Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fotoğraf bölme / Resmi eşit olarak parçalara bölme.

mctug

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.zozi.net
Fotoğraf bölme Arama yaptım ama istediğim bir sonuca ulaşamadım maalesef.

Benim sorum şu. Atıyorum 4000 px - 500 px lik bir görseli eşit olarak , yan yana olacak şekilde 5'e bölmek istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim ? Cetvel harici ?

Benzer konular

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Slice Tool kullanarak rahatlıkla yapılabilir. 4000/5=800 px olduğuna göre slice tool seçili iken resmin tarafına bir yere çift tıklayın ve çıkan pencerede W: yazan yere 800 yazıp onaylayın sonra tekrar yanına tıklayıp aynı değer ve tekrar ve tekrar resminiz 5 eşit parçaya bölünene kadar 800 değerini vererek tekrarlayın işlem bittikten sonra Save As For Web seçeneğiyle kaydedin ...

Son düzenleme:

mctug

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.zozi.net
Teşekkürler ama o şekilde değil demek istediğim. o şekilde yapıyorum onu ama o değil aslında anlatamadım sanırım :( Atıyorum cetvel ile otomatik olarak bana atıyorum 5 parçayı hizalama çizgisi ile göstermez mi o tarz bir şey ?

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Resmi açtıktan sonra Slice Tool altındaki Select Slice Tool u seçin resime bir defa tıklyın üst taraftaki menü aktif hale gelecektir. Üst taraftan Divide seçeneğine tıklayın Divide Horizantal ... veya Divide Vertical ... seçeneklerine yatay veya dikey olarak bölmek istediğiniz sayıyı yazın ...

https://www.youtube.com/watch?v=0lQuct71T7I&feature=youtu.be

Son düzenleme:

emre_ozturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhabalar. Arama yaptım ama istediğim bir sonuca ulaşamadım maalesef.

Benim sorum şu. Atıyorum 4000 px - 500 px lik bir görseli eşit olarak , yan yana olacak şekilde 5'e bölmek istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim ? Cetvel harici ?

illustrator da 4000 px - 500 px bir kare açın. Daha sonra object / path / split into grid seçeneğinden columns yazan yere 5 yazın. aralarında ki boşluğu gutter dan ayarlayabilirsiniz.
Daha sonra resmi seçip edit /copy yapıp photoshop'a gelin burda yeni bir sayfa açın.kopyaladığınız nesnenin ebatı kadar bir sayfa açacaktır.oke diyerek bu iletişim kutusunu kapatın ve edit'ten paste seçeneği ile yapıştırın. Burda smart object'i seçin. Şimdi geriye maskelemek kaldı bunun için de maskelenecek görsel üstte olmalıdır. alt tuşuna basarak clipping mask yaparak istediğiniz sonuca ulaşmış olucaksınız.