Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Emek Gazetesi Ön Sayfa

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
bence haberleri yazıları çok birbirine bütünlemişsin yapbozmu satranç tahtasımı desem walla benimde içime sinmedi...

gazetenin adı hariç kalan göz yoruyo daha ferah bi görüntü olabilrdi yazılar inci gibi dizilmiş resimler alanda kısıtlanmış gibi

Yorum için teşekkürler. Bu yorumu son çalışma için mi yaptınız onu merak ettim? Saygılar.

cansen79

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.avsa.in
1. den son çalışmaya kadar hepsinde genel olarak hemen hemen aynı hawayı werdi bana

özzlemm

♾️Grafik Gurusu♾️
yeni öğrendiği bi programın ilk çalışmasını yapan bi arkadaş var karşımızda.. hataları mutlaka vardı fakat kursa baslayalı bi kaç gün olmus biri için gayet basarılı bir çalışma bence..başarılarının devamını diliyorum :)

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
ilk calismana göre bu daha bi güzel olmus, buradaki elestirileri dikkate aldıgin belli, hala üzerinde cok olumsuz sey söylenebilir, ama sende bu azim varken fazla sürmez asarsin bunlari, sabah gazeteni okuduktan sonra birde grafik acidan incele okuduğun gazeteyi hatalarını kendin de görmeye ve düzeltmeye baslayacaksin, kolay gelsin

onur77

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşım... Yaklaşık 9 yıldır gazete mizampazıyla uğraşıyorum.
Sana tavsiyem. Beğendiğin bir ulusal gazete al eline ve kendi gazeteni ona benzetmeye çalış. Mesela sabah gazetesi al ve kendi haberlerini sabah gazetesinin mizampazına göre dizmeye başla. Sonra ilerleyen zamanlarda kendi çizgini bulacaksın. Ama bu çok acamice olmuş. çok blog var ve gözü yoruyor. Diğer arkadaşlarada katılıyorum. Başarabilirsin. Kolay gelsin.

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Arkadaşım... Yaklaşık 9 yıldır gazete mizampazıyla uğraşıyorum.
Sana tavsiyem. Beğendiğin bir ulusal gazete al eline ve kendi gazeteni ona benzetmeye çalış. Mesela sabah gazetesi al ve kendi haberlerini sabah gazetesinin mizampazına göre dizmeye başla. Sonra ilerleyen zamanlarda kendi çizgini bulacaksın. Ama bu çok acamice olmuş. çok blog var ve gözü yoruyor. Diğer arkadaşlarada katılıyorum. Başarabilirsin. Kolay gelsin.

Öncelikle tavsiyeniz için çok teşekkürler. Sizinde belirttiğiniz gibi çalışmanın acemice olduğuunun bende farkındayım. Çünki bende acemiyim :) Sergilemiş olduğum çalışmalar ilk çalişmalarım. Sizin tavsiyede bulunduğunuz gibi ulusal gazeteler üzerinde denemeler yapacağım. Saygılar...

gece_ay_isigi_

🌟Usta Tasarımcı🌟
öncelikle renkleri birazdaha değişik kullanabilirsin, çoğaltabilirsin renkleri ve üst taraf ayrı olsa daha iyi olur ora bir birine girmesin, ve diğer arkdaşlardan bazılarının dediği gibi çok iç içe girmiş, ve son olarak resimlerede bişeyler bulmalısın derim... iyi çalışmalar...:wink:

guvenmx

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sukrucerci.com
gazetenin ilk sayfası genellikle ön bilğinin geçtiği yerdir günzel ve olayların asıl geçtiği yerdir.

EMEK GAZATESİ nin üst ve yanında bulunan haberler genel olarak iç sayfada geçecek olan haberlerin ön görüntüsünü vermek gerek metin çok kullanmışsın.

yer yer bloklama yapmışsın bunlar biraz görsel güzeni sağlar ama çok boşmuş.

kullanmış olduğun mavi alanlar gazeteden farklı bir alanmış gibi görünüyor. tıpkı bir sitede reklam alanları gibi durmuş. durumu birazdaha kontrol altına alırsan güzel bişey çıkacak.

EMEK GAZATESİ yazısına takılmak istemiyorum zaten. umarım değişir.

BAŞARILAR SANA

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
gazetenin ilk sayfası genellikle ön bilğinin geçtiği yerdir günzel ve olayların asıl geçtiği yerdir.

EMEK GAZATESİ nin üst ve yanında bulunan haberler genel olarak iç sayfada geçecek olan haberlerin ön görüntüsünü vermek gerek metin çok kullanmışsın.

yer yer bloklama yapmışsın bunlar biraz görsel güzeni sağlar ama çok boşmuş.

kullanmış olduğun mavi alanlar gazeteden farklı bir alanmış gibi görünüyor. tıpkı bir sitede reklam alanları gibi durmuş. durumu birazdaha kontrol altına alırsan güzel bişey çıkacak.

EMEK GAZATESİ yazısına takılmak istemiyorum zaten. umarım değişir.

BAŞARILAR SANA

Abim güzel yorumun için teşekkür ederim. Bu yorumun 2. çalışmam için mi yoksa başlıkda direk açılan çalışma içinmidir? İlk çalışmam içinse 2. sayfada yaptığım son çalışma bulunmakda. Saygılar...

graphicdesign86

🌱Yeni Üye🌱
https://www.grafikerler.net/quarkxpress-calismalarimiz-t16277.html

Bu bağlantıda ki sayfayı inceledikten sonraki çalışmalarını yine bu başlıkta yayınlamanı bekliyorum.

Eğer bu işi profesyonel olarak yapmayı düşünüyorsa ve bu konuda uzmanlaşmak istiyorsa evet çalışma çok kötü. İlk olması son olması mesele değil. Burada insanların deneyimine göre değil çalışmanın doğruluğuna ve estetik yönden güzelliğine bakılarak eleştiri yapılıyor. İnsanlara "İyi olmuş.", "İlk defa yapmışsın buna da şükür." tarzından eleştiriler yapılırsa onların gelişimine değil gerilemesine sebebiyet verir.

arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum gayet süper seyler söyledin.burda eleştirel olmamız lazım ama yani bunu yapamayanlar var sadece güler yüz deil bence biraz fikir verelim adresimizi ve amacımızı şaşırmayalım... yorum yapamıcam.

Katsumoto

🏅Acemi Tasarımcı🏅
manşet daha belirgin olmalı öncelikle ve bu şekilde gazete değil bülten bile olamaz umarım yanlış anlamazsın beni ayrıca logo içinde eline sağlık bir de eline bi gazete al bi bak nasıl neler yapmışlar bunu profesyonel bir basın çalışanı olarak söylüyorum..

cenkkaan34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence gazete tasarımı ile alakası yok çok başarısız...

tuana2108

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merak ettım sımdı ama gazete ortada yok

insula

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.irfankorkmaz.com
kardeşim yolun açık olsun bence ilk çalışman ise gayet güzel daha iyisini bekliyoruz senden :)

aycel

🌱Yeni Üye🌱
bizde okulda amatörce yapıyoruz bunun gibi oluyo eline sağlık güzel olmşşş

tomo

🌱Yeni Üye🌱
Son derece felaket bir çalışma, lütfen bu güzelim siteyi bu işleri yapıyorum ve grafikerim diye piyasaya çıkmayın. LÜTFEN!!!!!!!

cnn_hrn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mavi zemin rengini biras açıp yasılarıda siyah yaptığımız zaman çalışma biraz daha göz alıçı hale gelir die düşünüyorum. kolay gelsin.

isacan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
her emek bence saygıyı hak eder ama dostum yorumları okudugunda anlaycaksın ki yeni ve güzel insanlardan güzel öğütler ve yorumlar alıp kendını geliştirmen için söylenenlere kulak asman gerekiyor ve en azından ulusal gaztelerın bırıne hatta bır kacını al ve cız aynısını yap sonra goreceksın nasıl gelısıyor

onun için manset cok fazla buyuk olmus ve diğer hatalardan bahsetmeycem ;)

eda-okkesa

🌱Yeni Üye🌱
merhaba. kendimi tanıtayım. ben 32 yıllık gazeteciyim. milliyet gazetesi yazıislerinde çalıştım. yazılar yazdım. sayfalar yaptım ve konunun güncelligine göre sayfaların görselligine içerigine uyum saglayacak yeni haberlerin baslik ve spotlamasını hazırladım. ilk önce sana ELINE SAGLIK diyorum. ancak sayfan yatık ve kutu kutu pense olmus. mansetin sayfayi taşımamış. attigin manşet sayfayi taşıyacak görsellikte olmalı. yazilar, yazi olarak degil, spot olak farklı karakterlerde olmalıydı. yani, haberin içerigini ve özünü spot (yani ayrı bir font) karakteriyle yazı stilinden kurtarıp farklı bir görsellik kazandırmalıydın. sayfadaki diğer haberlerin araları en az 1 santim kadar açık olmalıydı.mansetin resmi ise büyük olmalı ve diger haberleri basmalıydı. diger haberlerin baslıkları ise birbirini basmayacak şekilde olmalıydı. daha doğrusu sürmanşet ikinci manşet olarak düşünülmeli ve sayfanın ana haberinin yanında alternatif ikinci önemli manşet haber olarak hazırlanmalıydı. yani düzeltecegin çok sek var. çok çalışıp çok grafik görselliği hazırlaman lazım. çünkü bir gazeteyi sattıran ana unsur, birinci sayfanın hazırlanışıdır. bunu sakın unutma.
çok özür dilerim ama sayfan olmamış. ama bol bol çalış. iyi yıllar diliyorum.