Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash CS4 Performans sorunu

elbereth

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

Flash CS4 te dosya boyutunu yükseltecek image...vb. şeyler olmamasına rağmen çok yavaş çalışıyor. Her hangi bir motion seçmek yada kaydırmak bile 5-6 saniyede gerçekleşiyor. Bu sorun neden kaynaklanabilir? ve nasıl çözebilirim?

Teşekkürler

Benzer konular

Yavuz Mamaç

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
flashı düzenlerken mi oluyor bu anlamadım? yoksa swf yayınlarken mi? flash'ta çalışırken oluşan yavaşlıktan bahsediyorsan, işlemci ram vb faktörlerini gözden geçir, yetersiz geliyordur... ikinci bir olasılık, alpha kanallarında transparanlaştırma kullandıysan bu işlemciyi bir hayli yorar... üçüncü olasılık, kütüphanen çok dolmuştur... bilemiyorum, dosyayı bir linkle yayınla bir inceleyelim...

elbereth

🌱Yeni Üye🌱
Şirket işi olduğu için yayınlayamıyorum. Dosya üzerinde çalışırken oluyor. 4 sayfalık bir web sitesi Kütüpanede sadece 4buton ve 2 movieclip var. ram de 4 gb özelliklerini hatırlamasamda photoshop yada diğer programları çok rahat kullanıyorum. Bu şekilde önerebileceğin birşey var mı?

Yavuz Mamaç

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tek bir dosyada bu sorun var ise movie clip'lerde işlemciyi yoran bir işlem vardır. Alpha kanallarından transparan efektleri buna yol açar. Tüm dosyalarda bu sorun oluyorsa flash'ta sorun vardır. Movie clip'te uzun bir film embedliyse bu da yavaşlatır.