Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Erol Günaydın Tiyatrosu afiş tasarımları - VOLKAN TEKİN katkılarıyla Al Sana Aşk!

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Herkese merhabalar...
Çalıştığım fitness ve spa merkezi olarak; Erol Günaydın Tiyatrosu ' na sponsor olduk.Bu doğrultuda da afişlere bizim logomuzun uygulanması gerekiyordu.
Grafiğe ilgim olduğunu öğrenen patronum hemen işi benim üstüme yıktı :S :D
Bende bu oyunun yani AL SANA AŞK ' ın kendi afişlerini hiç beğenmediğim için (zira benimkilerden bile kötüler :giggle: En altta bulunanlar oyunun kendi afişleridir) aynı zamanda da elimizde ki çalışmalar logo ekleyebileceğimiz biçiminde olmadığından dolayı yeniden tasarladım.
Tabii öncelikle tasarladığı görseli kullanabilmek için Sayın Adminimiz VOLKAN TEKİN ' den izin aldım ve onun iyi niyetiyle bunları tasarladım.
Şimdi tam olarak rengine karar verilemeyen bu afişleri önce Volkan Tekin ' in ardından da sizlerin beğenisine sunuyorum.
Aslında kırmızı uygulanması planlanıyor ama ben yazıların renginden emin değilim?
Yani sizce beyaz mı olmalı yoksa siyah mı? Yada bambaşka bir renk mi?
Sizlerin yorumlarını merak ediyorum.Ayrıca bu tasarımlar da benim ilk afiş çalışmam olma özelliğini taşıyorlar :wink:
Nasıllar sizce?yoksa bambaşka bir şeyler mi düşünmeliyim?
Freehand MX de 50x70 cm 300 dpi olarak hazırladım.Tabii burda jpg formatında kaydedildiği için veri ve çözünürlük kaybını lütfen gözardı etmeyelim...

Volkan Bey sizin onayınızı almadan da; bunları sunmayacağım...
İsminizi bu şekilde kullandım (çünkü hizalamalarda en estetik duran bu şekil idi) ama başka bir şekilde yada sıfatla sunmamı isterseniz de; hemen değiştirip uygulayacağım.
Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum...

Ayrıca bana verdiği destek ve katkılarından dolayı; tabi ki güveninden dolayı da; Sayın Adminimiz VOLKAN TEKİN ' e teşekkürü bir borç biliyorum ve huzurlarınızda binlerce kez teşekkür ediyorum. :flower:

BENİM YAPTIKLARIM
afikrmz1.jpg

afikrmz2.jpg

afipembe.jpg

afituruncu.jpg

afisiyah.jpg

OYUNUN KENDİ AFİŞLERİ
alsanaak.jpg

deneme1o.jpg

Benzer konular

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Mesleği grafiker olmayan birisi için fena çalışmalar sayılmaz.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Mesleği grafiker olmayan birisi için fena çalışmalar sayılmaz.

2007 yılında özel bir merkezde aldım eğitimini ama çalışma fırsatım olmamıştı hiç Nİhat Ağbi :giggle:
Hem bütün diyeceğin bu kadar mı?

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
çalışmalar güzel esra

yalnız zemin renklerini değiştir bence ve şunuda söyleyim sporistan eskişehirde tescillettiğim bir markadır bilgine!:rofl: dış zemini siyah yap iç çerçeveyi kırmız birde öyle dene

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
2007 yılında özel bir merkezde aldım eğitimini ama çalışma fırsatım olmamıştı hiç Nİhat Ağbi :giggle:
Hem bütün diyeceğin bu kadar mı?

Ablacım bu işi profesyonel olarak yürütseydin söyleyecek çok şey vardı :)
Ama mesleğim garfikerlik değil dediğin için bu yorumu yaptım :)

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
yalnız zemin renklerini değiştir bence ve şunuda söyleyim sporistan eskişehirde tescillettiğim bir markadır bilgine!:rofl:

Mustafa Ağbi burası beylikdüzünde :)
logoyu yada ismini ben yapmadım; o onların bileceği iş artık :giggle:
Mesela ne rank olsa daha iyi olurdu?
Ya aslında siyah geçiyor içimden ama ozaman da çok iç sıkıcı olmaz mıydı?

Ablacım bu işi profesyonel olarak yürütseydin söyleyecek çok şey vardı :)
Ama mesleğim garfikerlik değil dediğin için bu yorumu yaptım :)

Olsun Nihat Ağbi zaten bu işten para kazanmayacağım; sen yine de söyle ki düzelteyim

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
dediğim gibi

zemini siyah yap iç çerçeveyi kırmızı birde öyle dene marka tescil çindede olsa farketmez marka tescilli olunca mahkemeye verebilirim ! :rofl: tabi işin esprisi marka falan tescillettirmedim merak etme :artipuan: :alkis:

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
İlk dört çalışmanda bir fark yok.sadece zemin renkleri farklı.Orada kullandığın piktogramlar çok basit durmuş.Daha gerçekçi vektörler kullanabilirdin.Yada temaya uygun fotoğraf.
son iki çalışmandaki zemin renkleri çok sönük duruyor.5 numaralı çalışmadaki kalp şeklini hem sayfayla orantılayamamışsın, hem de rengi ana zeminle çok zıtlık teşkil ediyor.Ayrıca fotoğrafları çerçeve içerisine alacağına kalbin içerisine düzgün bir şekilde kolajlayabilirdin.
Yine son çalışmada da aynı hatayı yapmışsın.Fotoğraflar orada emanet gibi duruyor.Hem sayfa boyutuna göre çok küçük kalmış hem de yerleşimi iyi durmamış.
Keşke bu çalışmaları yapmadan önce değişik türdeki afiş çalışmalarını detaylıca inceleseydin.İlham kaynağı olması açısından.
Çok mu acımasız bir eleştiri oldu sence :)
Yine de verilmiş bir emek var.Cesaretin ve emeğin için tebrikler.

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
hadi esra

daha iyisinide yapacaksın sana güveniyorum bugüne bugün graphicturk'un kardeşisin

DJOSMAN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence fontlara bı degisiklik yapsan :s ?

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
İlk dört çalışmanda bir fark yok.sadece zemin renkleri farklı.Orada kullandığın piktogramlar çok basit durmuş.Daha gerçekçi vektörler kullanabilirdin.Yada temaya uygun fotoğraf.
son iki çalışmandaki zemin renkleri çok sönük duruyor.5 numaralı çalışmadaki kalp şeklini hem sayfayla orantılayamamışsın, hem de rengi ana zeminle çok zıtlık teşkil ediyor.Ayrıca fotoğrafları çerçeve içerisine alacağına kalbin içerisine düzgün bir şekilde kolajlayabilirdin.
Yine son çalışmada da aynı hatayı yapmışsın.Fotoğraflar orada emanet gibi duruyor.Hem sayfa boyutuna göre çok küçük kalmış hem de yerleşimi iyi durmamış.
Keşke bu çalışmaları yapmadan önce değişik türdeki afiş çalışmalarını detaylıca inceleseydin.İlham kaynağı olması açısından.
Çok mu acımasız bir eleştiri oldu sence :)
Yine de verilmiş bir emek var.Cesaretin ve emeğin için tebrikler.

Hayır Nihat Ağbi neden acımasız olsun ki :) Çok mutlu oluyorum ben
Ya sen yazdıklarımı okumadın mı? :)
Son iki mavi çalışma bana ait değil; onlar zaten vardı ben sadece eski halini göresiniz diye koydum :giggle:
Ben başta ki 4 taneyi yaptım :giggle:
Renkler farklı evet çünkü renk konusunda kararsız kaldık; ağarlıklı olarak kırmızı düşünülüyor ama bu seferde font renklerinden emin olamıyorum...
Buarada kullandığım Vektör Volkan Bey ' in vektörü; ve bu oyunun hikayesine cuk diye oturan bir vektör (oyunu izlediğim için bundan emin olabiliyorum :wink: )
Yada sen başka nasıl bir şey önerirsin ki bana?
Ya benim aklıma kısa zamanda pek bir şey gelmedi açıkcası :(
Bir gecede iş yorgunluğu üstüne yapmam gerekti bunları
Peki yazı yerleştirmesi ve font seçimi iyimi sizce?

zemini siyah yap iç çerçeveyi kırmızı birde öyle dene marka tescil çindede olsa farketmez marka tescilli olunca mahkemeye verebilirim ! :rofl: tabi işin esprisi marka falan tescillettirmedim merak etme :artipuan: :alkis:

daha iyisinide yapacaksın sana güveniyorum bugüne bugün graphicturk'un kardeşisin

Mustafa Ağbi bu harika yorumun için çok teşekkür ediyorum :mutluluk:
Bİrde senin dediğin gibi deneyeceğim...
Aslında başta bende öyle düşündüm ama siyah bizim patronun pek tercih ettiği bir renk değil malumunuz tiyatro üstünden reklam yapacak
Zaten kendi logosunun da üst kısımda bu kadar büyük olması için baskı yapanda oydu :S
Neyse ben önerini hemen halledip ekliyorum :)
Çok teşekkürler

Buarada Volkan Bey çalışmayı görmediniz mi hala bir yorum yapmadınız...

Buyrun efendim önerilen düzeltmeler üstüne çalışmanın son hali :)
Ayrıca ilk mesajımda yer alan SON İKİ MAVİ ÇALIŞMA BANA AİT DEĞİLDİR.
Bu oyunun orjinal afişleridir...
Ben afişleri yeniden yaptım; onlar kullanılmayacak...
Bİlginize...

afisiyah.jpg

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Erol GÜNAYDIN gibi büyük bir tiyatro üstadının sahneye koymuş olduğu bir tiyatro oyununa afiş olarak kullanılmak üzere bir serbest çalışmamın kullanılması elbette ki beni mutlu eder.

Ayrıca benden izin alınarak çalışmamın kullanılması da doğru olanı yaptığınız için ne kadar teşekkür etsem sanırım az kalacaktır.

Çalışma ile ilgili yoruma gelince:

Çalışmaları baştan ele almayı denemelisiniz. Font seçimleri piktogramların kullanımı ve sayfa düzeni "evet bu" dedirtmiyor bize.

Oyunun içeriğini tam olarak bilmediğim için aslında daha iyi yorum yapmayı isterdim fakat şimdilik fazla bir yorum yapmadan gelişmeleri takip etmeyi tercih ediyorum.

Daha iyi çalışmalarınızı görme temennisi ile...

İyi forumlar.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Erol GÜNAYDIN gibi büyük bir tiyatro üstadının sahneye koymuş olduğu bir tiyatro oyununa afiş olarak kullanılmak üzere serbest bir çalışmamın kullanılması elbette ki beni mutlu eder.

Ayrıca benden izin alınarak çalışmamın kullanılması da doğru olanı yaptığınız için ne kadar teşekkür etsem sanırım az kalacaktır.

Çalışma ile ilgili yoruma gelince:

Çalışmaları baştan ele almayı denemelisiniz. Font seçimleri piktogramların kullanımı ve sayfa düzeni "evet bu" dedirtmiyor bize.

Oyunun içeriğini tam olarak bilmediğim için aslında daha iyi yorum yapmayı isterdim fakat şimdilik fazla bir yorum yapmadan gelişmeleri takip etmeyi tercih ediyorum.

Daha iyi çalışmalarınızı görme temennisi ile...

İyi forumlar.

Öncelikle güzel yorumunuz için ben teşekkür ediyorum.

Fakat sizin bana teşekkür etmenize gerek yok ki ; "ben doğru olanı daha doğrusu zaten olması gerekeni" yaptım :wink:

İzin verdiğiniz için ben size ne kadar teşekkür etsem azdır... :flower:

Sizin güzel çalışmanıza değer bir afiş olmadığının farkındayım :wink:
Ama ilk kez deniyorum (aslında bu sorumluluk altına girmeyi hiç istemedim; ama patron bedavaya getirmenin derdinde) ve kendimi büyük ustanın adının altında çok fazla baskıda hissediyorum...
Komple ele almak konusunda kesinlikle haklısınız;
Ve ne yazıkki aklıma başka bir şey gelmiyor :(
Aslında dün teslim etmem gerekiyordu ama sizden onay almadan göndermek istemedim...
Bugünde bir şekilde oyalayıp :p yeni bir şeyler yapmaya çalışacağım ama ne yazıkki bomboşum :( :worried::crying:

Herkese ayrı ayrı teşekkürler...

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bence böyle bir sorumluluk altına girmek cesaret ister.
En önemlisi ayrıldığın işyerine bu çalışmayı ücret almadan yapıyorsun.
Neden ?
Söz verdiğin için.
Bu dürüstçe yaklaşımın için de tebrik etmek lazım seni.
Bir başkası olsa
Nasıl olsa ayrıldım bana ne der.

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
ellerine sağlık esra

ama en alttaki yazıları beyaz yaparsan daha iyi durur gibime geliyor yazan ve oynayanlar kısmını!:wink: ayrıca zemin komple siyah olduğunda sizin fıstık yeşili ve turuncu logo daha iyi gözükecektir

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bence böyle bir sorumluluk altına girmek cesaret ister.
En önemlisi ayrıldığın işyerine bu çalışmayı ücret almadan yapıyorsun.
Neden ?
Söz verdiğin için.
Bu dürüstçe yaklaşımın için de tebrik etmek lazım seni.
Bir başkası olsa
Nasıl olsa ayrıldım bana ne der.

Elbette ki yapacağım Nihat Ağbi; önce sorumluluk üstlenip sonra kaçmak var mı? :)
Hem zaten ben onlar için değil tiyatro için yapıyorum
Ne zorluklularla hiç para kazanmadan hatta çoğu zamanda üstüne para vererek oyunları çıkartıyorlar.Ufacık bir salonda
Bazen sadece 10 kişiye oynadıkları bile oluyor... :(
Benimde onlara bir katkım olsun
Hatta diğer afişlerini de sportistan logosu kullanmadan ben kendim ücretsiz yapacağım; turnelerde falan kullansınlar yada grafikle ilgili yapabileceğim ölçüde her ne varsa üstleneceğim...
Adı çok büyük ve zor evet ama yılmayacağım; artık bir yerinden tutmak lazım bir şeylerin :wink:
Çok teşekkür ediyorum değerli yorumun için

ama en alttaki yazıları beyaz yaparsan daha iyi durur gibime geliyor yazan ve oynayanlar kısmını!:wink: ayrıca zemin komple siyah olduğunda sizin fıstık yeşili ve turuncu logo daha iyi gözükecektir

Ozaman çok boğucu olmaz mı Mustafa Ağbi :(
Zaten patron siyah olmasın demişti ama bu şekilde ikna edebilirim
Allta ki yazılarında arasını kapatacağım biraz fazla ayrık duruyorlar sanki

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
İşte bu kadar basit.Tam olması gerektiği gibi.Tebrikler.

Nihat Ağbi beni değil Volkan Bey ' i tebrik et :)

Baktı benden bir iş çıktığı yok; el attı bu kadar güzel bir sonuç çıktı ortaya...
Bende bir daha boyumdan büyük işlere kalkışmayacağım :utann: :)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
İşte bu kadar basit.Tam olması gerektiği gibi.Tebrikler.

Teşekkürler Nihat Bey... Tabi çalışmadaki kontrolleri g.ecglr yapmasa hatası bol bir çalışma olabilirdi... Kendisine teşekkür edelim biz de buradan...