Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash ile dinamik sahne ayarlanması - öğretici video - tekrar

fullflash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Flash ile dinamik sahne ayarlanması; Flash calışmalarımızın herhangi bir internet tarayıcısına (browser) göre hizalanması veya tam ekran(full screen) olarak hizalanabilmesi için dinamik sahne yapılandırmasını göreceğiz.

Her internet kullanıcısının ekran ve tarayıcı çözünürlüğü farklı olduğundan standard bir ölçü bulunmamakta, bunundan dolayı ölçülendirme dinamik bir yapıya sahip olamlıdır.

Flash Stage Align - Full Screen Mode on Vimeo

TheRise

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkürler benim için çok faydalı bir video olmuş. 1 yıldır flash la uğraşıyorum kendi çabalarımla 3 5 bir şeyler öğrenmeye çalıştım ama böyle güzel bir eğitim videosuna rastlamadım her yerde ya kare çizmeyi yada timeline de hareket etmeyi gösteriyorlar.

hangi kodun ne işe yaradığını nasıl kullanıldığının anlatıldığı daha hiç bir yer göremedim. şu kodu yaz olsun bu kodu yaz olsun. ama kendimi bu kaynaklarla kod yazabilecek kapasteye getiremedim. benim beceriksizliğim midir bilemem. yardımcı olacak arkadaşlardan yardım bekliyorum bu konuda.

TheRise

🌱Yeni Üye🌱
evet aynı çalışmayı yaptım flashta ön izleme yaptığımda her şey gayet güzel çalışıyor ancak publish ettiğim zaman işin rengi değişiyor. sayfa boyutum ne kadar ise tarayıcının içinde o kadarcık alanda görüntüleniyor swf dosyası. herşeyi aynı şekilde yaptım oysaki.

fullflash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kaynaklarıda yayınlarım yakın zamanda hatta vereyim html kodlarını bir karşılaştırırsınız o konuya fazla yer vermedim asıl amaç flash içersinde sahne olaylarının nasıl programlanacağı hakkında temel bir çalışmaydı...

Flash ile programlamaya gelince buda ne kadar fazla örneği editlediğiniz, doğru kaynaklardan yararlanmak ve tabiki belli zaman içerisinde gerçekleşecektir. Böle devam edilirse çözersin...

https://rapidshare.com/files/434857288/stage_align.rar
https://hotfile.com/dl/86942663/d09ed9a/stage_align.rar.html

TheRise

🌱Yeni Üye🌱
indexi kopyaladım kaynak swf leri değiştirdim benim yaptığımda sorunsuz çalıştı. bana bir iletişim adresi verebilirseniz sevinirim msn gibi.

fullflash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
izlediğiniz video var iletişim adresi :)