Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand ölmez ölmez ölemez...!

emre_ozturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar mac var oldukça ki sürekli var olacak freehand her zaman yaşar. Katılanlar yorum yapabilirler mi? teşekkürler..

Benzer konular

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Helvasını bile yedik, sen neredeydin?

Bir de aralarında nasıl bir ilişki kurdun ki "Mac var oldukça freehand de var olacaktır" diyorsun?

omerkorkmazer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Freehand sadece küçük müdaheleler yapabilen yardımcı bir program vakit kaybetmeden Adobe adapte ol sana tavsiyem

emre_ozturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Helvasını bile yedik, sen neredeydin?

Bir de aralarında nasıl bir ilişki kurdun ki "Mac var oldukça freehand de var olacaktır" diyorsun?

şöyle bir ilişki kurdum macintosh bilgisayarlarda genel anlamda hala ve hala freehand kullanılmaktadır. Klişe sektöründe türkiyede ilk önceliği taşıyan netsel grafik bu bağlamda mac kullanarak freehandi yaşatmaktadır.
saygılar..

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar madem öle freehand öldü neden o zaman piyasada hala freehand programı doşalıyor komple kaldırsınlar o zaman..

Piyasada 1960 lardan kalma baskı makineleride var eee bu neyin göstergesi şimdi... Kaldıki adobe fh'yi neredeyse 2 senedir sitesinden beleş dağıtıyor. Mac var oldukça freehand varolacak saptamanız için ise Lion işletim sistemi diyorum.

cesar5x

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İlk maclerde s. design diye bir program vardı. Ama şimdi yok. Neden Freehand ölmesin. Geliştirilmeyen birşey yok olmaya mahkum değil midir? Kapitalist tekelleşme istediği şeyi yaşatır ya da bitirir.

enesduran

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
banane arkadaş öldü veya ölmedi. ben kullanıyorum. adobemi istediler export eder yollarım. ben yaşadığım sürece oda benle yaşayacak. Adobeyi bilmiyormuyum, hayır indesign-illustrator bunlarıda gayet iyi biliyorum ama freehand'in yeri ayrı.

omerkorkmazer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Üretimi durdu ama çoğu küçük matbaalar hara Pc de corel+fh kullanıyorlar kaldıki Apple ufak bir güncellemeyle fh her an öldürebilir.

ugurergun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bak gene corele laf atılıyor.. Herkezin bir kuyruk acısı var bu corelden anlaşılan..

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
aşk acıtır! :D,

Bu başlığa istinaden, İzmirli Fh sever dostlarıma bir önerim var!

gelin birleşelim, herkes 3-5 bişeyler kosyun. Bi lokmacı bulalım, verelim parasını, Kordonda "Freehand" hatrına lokma dağıtalım.

Yakamıza da FH logosu basılı 3X5 cm lik kağıtlar iğneleriz.

Ciddi öneri :D

bukalemunreklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
freehand herkes kullandı üzgünüm ama freehan komadan çıkamadı :) hem takma kafana bukadar bence sen yeni programlara göz at... hasata nın vadesi dolunca değil kalp masajı yapmak :) freehand hepimizin aklında bir hatıra olarak hep kalacak :) kolay gelsin

akgunoglu

🌱Yeni Üye🌱
abi naptınız yaa...

bir süre tasarımdan ayrı kaldık. emektarı tabuta koymak neki gömmüşsünüz bile...

ama olsun ne varsa eskilerde var kabiilinden FH'ye dewam bence...

emre_ozturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
onca sene kullandınız freehandi size her işlerinizde yardımcı destek oldu şimdi adobe güncelledi diye yabana atmak doğru mu emektarı..

emre_ozturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Üretimi durdu ama çoğu küçük matbaalar hara Pc de corel+fh kullanıyorlar kaldıki Apple ufak bir güncellemeyle fh her an öldürebilir.

ah be kardeşim bir de küçümsemeseniz şu güzelim corel programını.. Freehandden üstün program geldi FH çöpe atıldı illustratorden de üstün program gelse onunda pabucunu dama atacaksınız. eee noldu onca emek.

Son düzenleme:

emre_ozturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bak gene corele laf atılıyor.. Herkezin bir kuyruk acısı var bu corelden anlaşılan..

ne yapsınlar çekemiyorlar coreli :D neymiş corel seven mac sevmezmiş mac seven de freehand sevmezmiş neymiş corel kullanıcıları ile FH kullanıcıları anlaşamıyormuş neymiş PC ile MAC birbirine zıtmış bırakın bu martavalları.. bir de corelciler freehandciler diye ayrım yapıyorlarmış nerden çıkartıyorsunuz bunları

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Neredeyse 8 yıldır geliştirilmeyen ve zaten adobe tarafından artık geliştirilmeyeceği resmi olarak duyurulan artık macOS platformu tarafındanda desteklenmeyen freehandi kullanmak isteyenler olacaktır ve bu kişisel tercihtir ama günümüz şartları kaçınılmaz bir şekilde freehandi bırakmaya bizi mecbur kılacaktır bu kaçınılmaz gerçek, o yüzden benim tavsiyem freehandde ısrar eden arkadaşların yavaş yavaşta olsa artık başka programlara kaymalarıdır çünkü bunu yapmadıkları takdirde geçen sürede yeni programlarda yeteri kadar uzmanlaşamayabilir ve piyasanın ihtiyaçlarına cevap verecek seviyede olamayabilirler.

omerkorkmazer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Freehandi adobe alıp kaldırdı corelin başarısı ile ilgili değil abode hem suitleriyle hem kullanıcılarının çoğunluğu ile piyasaya hakim bir program corel silinmeden önce adobe silinmez arkadaşım herkez farklı madenler kullanarak çözüm buluyor umarım daha iyi bir programı bu site üyelerinden biri yaparda gururlanarak Adobe o zaman anında silerim.

makrotan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar illisratore geçin iyi güzel diyorsunuzda, ben daha tam anlamıyla freehand mx'e gecemedim, freehand mx'i freehand 9 ayarlarıyla kullanıyorum, benim durumum ne olacak.:)
freehand bu alemin kralıdır. Emreciğim bunlardan freehand olmaz :)))

cngzdhn

🏆Pro Tasarımcı🏆
mesele ai,fh, meselesi değil illaki her programı kullanırız meselele birilerinin kapitalist hedeflerine oyuncak olup olmama meselesi kimse kimseye sen onu bırakacaksın bunu kullanacaksın diyememeli. benim için mesele bu. ben birgün 40 mb lık mühendislik harikası fh nin güncelleneceğine inanıyorum, birilerinin onu satın alması bişeyleri değiştiremez,
yaşasın özgür freehandddddd :skull::skull::skull::skull::skull::skull::skull::skull::skull:

https://www.freefreehand.org/

8FLsp.jpg