Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Görüntülü Türkçe edius dersleri 3. bölüm render nasıl yapılır

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
Emeğinize sağlık gerçekten,keşke herkes sizin gibi bilgilerini insanlarla paylaşabilse.Derslerimden dolayı Edius yada benzeri programlar kullanmak zorundayım.Paylaşmış olduğunuz bilgiler çok işime yaradı iyiniyetinizden dolayı çok teşekkür ederim...

öğrenci arkadaşlara kapımız sonuna kadar açık ne mutlu bize ki öğrenmek isteyen birçok öğrenci arkadaşa bu forumda her zaman fazlasıyla yardımcı olduk, onlarda sağolsun her zaman senin gibi güzel mesajlarla bizi onure ettiler :))

kartal_46

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.goksunrehberi.com
poyrazhan55 eline sağlın sitede eklediğin ne varsa alıyorum bir daha senin gibisi gelmez herhalde buralara. zor bulunacak dersler bunlar ben ve ilerde evlenirsem çocuklarım dahi duacınız olacak teşekkurler

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
poyrazhan55 eline sağlın sitede eklediğin ne varsa alıyorum bir daha senin gibisi gelmez herhalde buralara. zor bulunacak dersler bunlar ben ve ilerde evlenirsem çocuklarım dahi duacınız olacak teşekkurler

hahahahaha beni güldürdün ya dostum ALLAH'ta seni güldürsün emeğimizin değer görmesi güzel sağolun

madchoice

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hocam edius AVCHD dosyalarını editleyebiliyor mu? Benim kameranın dosyalarını editleyebilmek için Adobe CS5 kurmak zorunda kaldım. Yine de saatlerce render etmek gerekiyor.

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
hocam edius avchd dosyalarını editleyebiliyor mu? Benim kameranın dosyalarını editleyebilmek için adobe cs5 kurmak zorunda kaldım. Yine de saatlerce render etmek gerekiyor.

düzenleyebiliyorsun bende de var hd kamera ve çektiğim görüntüleri bir sıkıntı olmadan düzenleyebiliyorum, daha önce video düzenlemek için cs5 kurmak zorunda kalan birine hiç rastlamadım, sorununun kaynaını tahmin edemediğim için bilmişlik taslamak için bile olsa birkaç cümle yazmak bana göre değil, saatlerce render etme konusuna gelince hd video kurgusu yapmak için ve render için pc'ninde çok kuvvetli olması gerek biliyorsun, senin pc'nin özeliklerini bilmedeğim için bir tahminde bulunamayacağım dostum...

madchoice

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Benim kameranın ürettiği görüntülerin uzantısı *.mts Yani, *.avi, *.mov, *.mpg vb değil. AVCHD formatı çok yeniymiş, ben de satın aldıktan sonra öğrendim. Kameram doğrudan Class 6 SD karta kayıt yapıyor. Saniyede 25 MB lik manyak bir veri miktarı var. Kurgu yapabilmek için bilgisayarımı iki kere güncelledim. Şu anda AMD üç çekirdekli bir işlemcim var. İntelin en hızlı E serisi işlemcilerinden hızlı. Bir de özel ekran kartım var. Bütün sistemi özel bir güç ünitesi besliyor. Güney köprüsünü için özel bir soğutma yaptım. RAM ler 1600 Mghz de çalışıyor ve bakır soğutmalı. Bütün bilgisayarı ayrıca ayaklı bir vantilatör ile soğutuyorum. HDD lerin hepsi sata (iki adet var, birisi sadece bu iş için çalışıyor)

Kameranın ham görüntülerini bile günümüz bilgisayarlarının çoğu çalıştırırken işlemciyi %100 kullanıyor. Çoğu da kesik kesik gösteriyor. i5 işlemcisi olanlar...eh işte...altı zaten hemen havlu atıyor.
yaptığım çalışmalardan biri aşağıdaki adreste
www.cocukfoto.com
açılıştaki video. Bunun renderi galiba 8 saat sürdü. Full hd çıktı almadım. Almaya kalksam bitmişim zaten. H.264 çıktı aldım. Full HD çıktı alırsam görüntü olağanüstü ama, bilgisayarı ve vantilatörü açık bırakmam gerekiyor bir gün boyunca. Bilgisayarda, görev yöneticisinde üç çekirdek de %100 meşgul oluyor.

madchoice

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yazmayı unuttum: DVCPro ve Betacam SP kameralarımı zaten kenara koydum. DVCPro kameram 1/2" Frame interline 3 CCD. Betacam SP de ondan geri kalmaz. Ama koyduk onları kenara. Bu küçük Sony beni şimdi parmağında oynatıyor. :)))

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yazmayı unuttum: DVCPro ve Betacam SP kameralarımı zaten kenara koydum. DVCPro kameram 1/2" Frame interline 3 CCD. Betacam SP de ondan geri kalmaz. Ama koyduk onları kenara. Bu küçük Sony beni şimdi parmağında oynatıyor. :)))

ACABA SONY FİRMASININ YAZILIMI İLE İLGİLİ YADA CODEKLERDEN KAYNAKLANAN BİR SORUN OLABİLİR Mİ, GERÇİ BİLDİĞİM KADARIYLA “AVCHD” logosu Panasonic Corporation ve Sony Corporation’ın ticari markalarıdır

KeZA BEN PANASONİC TM300 MARKA AVCHD KAYDEDEBİLEN KAMERA İLE ÇEKTİĞİM GÖRÜNTÜLERİ RAHAT BİR ŞEKİLDE PROGRAMA ATABİLİYOR VE DÜZENLEYEBİLİYORUM

madchoice

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sizinkine baktım. Sizinkisi dahili hafızasına kayıt yapıyormuş. İmaj sensörü 1/4 inç. Evet AVCHD kayıt yapıyor. Edius un hangi sürümünü kullanıyorsunuz?
Benim sıkıntım render süresi. Onun dışında başka bir sıkıntım yok. Hatta Sony Vegas ın deneme sürümünü de indirip baktım. Durum aynı. Ancak sizin imaj sensörleri küçük. Serçe parmağınızın tırnak yüzeyinden biraz daha küçük bir yüzeyi var. Benim imaj sensörü çok büyük. Canon 5d MK II nin kinden biraz küçük kalıyor.
https://en.akihabaranews.com/54314/camcorder/nex-vg10-sonys-latest-asp-hd-wonder-available-in-september

Benim görüntüleri "real time" kurgulamam mümkün değil. Mutlaka her geçişi render yapmam gerekiyor. Render başladığında işlemcinin fanı beşinci vitese takıyor. :)..ben de eşeği salıyorum çayıra, otlaya karnın doyura yani

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sizinkine baktım. Sizinkisi dahili hafızasına kayıt yapıyormuş. İmaj sensörü 1/4 inç. Evet AVCHD kayıt yapıyor. Edius un hangi sürümünü kullanıyorsunuz?
Benim sıkıntım render süresi. Onun dışında başka bir sıkıntım yok. Hatta Sony Vegas ın deneme sürümünü de indirip baktım. Durum aynı. Ancak sizin imaj sensörleri küçük. Serçe parmağınızın tırnak yüzeyinden biraz daha küçük bir yüzeyi var. Benim imaj sensörü çok büyük. Canon 5d MK II nin kinden biraz küçük kalıyor.
https://en.akihabaranews.com/54314/camcorder/nex-vg10-sonys-latest-asp-hd-wonder-available-in-september

Benim görüntüleri "real time" kurgulamam mümkün değil. Mutlaka her geçişi render yapmam gerekiyor. Render başladığında işlemcinin fanı beşinci vitese takıyor. :)..ben de eşeği salıyorum çayıra, otlaya karnın doyura yani

hahahahaha senin eşşek bu gidişle çok yediğinden çatlar :)) ben edius'un 6 sürümünü kullanıyorum

madchoice

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Edius un 6.0 sürümü yok bende. Olsa da yesek, bilgisayar da rahatlasa, ben de... Yoksa eşek yayılmaya devam edecek... Gördüğü rüyayı da ben hayra yoramayacağım ama hakikaten..

26122008

🌱Yeni Üye🌱
şu anda verdiğiniz linkten indirme işlemi yapılamıyor, telif hakları veya kaldırıldığından dolayı... linkleri tekrardan yükleyebilir misiniz?
Çok güzel bir çalışma yapmışsınız, bundan yararlanmak isterim....

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆