Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Emekli KGB Ajanı

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu çalışmayı Photoshop cs3 ile mouse kullanılarak yaptım. Herhangi bir referans ya da taslak çizmeden doğrudan sadece yuvarlak brush kullanarak boyadım. path, efekt veya filtreleme vs. kullanmadım.

portre2.jpg

Benzer konular

karantina

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
deryademir83.blogspot.com
omuzlar sanırım bir ajana göre biraz küçük :)ağız çevresinde ki gölgeler sert gibi geldi siyahlık çok fazla sanki ama mouse la cebelleştiğini düşündüğümden eline sağlık.Tablet alsan demek ki çok çok güzel işler bizi bekleyecek.

foxmuld3r

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.epsilos.com
Çalışma güzel adlandırma yanlış :) Emekli neyi ifade eder ki. Rus gizli servisi artık FSB ve CSB'ye döndü. KGB dendiğinde en çok soğuk savaş zamanı gelir akla. Gerçi bir rus ajanının yaşlı olması için eski KGB li olması gerekir. Çizimin rengi, duruşu günümüzden ziyade o dönemi karşılayacak cinsten. Yüz hatları ise Rus anatomisine uygun. Gözler en vurucu kısmı ve şahane. Soğuk savaş dönemini anımsatıyor

"Emekli" terimini hiç anlayamadım :=) Yaşlı KGB ajanı v.s

Bakınca Viladimir Putin'in ihtiyarlığını görebiliyorum.

Soğuk savaş'da insani istihbarat çok önemliydi. Çizimi soğuk savaşı yansıtacak şekilde yapmış olsaydınız harika birşey çıkardı. Ancak başlık olmasa kimse çizime soğuk savaş / KGB ajanı demezdi. O halde isim yanlış.

Mihail Mukasey (kod adı zefhir) 100 küsür yaşında ölmüştü. Soğuk savaş dönemi ajanlarının en ünlülerinden. Bir şapka veya arkaplana yapılacak soğuk savaş dönemi izi taşıyan basitte olsa bir figür bütünlük kazandırabilirdi.

Son düzenleme:

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
omuzlar sanırım bir ajana göre biraz küçük :)ağız çevresinde ki gölgeler sert gibi geldi siyahlık çok fazla sanki ama mouse la cebelleştiğini düşündüğümden eline sağlık.Tablet alsan demek ki çok çok güzel işler bizi bekleyecek.
ayrıca karantina, sana da yorumun için teşekkür ederim.
omuz yorumuna katılmıyorum. yani küçük olduğunu nerden çıkardın? omuzların bittiği yer gözükmüyor ki.. karanlığın içinde kayboluyor. :sadsmile: belki öyle algılanıyordur, bilemiyorum :smile:
umarım ben de tablet alırım da rahat rahat çizim yaparım. üstelik, ben aslen solağım ama mouse'la sağ ele alıştığım için, çizerken gerçekten zor oluyor. teşekkür ederim yorumunuza.

Çalışma güzel adlandırma yanlış :) Emekli neyi ifade eder ki. Rus gizli servisi artık FSB ve CSB'ye döndü. KGB dendiğinde en çok soğuk savaş zamanı gelir akla. Gerçi bir rus ajanının yaşlı olması için eski KGB li olması gerekir. Çizimin rengi, duruşu günümüzden ziyade o dönemi karşılayacak cinsten. Yüz hatları ise Rus anatomisine uygun. Gözler en vurucu kısmı ve şahane. Soğuk savaş dönemini anımsatıyor

"Emekli" terimini hiç anlayamadım :=) Yaşlı KGB ajanı v.s

Bakınca Viladimir Putin'in ihtiyarlığını görebiliyorum.

Soğuk savaş'da insani istihbarat çok önemliydi. Çizimi soğuk savaşı yansıtacak şekilde yapmış olsaydınız harika birşey çıkardı. Ancak başlık olmasa kimse çizime soğuk savaş / KGB ajanı demezdi. O halde isim yanlış.

Mihail Mukasey (kod adı zefhir) 100 küsür yaşında ölmüştü. Soğuk savaş dönemi ajanlarının en ünlülerinden. Bir şapka veya arkaplana yapılacak soğuk savaş dönemi izi taşıyan basitte olsa bir figür bütünlük kazandırabilirdi.
aslında bu ismi ona sonradan verdim. başta kendi kendime çiziyordum. illüstrasyon bittikten sonra çalışmama isim düşündüm. bu adama bana emekli bir KGB ajanından başka birşey çağrıştırmadı. emekli derken, artık yaşı geçmiş, ajanlık işlerinden elini ve eteğini çekmiş bir kişi olarak düşündüm. bende böyle bir isim koydum. eğlenceli oldu :smile:
yorumunuza teşekkür ederim.

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
güzel çalişma emeğine sağlık

giysi ve kafanın üst kısmı biaz zemine yapısmıs biraz daha keskin çizseydin ayrılırdı zeminden... fakat güzel atmosferi var

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
güzel çalişma emeğine sağlık

giysi ve kafanın üst kısmı biaz zemine yapısmıs biraz daha keskin çizseydin ayrılırdı zeminden... fakat güzel atmosferi var
özellikle kafanın üst ve sağ kısmını belli belirsiz yaptım. ışık o taraftan vuruyor. hani desen çizerken de ışık gelen yerler belli belirsiz bir çizgi ile çizilir ya; ben de istedim ki bakan kişi hatları kendi seçsin.
teşekkür ederim.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Paylaşım için teşekkürler
Yalnız ben sizin avatarınızdaki amcaya benzettim bu amcayı :D
Saygılar

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
Paylaşım için teşekkürler
Yalnız ben sizin avatarınızdaki amcaya benzettim bu amcayı :D
Saygılar
Yapmayın, gözünüzü seveyim. avatardaki kendi suluboya illüstrasyonum. o kadar yaşlı mı gözüktüm? :tongueout: :rofl: :rofl:

mawi06

🏆Pro Tasarımcı🏆
ellerine sağlık yine güzel bir iş çıkaramışsın
çalışmalarını zevkle takip ediyorum kendi adıma
yüze derinlik katmak adına kullandığın gölgelendirmeler
biraz fazla kaçmış ama en büyük eksikliği çalışmanın
bence adamın boyun kısmının olmayışı, boyun
içine kaçmış gibi

superclarkie

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım valla salla photoshopta çizmeyi.. derim zamanın boşa gider yoksa öncelikle desen olayını hallet bi güzel zaten desen olayını halledince photoshopta kendiliğinden gelir..photoshop herkese cazip gelebilir ama temeli sağlam oturtman gerek

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Sadece brusch ile :sleepy::sleepy:
Bence çok güzel olmuş :)

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
40 yıl düşünsem çalışmama böyle bir isim vermek gelmezdi aklıma:) Sorunlu bölgelerden söz etmiş arkadaşlar,mouse ile çizmek zordur bende çizimlerimin çoğunu mouse ile yaptım sonradan tabletim oldu,doğum günümde arkadaşım hediye etti Allah herkese böyle arkadaş nasip etsin:) Ellerinize sağlık bence öneli olan bişeyler üretebilmek eksikler zamanla düzeliyor.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eksik noktalara değinilmiş zaten.Sizin çalışmalarınızı zevkle ve severek takip ediyorum :)
Özellikle mouse ile çizmenizden dolayı, ayrıca kutlarım.

Ellerinize ve emeğinize sağlık...hoş bir çalışma olmuş.
Tebrikler...

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
ellerine sağlık yine güzel bir iş çıkaramışsın
çalışmalarını zevkle takip ediyorum kendi adıma
yüze derinlik katmak adına kullandığın gölgelendirmeler
biraz fazla kaçmış ama en büyük eksikliği çalışmanın
bence adamın boyun kısmının olmayışı, boyun
içine kaçmış gibi
özellikle burunun altındaki gölgelendirmelerin fazla kaçtığı konusunda hemfikirim.
boyun kısmını özellikle bu şekilde, montun içinde kaybolmuş gibi çizdim. biraz süleymen demirel hesabı... :smile:
yorumunuz için teşekkür ederim.

arkadaşım valla salla photoshopta çizmeyi.. derim zamanın boşa gider yoksa öncelikle desen olayını hallet bi güzel zaten desen olayını halledince photoshopta kendiliğinden gelir..photoshop herkese cazip gelebilir ama temeli sağlam oturtman gerek
çalışmam konusunda eleştirilere sonuna kadar açığım ve saygı gösteririm. ne yazık ki desen konusunda ufak tefek hatalar ya da eksikliklerim olabilir ama üzgünüm ki, bir başkasının solak olmama rağmen ve mouse kullanmak durumunda olup, sağ elle gerçekleştirdiğim ve herhangi bir referans, taslak, çizim, foto, desen vs. kullanmadığım, tamamen hayalimden ve sadece brush kullanarak (ne bir filtre ne de bir effect kullanmadım) çalıştığım bir illüstrasyonuma bakarak desen becerim konusunda bana laf söylenmesine izin veremem. bu konuda hassasım ve iddalıyım. :emo1::anlamadim: bunları beni pohpohlayın diye söylemedim. çalışmamın eleştirilmesine saygım sonsuz. ama desen becerimi yukarıdaki kriterleri bilmeden ya da hesaba almadan bir çalışma ile eleştirilmesine karşıyım.
photoshop'un cazipliği konusunda da, izin verin artık cazipliği bir miktar aşsın. tamamen kendi başıma öğrendiğim bu programla tanışmam 11-12 seneyi buluyor, aktif kullanımım 10 seneyi bulmuştur. bu konuda da amatör muamelesini hakettiğimi düşünmüyorum.

Sadece brusch ile :sleepy::sleepy:
Bence çok güzel olmuş :)
teşekkür ederim yorumunuz için.

40 yıl düşünsem çalışmama böyle bir isim vermek gelmezdi aklıma:) Sorunlu bölgelerden söz etmiş arkadaşlar,mouse ile çizmek zordur bende çizimlerimin çoğunu mouse ile yaptım sonradan tabletim oldu,doğum günümde arkadaşım hediye etti Allah herkese böyle arkadaş nasip etsin:) Ellerinize sağlık bence öneli olan bişeyler üretebilmek eksikler zamanla düzeliyor.
teşekkür ederim. umarım benim de yakın zamanda bir tabletim olur. bu arada yakında doğum günüm var. hediyelere açığım, belirtirim... :rofl:

Eksik noktalara değinilmiş zaten.Sizin çalışmalarınızı zevkle ve severek takip ediyorum :)
Özellikle mouse ile çizmenizden dolayı, ayrıca kutlarım.

Ellerinize ve emeğinize sağlık...hoş bir çalışma olmuş.
Tebrikler...
ilginize ve yorumunuza teşekkür ederim.

superclarkie

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
özellikle burunun altındaki gölgelendirmelerin fazla kaçtığı konusunda hemfikirim.
boyun kısmını özellikle bu şekilde, montun içinde kaybolmuş gibi çizdim. biraz süleymen demirel hesabı... :smile:
yorumunuz için teşekkür ederim.

çalışmam konusunda eleştirilere sonuna kadar açığım ve saygı gösteririm. ne yazık ki desen konusunda ufak tefek hatalar ya da eksikliklerim olabilir ama üzgünüm ki, bir başkasının solak olmama rağmen ve mouse kullanmak durumunda olup, sağ elle gerçekleştirdiğim ve herhangi bir referans, taslak, çizim, foto, desen vs. kullanmadığım, tamamen hayalimden ve sadece brush kullanarak (ne bir filtre ne de bir effect kullanmadım) çalıştığım bir illüstrasyonuma bakarak desen becerim konusunda bana laf söylenmesine izin veremem. bu konuda hassasım ve iddalıyım. :emo1::anlamadim: bunları beni pohpohlayın diye söylemedim. çalışmamın eleştirilmesine saygım sonsuz. ama desen becerimi yukarıdaki kriterleri bilmeden ya da hesaba almadan bir çalışma ile eleştirilmesine karşıyım.
photoshop'un cazipliği konusunda da, izin verin artık cazipliği bir miktar aşsın. tamamen kendi başıma öğrendiğim bu programla tanışmam 11-12 seneyi buluyor, aktif kullanımım 10 seneyi bulmuştur. bu konuda da amatör muamelesini hakettiğimi düşünmüyorum.

teşekkür ederim yorumunuz için.

teşekkür ederim. umarım benim de yakın zamanda bir tabletim olur. bu arada yakında doğum günüm var. hediyelere açığım, belirtirim... :rofl:

ilginize ve yorumunuza teşekkür ederim.

arkadaşım sadece gördüğüm şeyi söylüyorum..kendimden biliyorum çünkü . en iyi sonuca ulaşmak öncelikle çok iyi gözlemlemek gerek .. çok yeteneklide olsan eksiklerin olmadığı anlamına gelmiyorr. en iyi işler bile eleştiri alır

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşım sadece gördüğüm şeyi söylüyorum..kendimden biliyorum çünkü . en iyi sonuca ulaşmak öncelikle çok iyi gözlemlemek gerek .. çok yeteneklide olsan eksiklerin olmadığı anlamına gelmiyorr. en iyi işler bile eleştiri alır
çalışmama sonuna kadar eleştiri alabilirim; ben bunu kabul ediyorum zaten (bu amaçla koyuyorum zaten). eksikliklerimin olabileceğini de söylüyorum. bu çalışmaya mükemmel demek zaten çok pozitif bir yaklaşım olurdu. benim söylemeye çalıştığım, bir çizimle (daha desen çalışmamı görmeden üstelik) benim desen becerim hakkındaki yorumunu eleştiriyorum.