.

Lolacım bende düne kadar inan yapmayanlar arasındaydım ama bir ilham geldi el atayım dedim :D Çok eksiklerimin olduğunun farkındayım. Örneklerle bütünleştirip çalışmayı düzelticem inşallah. Yorum için çok teşşekürler. Saygılar.

https://www.grafikerler.net/quarkxpress-calismalarimiz-t16277.html

Bu bağlantıda ki sayfayı inceledikten sonraki çalışmalarını yine bu başlıkta yayınlamanı bekliyorum.

Eğer bu işi profesyonel olarak yapmayı düşünüyorsa ve bu konuda uzmanlaşmak istiyorsa evet çalışma çok kötü. İlk olması son olması mesele değil. Burada insanların deneyimine göre değil çalışmanın doğruluğuna ve estetik yönden güzelliğine bakılarak eleştiri yapılıyor. İnsanlara "İyi olmuş.", "İlk defa yapmışsın buna da şükür." tarzından eleştiriler yapılırsa onların gelişimine değil gerilemesine sebebiyet verir.

Hocam yorumunuz için öncelikle çok teşekkür ederim. Bu tasarımda hiçbir örneğe bakmadan kendimi sınamak istedim. Sanırım başarılı olamadım. Örneklerle pekiştirip çalışmamı yeniliyeceğim. Saygılar.

bende gazete sayfası yaptım nacizane fikrim, çok kutu kutu olms ve haberler birbirine çok girmis ortadaki resim hangi habere ait ilk bakısta anlamak zor, h.sükürün atrafında çok bosluk var o alanları değerlendirmelisin, bir gazetenin ilk sayfası için pek basarili olmamis arkadasim birah dana çalis derim üzerinde, freehandda çalismissin gibi geldi bana quark bu is için ideal bir programdir. üzerinde biraz daha calis derim. son olarak bir tane ana haberin olmali ilk baktiginda göze çarpmali

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. Çalışmayı İnDesing da yaptım Quark bilgim maalesef yok. Hoş arasında fark eden birşeyde pek yok :) Yorumlarınızı değerlendireceğim. Saygılar.

ben dergi tasarımı yapıyorum, gazeteyle uğraşmadım ama
gazete tasarımında ödüller alan zaman gazetesinin tasarımı referans olabilir.
renkli, canlı bir tasarım örneği istersen link te pdf var, belki fikir olur
RapidShare: Easy Filehosting

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. İnanın Zaman Gazetesi benimde tasarım yönünden çok hoşuma gidiyor. Fikir ve link için sonsuz teşekkürler. Ben bu çalışmayı hiçbir örneğe bakmadan yapmıştım. Eksiklerimi görmek açısından. Güzel yorumlarınız sayesinde eksiklerimi de öğrenmiş oldum. Herkeze çok teşekkür ediyorum.

Yapılan öğretici yorumlar sonucunda çalışmamı tekrarladım. Logo ve sayfa içeriğini tamamen değiştirdim ve ortaya bu çıktı. Umarım birşeyler becermişidir. Saygılar...

emekkar0.jpg

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Tamda açtım bakıyodum :)

Yenisine ben denk gelmişim...

Öncelikle nasıl bir hevesle başladığını, yaparken nekadar eğlendiğini bilen biri olarak tebrik etmek istiyorum:)

Sonrasında ;

-Stroke lar çok kalın olmuş Yunus'um.

-Haber küpürlerini rastgele yerleştirmediğin belli..Özenle seçmişsin haberleri...
Tepkini dilede getirmişsin...Hoşuma gitti bu yönüyle...

-Gazetelerde görsellerin önemi büyüktür...Zira önce resim dikkatimizi çeker, sonrasında büyük konu başlığı ve sonrasında metin...Bu açıdan bir sorun görmüyorum...
2. denemende, ilkine nazaran bukadar eksiği giderebiliyosan, yakın zamanda bu işii iyi yaparsın...

Düşüncelerim ve fikirlerim bu yönde...

Başarılarının devamını diliyorum...

Saygılar...

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Tamda açtım bakıyodum :)

Yenisine ben denk gelmişim...

Öncelikle nasıl bir hevesle başladığını, yaparken nekadar eğlendiğini bilen biri olarak tebrik etmek istiyorum:)

Sonrasında ;

-Stroke lar çok kalın olmuş Yunus'um.

-Haber küpürlerini rastgele yerleştirmediğin belli..Özenle seçmişsin haberleri...
Tepkini dilede getirmişsin...Hoşuma gitti bu yönüyle...

-Gazetelerde görsellerin önemi büyüktür...Zira önce resim dikkatimizi çeker, sonrasında büyük konu başlığı ve sonrasında metin...Bu açıdan bir sorun görmüyorum...
2. denemende, ilkine nazaran bukadar eksiği giderebiliyosan, yakın zamanda bu işii iyi yaparsın...

Düşüncelerim ve fikirlerim bu yönde...

Başarılarının devamını diliyorum...

Saygılar...

İnan hocam güzel yorumun için çok teşekkür ederim. Stroke olayı gözümden kaçmış :S Fark edersiniz yukarıdaki bölümlerde daha incedir. Dikkat çektiğin için çok sağol hocam. Sana beğendirdiysem büyük yükü üzerimden atmışım demektir :D Tekrar çok sağol. Saygılar...

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Gazete tasarımı hakkında fazla bir bilgim yok ama logo biraz Dünya Bankasının logosunu andırmış.Sonuçta serbest bir çalışma yapmışsınız ve ilk denemeniz.İyi çalışmalar kolay gelsin.

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Gazete tasarımı hakkında fazla bir bilgim yok ama logo biraz Dünya Bankasının logosunu andırmış.Sonuçta serbest bir çalışma yapmışsınız ve ilk denemeniz.İyi çalışmalar kolay gelsin.

Yorum için teşekkürler. İnanın Dünya Bankası'nın logosunu bu zamana kadar hiç görmedim. :)

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
ne nerde ne vurgu belli diil

Hocam yapma Allah aşkına. Gazetede neyin vurgusunu yapmalıyım söylermisiniz? Afiş değilki bu :S Ayrıca küstahlıkmı ediyorum bilmiyorum ama sizin fikrinizede katılmıyorum. Bence ilkine kıyasla neyin nerede olduğu gayet açık. Sanırım siz son düzeltmeyi içeren çalışmayı görmedeniz. Saygılar...

cansen79

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.avsa.in
bence haberleri yazıları çok birbirine bütünlemişsin yapbozmu satranç tahtasımı desem walla benimde içime sinmedi...

gazetenin adı hariç kalan göz yoruyo daha ferah bi görüntü olabilrdi yazılar inci gibi dizilmiş resimler alanda kısıtlanmış gibi