Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

erzurum'dan bir dergi tasarımı. tavsiye lütfen

evenstar-1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
atatürk ve çocuk dergisi. tavsiye lütfen

qqsj0.jpg

okul dergimizin kapağı olacak... aday abileri... bi kritik lütfen. bu arada 1 yıldır ilgileniyom photoshopla. tavsiye içeren eleştiriler altın değerinde olacaktır teşekkürler

Son düzenleme:

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Resminiz görünmüyor.. Lütfen resim yükleme kurallarına göre tekrar yükleyiniz. Ayrıca éAtatürk ve Çocuk" isimli bir dergide en azından bir atatürk yada çocuk fotografı olmalıydı diye düşünüyorum. ayrıca renkler aşırı soluk olmuş.. tekrar elden geçirmemin doğru olacağı kanaatindeyim.

grafikher

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bnece genel olarak iyi olmuş ama sadece en üstteki yazının siyah olması ve mevlananın o kadar beyaz içinde gri, sarımtrak olması göze batıyor .

birşey daha ekliyeyim o fontla yazılmış atatürk kelimesi atatürk ün vasıflarından hiç birini aktarmyor bence bakan kişiye , ben olsam daha sizri ve büyük fontları tercih ederdim . sadece tavsiyedir .

yanlış anlamazsan eksik gördüğüm son bir şeyi daha eklemek istiyorum , atatürk ve çocuk dergisinde mevlana ve semazenleri görüyorum tamam güzelde ne atatürkten nede çocuktan eser yok . kapak yazısına öyle bir sembol bulman gerekir ben olsaydım atatürkün harfleri öğrettiği tahta başındaki resmi üzerinde çalışırdım .

evenstar-1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar bu sayımızı mevlana sayısı olarak düşünüyoruz.temamız mevlana yani... hatırlatmak istedim

grafikher

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tamam ben mevlanaya birşey demediğimi söyledim ama derginin ismini sembolleştiren birşey daha eklemelisin bence .

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
evrenstar...

bu bir dergi kapagı ıse
daha okunalkklı bır baslık olmalı ve bu basklıla uyumlu bır baslık tasarımın olmalı derım ben.

bunun harıcınde semazenlere ve mevlana bana gore kaybolmmus
bıde o zemındekı resım
ne resmı onu pek cozemedım efes antık kentını anlatıyor bana sankı
ama mevlana ıle ılışkısı nedır?????

yazılardakı efektler bence hoş degıl karekter secımınıde goz onune alırsam hıc okunmuyor desem yerı.

bak sana kısa bır cozum, bayiiye git

bı aktuel, bilim ve teknik, chip vs vs...

kapaklarına bak....

emınım kı gereklı duzenlemelerı ona gore yapacaksındır....

sımdıden kolay gelsın arkadasım.
eline emegine saglık

koserim

🏆Pro Tasarımcı🏆
Fontlar Değişmeli Bence Kolay Gelsin

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
öncelikle çalışmanın dikkate alınır bi kapak olmasını istiyorsan dergi adının fontunu düz bir karakterde çalışmana daha uygun bir renk seçerek yapmalısın(örnek dergi formatı: times veya national graphic) dönem yıl sayı gibi bilgilerin ç'nin kuyruğundan sonra yine düz bir fontla daha koyu bi tonla yazılması(tercihen bu zeminde: koyu mavi) sonrasında mevlananın gel şiiri bi çok insan tarafından bilinsede yinede okunmak ister onuda font ve renk olarak değiştirmelisiniz ama burada kullancağınız font tam el yazısı şeklinde olmayan kalın ve okunaklı bir karakter olmalıdır. son olarak zemine gelince zemindeki gökyüzü hoş ama mevlana ve mevleviler zeminde fazla emanet duruyolar bence mevlanayı anlatabilecek çok daha mükemmel zeminler oluşturulabilir.iyi çalışmalar

evenstar-1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sağolun arkadaşlar... çok yapıcı eleştiriler geldi.dikkate alacağım

kennan

🌱Yeni Üye🌱
Tasarım yapmaya baslamadan önce her ne tasarımı yapacaksak yerli ve yabancı tasarımcıların neler yaptığına bi baksak, incelesek , zemini nasıl kullanmışlar, fontları nasıl yerleştirmişler, renk uyumunda ya da uyumsuzluğunda nelere dikkat etmişler bi baksak 21. yüzyılda hala amerikayı yeniden keşfetmeye çalışmasak....diye bir girizgahtan sonra diyeceğim o ki yaptığın(ız) çalışma kapaktan başka her şeye benziyor...

embuhan

🌱Yeni Üye🌱
Renkler konusunda birazdaha çalışman gerek, ve arkadaşlarında belirttiği gibi fontlarda da problem var.