Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik tablet alacağız

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
arkadaşlar biz (ajans olarak) grafik tablet alacağız.. photoshop kullanımındaki yeri ve kullanımı hakkıonda bilgi sahibi olan varsa lütfen burada yazsın.. Bizim için çok önemli..

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
Başka bir tabletle ilgili konuyada yazdım. Madem ajanssınız o zaman paraya kıyın ve wacom alın. Diğer markaların ürünlerinin fiyatları çok uygun ama kullanışsız. Photoshopta kitlenme yapıyor. Mac te sorun çıkıyor. Brushlarla çalışırken basınç seviyeleri iyi olmuyor. Ama wacomdan %100 memnun kalırsınız. Ben wacom intuos a5 kullanıyorum. İsteğe göre a5 yada a4 alabilirsiniz ama ben a4 te kullandım fazla büyük olduğundan kol ağrıtıyor.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
bende uc-logic WP8060 (A5) kullanıyorum şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım. Fiyatlarıda gayet hesaplı. Ne basınçlarında nede brushlarda hiç sorun yaşamadan gayet rahat kullanıyorum. Aşağıdaki testi 2 dakikada photoshopta yaptım.
Gerek basınç değişimlerinde ve gerek çizgi kalınlıklarında, gerekse çizgilerdeki ton şiddetinde rahatlıkla görebileceğiniz gibi gayet rahat ve kullanışlı bir alet.

uclogicmm0.jpg

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Başka bir tabletle ilgili konuyada yazdım. Madem ajanssınız o zaman paraya kıyın ve wacom alın. Diğer markaların ürünlerinin fiyatları çok uygun ama kullanışsız. Photoshopta kitlenme yapıyor. Mac te sorun çıkıyor. Brushlarla çalışırken basınç seviyeleri iyi olmuyor. Ama wacomdan %100 memnun kalırsınız. Ben wacom intuos a5 kullanıyorum. İsteğe göre a5 yada a4 alabilirsiniz ama ben a4 te kullandım fazla büyük olduğundan kol ağrıtıyor.

Bende Microsoft mouse almıştım radyo frekanslı hiç bir zaman verim alamamıştım. En ucuzundan başka bir marka aldım verimliydi. Taki ben board değiştirene kadar. O zaman microsoft ürününün kalitesini anladım.

Demek istediğim bilgisayar dünyasında bir çok şey kati kesin sonuçlara bağlı değil. Donanım , yazılım uyumu gibi kullanıcı da önemli kriterler.

Örnek bir çalışmada sunulmuş. Kullanan başka arkadaşlar var mı dinlemek lazım.

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende uc-logic WP8060 (A5) kullanıyorum.sorunsuz.Yanında 3 Adette uç veriliyor 6 aydır kullanıyorum teklemedi daha

Vişnu

🌱Yeni Üye🌱
mrhaba Fiyat olarak ne kadarlar ortalama bir tablet ?

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
bende bende uc-logic WP8060 (A5) kullandım arkadaşlar ama wacom kullanırsanız aradaki farkı anlıyorsunuz onu anlatmaya çalıştım. herkesin kendi tercihi. Eğer sadece mouse ve basit çizimler için kullanıcaksanız pek bir sorun yok ama illustrasyon için kullanıcaksanız o zaman kesinlikle wacom diyorum.

uc-logicler 100-200 ytl arası
wacomlar ortalama 400 den başlıyor 600, 800.. diye gidiyor boyutuna göre

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
bir grafikerin zaten olmazsa olmazı kadar önemli bir alet bu

normal mouslarda olmayan bir çok özelliği var.
psd de path' lamada çok daha hızlı olursun. mousa göre farkı şu (patlh' amada) kalemle dokunduğun her nokta mousun sol tuşuna dek geliyor. yani mous ile iki işi yaparken burda tek bir iş yapıyorsun. bir diğer farklılığı ise başlangış noktasının ince/ince şeffaf/şeffaf/normal gibi ayarlarının olması. tabi bitişinin de.
farklı basıç seviyesi ile kolaylıkla degrade geçişleri yapıyorsun.

Ancak bunu kullanırken daha çok %60-70 koyulukta kullanmkata yarar var. koyultmak için 2. defa geçersin ama açmak içinse daha uzun bir yol izliyorsun. diğerlerini kullanmadım ama vacom a3 kullanmıştım hal arıyorum. illustrasyonlarda ise kesinlikle açık tonlarda kullan. geçişlerdeki yumuşaklığı ancak o şekilde sağlarsın.

bana göre bu aletler en güzel çalışmaları corel painter ile yaparsın.

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
uc-logic grafik tabletleri demo noktalarında deneyebilirsiniz.

1-2 gün içerisinde Vatan Bilgisayar Topkapı mağazasında demo sistemde Photoshop CS2, OpenCanvas , Corel Painter ile deneyebilirsiniz.

Photoshop'da dekupe işlemini kolaylaştırıyor. Foto manipülasyonda yaygın olarak kullanılıyor.

Tablet asıl maharetini hazır objeler yerine kendi görselinizi oluşturduğunuzda gösteriyor. 1024 kademede inceden kalına geçiş çizim ve boyama konusunda büyük kolaylık sağlıyor.

dt

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende tablet almayı düşünüyorum.herkes wacom tavsiye ediyo.wacom alırım alırsamda.ama çok pahalı.acaba ikinci el bulabilirmiyim?yani varmı öle bi piyasa?

S.CELİK

🌱Yeni Üye🌱
mrehaba, ben grafik tablet aldım uc logıc şimdi kurdum ama bir sorunum var kalemin ucuna dokundugumda hiç bir işlem yapmıyor mutlaka üst tuşada basmam gerekiyor kalem ayarlarından ayarlamaya çalışıyorum ama beceremedim acil yardım istiyorum.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
ayar arayüzünden
yapılması gereken ayar aşağıda ki resimde
kalemmy1.jpg

ayarlarını aynısına getir
anlamadığın yerde sor

S.CELİK

🌱Yeni Üye🌱
yaptım ama yine aynı ben iş yerinde wacom kullanıyorum kurulumunu ben yapmadım ama kalemin ucu hiç bir dügmeye basmadan çalışıyor ama bunda dediginiz ayarı yaptıgım halde yine aynı tuşa basmadan kalemi seçip hiç bir şey çizemiyorum hatta kalemi seçmeyi bile yapmıyor.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
kalemin ucunu çıkarıp yeniden takın
eğer hala sonuç alamazsanız driverı yeniden kurun
olmazsa tekrar yazın firmayla iletişiminizi sağlarız

S.CELİK

🌱Yeni Üye🌱
ayarı aynı şekilde yaptım fakat aynı kalemi tuşa basmadan kullanamıyorum hiç bir şeyi yapmıyor hatta photoshop ekranında sayfa üzerinde hiç bir şey çizmiyor kalemle çizim yapmak için bile tuşa da basarak çizim yapıyor hatta kalemi yada başka bişeyi seçmek için bile tuşada basmam gerekiyor.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
konuyla ilgili yetkili size dönücek bu konuda
forumu takip edin
ancak daha detaylı bilgi vermeniz gerekiyor
1- işletim sisteminiz
2- makine özellikleriniz
3- tableti denediğiniz programlar

gibi

S.CELİK

🌱Yeni Üye🌱
işletim sistemim windovs xp tableti photoshop 7.0 da deniyorum ama onda degil masaüstünde bile tekrar yüklememe ragmen şimdide kalem ucu sol tuşa basıyormuşum gibi algılıyor şu anda daha önce ki kurdugumda da böyleydi ve kalem ucunu üst tuşa basarak kullanıyorum.birini bana yardım için dönmesi ne kadar sürer acaba.bu bana acil lazım da. Teşekkürler.