Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Emprime Baskı Malzemeleri Hakkında

aykut asa

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar ben Antakya'da ufak çaplı baskı işine gireceğim bu baskı dışarıya dönük olmayacak kendi çizdiğim resimleri sokakta satmak için emprime - serigrafi baskı tekniğini yaklaşık 1 aydır araştırıyorum
bununla ilgili birkaç sorum olacak tıkandığım noktalar var

araştırmalarım sonucunda emprime baskının daha doğrusu screen printing olarak araştırma yaptım ve sonucunda malzeme alımında tıkandım.

öncelikli sormak istediğim şey boya türleri. sanırım bu baskı türünde beyaz açık renkli tişörtler üzerine yapılan baskılarda pigment boya kullanılmakta koyu renkli tişörtlerde hangi boya materyallerini kullanmam gerekiyor biraz yardımınıza ihtiyacım var mesela

Plastik renkler var plastik siyah var su bazlı beyaz var su bazlı şeffaf var aşındırma beyaz var aşındırma şeffaf var aşındırma tozu var pigment patı var ayrıca kök boyalar var

şimdi burada anlamadığım nokta koyu ve açık renkli tişrötlerde hangi tür boyalar kullanmalıyım ayrıca kök boyaları neyle karıştırmam gerekiyor bu kök boyalar koyu renkli tişörtlerde mi kullanılıyor

Sipariş edeceğim boyalar bunlar daha doğrusu hem koyu zeminler için hem de açık zeminler için hangilerini almalıyım? karışımına dair herhangi bir bilgim yok daha önce baskısı hakkında eğitim aldım birkaç deneme de yaptım ancak boyalar ve karışımları ile ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum bilgi eksiğim var

PLASTİK BEYAZ WHİTE
PLASTİK BEYAZ FLASH
PLASTİK SİYAH
PLASTİK RENKLER

AŞINDIRMA BEYAZ
AŞINDIRMA ŞEFFAF
AŞINDIRMA TOZU

SU BAZLI BEYAZ
SU BAZLI ŞEFFAF

PIGMENT PATI

KÖK BOYALAR
YELLOW
RED
BLACK

birde son olarak
emülsiyon siparişi vereceğim

SAATI HT EMULSION ve E-TEC HANDERS SERTLEŞTİRİCİ
bunlar yeterli midir kalıp için ve bunları karıştırmam gerekiyor mu birde buna su ekliyorduk sanırım biraz bilgi verirseniz çok iyi olur

çok fazla araştırma yaptım ama bu tarz detaylara rastlayamadım