Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Görkem inşaat logo çalışması

ayyyperisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
inşaat üzerine bir logo tasırımı yaptım sizce nasıl olmuş
inaatmy1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

frp

🏅Acemi Tasarımcı🏅
inşaat sektörü için fazla hareketli bana göre..yani hiçbir işverenin bu logoyu kullanmak isteyecegini sanmıyorum cünkü ciddi bir sektörden bahsediyoruz..ayrıca kullandıgın renkler ve yazı fontları da uyumsuz ve konuyla alakasız gibi geldi..inşaat diye illa evimsi birsey cizme bence..sadece silüet halinde inşaatı anımsatan, hatta 'görkem' isminden yola cıkarak tipografik birsey calışabılırsın..:neutral1:

ayyyperisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben biraz acemiyim yani tam grafiker değilim ve sizin dediğiniz tipografik ne anlama geldiğini bilmiyorum

frp

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yani 'görkem' den yola cıkarak 'g' harfinden birseyler cıkarmaya calışabilirsin..yada tam bir ev görüntüsü olmasada. yarım bir catı gorseli veya yamuk bir tugla ile yazıyı birleştirirsen cok daha verimli bi calısma olacagına inanıyorum.

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bir logo için çok basit kalmış bence.Görkem yazısı logo içinde boğuluyor.Bu ebatlarda bakınca sorun yok.Ancak bu logo kartvizit antetli zarf vs. gibi evraklara basılacak ve ebatları küçülecek.Görkemi daha ön plana çıkaran, daha sade, uyumlu renklerden oluşan bir çalışma daha makbul görecektir müşteri tarafından.frp arkadaşımızın dediği gibi tipografik olaraka da çalışmayı bi dene...başarılar

ayyyperisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hmm anlıyorum dediklerinizi dikkate alarak hasırlıyacağım herkesden çok teşekkür ederim yazdığınız yorumlar için

nvn

🌱Yeni Üye🌱
bencede bı ınsaat fırması ıcın cok hareketlı ama tecrübelı olmamana ragmen güzel

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
hmm anlıyorum dediklerinizi dikkate alarak hasırlıyacağım herkesden çok teşekkür ederim yazdığınız yorumlar için

dostlarım. goruyorum ki biraz bilgi olarak eksikliğimiz var.
bu işi bilen veya bilmeyen herkes bence bu iş için yazılan makale ve yazıları bi gözden geçirmesi hepimiz için iyi olacaktır. forumumuzda arama özelliğini kullanarak çeşitli konular hakkında açılan konulara ve bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Örneğin: tipografik... gibi

şimdiden kolay gelsin.

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
Amblem ve logo tasarımını bu kadar basit görmeyiniz.
Bir firmanın baskılı medyalardaki yüzünü çizdiğinizi unutmayınız.
Eğer birşeyler öğrenmek istiyorsak adobe'un da belirttiği gibi arama yapıp makaleleri okuyalım. Biraz daha araştırma ve pratikle bu iş olacaktır diye ümit ediyorum. :)

mgrafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bence daha düz kesitler kullanmalısın "GÖRKEM" erkek arkadaşını eve davet etmişsin gibi duruyo ama gel gelelim ev virane nasıl olcek bilmiyom "inşaat" yazısının karekteri hiç ama hiç olmamış logo daha çok şömine firmasına yapılmış gibi biraz daha özen gösterip yoğunlaşmalısın...başarılar

ayyyperisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
anlıyorum yorumlarınız için teşekkürler

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
18 yaşında olmana ve belkide ilk çalışmaların olmasına rağmen bana göre oldukça başarılı bir deneme. başarılı bulduğum yön şu. inşaat olayını en basit haliyle anlatmaya çalışmışsın. bir duvar kesiti. ancak diğerleri de buna uyum sağlamalıydı bence.

mesela görkem yazısı etli bir karakter ama parçalı olmasın. net okunsun.

altındaki diğer yazılarda da öyle net okunabilsin.

çatıyada ona uygun çözümler bulabilrsin.

bu arada bu tür çalışmalarda olabildiğince sade olmaya özen göster. sana bu konuyu şöyle anlatmaya çalışayım. gönderdiğin örnektekisadece sol duvarı al. yarısndan altını at. üstte dikdötken bir duvar ve çizgi lakacak. çizgiyide solda taşan yer kadar sağda da taşkınlık ver. ve çıkan çalışmaya bir de alıcı gözüyle bak. eksiklik fazlalalık nerde var. bir deneme yap bakalım.

grfik

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar gerekliolan herşeyi sölemişler.birşey eklemek istiyorum senin bu bu çalışman üzerine birazdaha fazla gitmeni istiyorum.birşeyler çıkar.yazılarını etli serifsiz font olarak kullan. üsteki çatı herkes tarafından kullanılıyor.sen tuğlalara uygun bir açtı yap.kolay gelsin...

grafibo

🌟Usta Tasarımcı🌟
ay perisi bunu biraz daha sadeleştirsen !

simsiyah

🌱Yeni Üye🌱
restaurant veya cafe köse bası büfesi gibi kesinlikle gayri ciddi bir logo tasarımı hemen kafandan sil daha düz hatlar kullanarak calışmalısın

erkan01

🌱Yeni Üye🌱
ayyperisi bence düz vektör çalış inşaat güven vermelidir değil mi ama, çalışma mantığını güven sağlamlık ve lükkkss olarak da planlayıp öyle çalışmaya bşla, umarım yapabilirsin

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence logo yaparken firma ismini logoya katma.

m_ali_acikgoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
inşaat sektöründe pek turuncu kullanılmaz ama......

volkan_13

🌱Yeni Üye🌱
güzel olmuş ama yazı karekteri biraz basit yani anlayacağın biraz daha uğraşabilirsin neyse yinede eline sağlık