Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

fullscreen slideshow

erkamcakal

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar,

Bir tasarımda fullscreen slider kullanmak istiyorum. Bunun en yaygın örneği supersized. fakat ben bir farklılık yapmak istiyorum. bu fullscreen slider da layer slider ı kullanmak istiyorum. biraz daha somutlaştırayım fullscren slider da https://www.fatihdersanesi.com.tr/#!/FatihDersanesi şu linkin anasayfasında ki gibi bir slide koymak istiyorum. Bu mümkün müdür ? mümkünse çok ama çok sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler !

Benzer konular

erkamcakal

🌱Yeni Üye🌱
Elebette mümkün. Aradığın şey Revolution Slider. En azından en yaygın kullanılanı bu.

Bu link üzerinden ulaşabilirsin.

evet revolution slider fakat, bu slider'ı fullscreen nasıl kullanabilirim onu bulamadım. fullwidth bir div yapmak bunun için yeter li midir ?

iCromwel

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.webtasarim101.com
evet revolution slider fakat, bu slider'ı fullscreen nasıl kullanabilirim onu bulamadım. fullwidth bir div yapmak bunun için yeter li midir ?

Bana sorarsan hem div genişilği ile hem de callback sırasında tam ekran olarak çağır scripti. Kullanıcı'nın erkan genişliğini tahmin etmek oldukça zor tabi. Ama QHD monitörler dışında genel olarak max çöznürlük 1920px. Oradan pay biçebilirsin.

Burada bir örneği var.

Zira bu durumda şu şekilde iki şarta ayırman işine yarayacaktır.

tpj(document).ready(function() {

if(tpj('.fullscreenbanner').revolution == undefined)
revslider_showDoubleJqueryError('.fullscreenbanner');
else
revapi25 = tpj('.fullscreenbanner').show().revolution(
{
delay:9000,
startwidth:1920,
startheight:700,
hideThumbs:10
}

Eğer çöznürlükten dolayı slider'ın yüklenmesi ve sitenin açılması çok uzun sürüyorsa, açılış hızını optimize etme açısından viewport ile kullanıcının ekran çözünürlüğünü alıp media query ile en azından 3-4 farklı ekran çöznürlüğüne özel genişlikler ve slider resimleri de ayarlamanı önerebilirim.