Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash'la Google Earth fotosu üzerine çizgi rotası çizmek

Rictusempra

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
ataktrafik.trtc.biz
Merhaba değerli üstadlar;

Sizlerden, bu hafta içinde acil olarak öğrenmem gereken basit bir flash animasyon konusunda yardım talep etmekteyim.

Siz değerli üstadlardan yardım rica ederek yapmak istediğim şu:

Örneğin; bir taksi dolmuş durağına mensup bir taksinin, geçmesi gereken güzergahı google earth' ten alınmış bir fotoğraf üzerindeki cadde ve sokaklardan geçecek şekilde belirgin olarak çizmek istiyorum. Hani, bilirsiniz, bazı belgesellerde de olur ya, bir noktadan bir noktaya kadar uçak ya da otomobille gidilir, bu noktalar arasında da bir çizgi akar. İşte, tam anlamıyla bu.

Benzer bir örneğe, https://www.youtube.com/watch?v=LSeYoVtQ3aY adresinde 01:04 - 01:14 saniyeleri arasındaki animasyonu verebilirim. Fakat, buradaki background hareketli, yani mekanlar altta geçilip kayboluyor. Benim istediğim ise belki de daha basit: Tek foto ve hareketsiz halde olacak alt plan ve A-B noktaları arasında hareket eden uçak değil, sadece bu noktalar arasında yol alırken uzayan bir çizgi olacak.

Lütfen bana yardım ediniz. Bu arada belirtmekte yarar görüyorum, Flash kullanımı konusunda sıfır denecek kadar tecrübesizim. Bunu göz önüne alarak anlatırsanız, sizlere çok minnettar kalırım.

Şimdiden çok teşekkürler,

Hoşçakalın.