Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flexo baskı hakkında birkaç soru

mustad

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar,

Doğal ürünümüz için şu an varolan plastik ambalajımızı cam kavanoza dönüştürmek istiyoruz. Ürünümüz ışıktan etkilendiği için kapak kısmına yani boğaza kadar flexo baskı olacak. Cam kavanozumuzu belirledik. Bu konuda önerileriniz nelerdir? mesela bir firmayı aradım İstanbuldan transparan olsun mu diye sordular, normalde bu tür ürünlerde bozulmaya karşı bal rengi şişe kullanılıyor. Ama burada yapacağımız transparan uygulama aynı bal rengi şişedeki gibi ışığı kırma olayını yapabilir mi? Bu konu çok önemli, çünkü bu yolun geri dönüşü yok, uygulamaya geçildiğinde her şey için çok geç olabilir. Bu nedenle lütfen tavsiye edeceğiniz firma varsa söyleyin. Bu konudaki püf noktaları da belirtirseniz çok memnun olurum. Eğer varsa firma Adana bölgesine yakın olursa da sevinirim.

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Öncelikle konunuzu taşıyalım, sonra çözümüne bakalım...

https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yanlış bölüme açılan başlıklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Eğer bu davranışta art niyet fark edilirse üyenin site ile ilişkisi sonlandırılır. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması sorumlunun inisiyatifindedir.…….
(Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır. Lütfen bundan sonra konu açarken ilgili bölümde olmasına dikkat ediniz.)

Eğer kavanozun boğazına kadar her tarafını kaplayacak bir ambalaj düşünüyorsanız bu Body Sleeve (ambalaj giydirme) denen sistemle yapılmalı... Bunu da Adana yakınlarında yapan firma yok bildiğim kadarıyla... İstanbul'da birkaç firma var... Fakat Body Sleeve uygulaması zor bir ambalajdır.. Çünkü basılan malzeme Plastik bazlı PVC gibi birşey ve şekilli kavanozlara ve şişelere giydirilirken ısı ile yumuşatılarak ambalajın şeklini alması sağlanıyor... Bunun için de üretici firmaya bunu yapan makine alınması gerekmekte...

Aşağıda body sleeve uygulanmış ambalaj örnekleri var...
fullbodysleeve.jpg

Son düzenleme:

ayt1999

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar
Sleeve ambalaj yapan bir firmada grafiker olarak calisiyorum istedigin sey hakk›nda sunu söyleyebilirim sleeve seffaf bir malzemedir isigi kirmasi sözkonusu degil ancak üzerine baski yapildiginda icindeki ürünü isiga karsi korur bununla ilgili daha detayli bilgi icin bana ambalaj ve icine konacak ürünle ilgili biraz daha bilgi verebilirsen sana yardimci olmaya calisirim

ANTEPLIM_27

🌱Yeni Üye🌱
Slm mrb lar ben coşkun bir kaç soru sorabilirmiyim

Ben yeni baskıcıyım yanni naskı opr yardımcısı bana biraz tüyo verebilirmisiniz acaba flexo baskı makinaları hakkında

hilsarac

🌱Yeni Üye🌱
merhaba, body sleeve baskı ön hazırlığında nelere dikkat etmek gerekir? baskı tekniği ve ön hazırlık konusunda bilgi verebilir misiniz?

teşekkürler

eytisim

🌱Yeni Üye🌱
Yardımcı olabilirim

body sleeve ve flexo baskı konusunda her konuda yardımcı olabilirim.
533 690 55 29
Mersin