Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik tablet alacağız

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
sayın s.celik
kalemin normalde uç kısmını sürekli sol tuş olarak kullanırız
bu sayede çizim yapabiliyoruz
anladığım doğruysa siz ucun sol tuş olmasını istemiyorsunuz
o halde iptal edebilirsini az önceki resimde gördüğünüz yerden ayar yapın
ucu seçin ve "no action" seçeneğine getirin

S.CELİK

🌱Yeni Üye🌱
benim istegim şey kalemi normal bir kalem kullanıyormuş gibi çizim yapmak ben kalem kullanmayan biri degilim. no action secenegine getirdigim de kalemi tıkladıgım an ekranda diger tuş işlevi çıkıyor.ben solagım bu yüzden anlatamadım sanırım.çizim yapmayı yada tablet kullanmayı bilmiyo degilim.wacom marka kullanıyorum ve kurulumunu ayarlarını ben yapmadım ama nasıl kullanılıyo bilinen bişey.
Kalem secenegine gelip bişey çizmek için sadece çizmem gerekmiyormu tuşa basmadan işşte bu olmuyor.

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
sağ alt köşedeki tablet ayar menüsünden button name = pen tip , mouse command = left click şeklinde ayarlanmış olduğundan emin olalım.

sonrasında "pressure" sekmesinde basınç ayarlarını deneyelim. bu bölümde hiçbir tuşa basmadan sadece kalemi bastırarak basınç özelliğinin çalışıp, çalışmadığını test edelim.

son durumu bekliyorum

S.CELİK

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba, kalem ile ilgili sorunumu çözdüm.teşkkür ederim.
Sorun kullandııgım diger mause u iptal etmemiş olmam ve solak oldugum için ondaki sag sol tuş kullanımının ters olmasıymış kalem ayarları sizin dediginiz gibi aynı da olsa bundan etkileniyor önceki kullandıgım mause kablosuz oldugu için mi bi karışıklık oluyordu bilmiyorum ama sorun çözüldü.
Tekrar teşekkürler.

hondarslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende uc-logic WP8060 (A5) kullanıyorum şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım. Fiyatlarıda gayet hesaplı. Ne basınçlarında nede brushlarda hiç sorun yaşamadan gayet rahat kullanıyorum. Aşağıdaki testi 2 dakikada photoshopta yaptım.
Gerek basınç değişimlerinde ve gerek çizgi kalınlıklarında, gerekse çizgilerdeki ton şiddetinde rahatlıkla görebileceğiniz gibi gayet rahat ve kullanışlı bir alet.

uclogicmm0.jpg

bende wp8060 almayı düşünüyorum ama benim için hem mac da hemde pc ne nasıl çalıştığı önemli zaman zaman mac da veya pc de kullanacağım tavsiye edermisin???? mac için

hondarslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende wp 60 80 siparişini verdim mac için inşallah iii olur

mustafa akcelik

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mustafaakcelik.com
bende bugünler almayı düşünüyordum..beni aydınlattınız,,bende marka olarak UC-LOGIC A4 PROFESYONEL DİZAYN TABLET (PF1209-PRO) bunu düşünüyordum..wp8060 yada wacom bunlardan hangisi iyi..almışken iyisini alayım onu kullanayım uzun bir süre diyorum.aşagı yukarı 400 ytl civarı yada 600 ytlde olabilr,ürünlerin özelliklerinide yazarsanız sevinirim :) .daha önce kullanmadım ama çizimleri görüyorum güzel işler çıkarıyor.karakalemle çizebiliyorum bunları elektronik ortama aktarmak istiyorum.şimdiden tşk..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
bende bugünler almayı düşünüyordum..beni aydınlattınız,,bende marka olarak UC-LOGIC A4 PROFESYONEL DİZAYN TABLET (PF1209-PRO) bunu düşünüyordum..wp8060 yada wacom bunlardan hangisi iyi..almışken iyisini alayım onu kullanayım uzun bir süre diyorum.aşagı yukarı 400 ytl civarı yada 600 ytlde olabilr,ürünlerin özelliklerinide yazarsanız sevinirim :) .daha önce kullanmadım ama çizimleri görüyorum güzel işler çıkarıyor.karakalemle çizebiliyorum bunları elektronik ortama aktarmak istiyorum.şimdiden tşk..

ben şu an UC-Logic A4 PF 1209 Pro kullanıyorum ve memnunum
sanırım bu kalitede bir ürün için daha fazla ödemenin bir anlamıda yok
emsallerine göre neredeyse %50 daha uygun fiyatıda

mustafa akcelik

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mustafaakcelik.com
tşk,, horus , yorumları okudum başka yerlerde de çogu kişi sizin söylediklerinize yakın cümleler kuruyor.hoşuma gitti yapılan çalışmaları görmek.10 gün içinde alıcam inş :)

Son düzenleme:

arafperisi

🌱Yeni Üye🌱
soruya cok gec cevap verdim ama ben de deneyimimi paylasmak icin yazmak geregi duydum. evde intel pc kullaniyorum, yani standardart microsoft bilgisayar. uc-logic tabletim orada sorunsuz calisiyor. kalem rahatliginda kullanabiliyorum ve maus gibi avuc ici ve bilek kasilmasi rahatsizliklarim olmuyor. isyerinde de denedim grafik tabletimi. kullandigim makina macintosh. burada benim kontrolum disinda hareketler yapmaya basladi. seytan tarafindan ele gecirilmis gibiydi adeta:))

ancak hickimseden wacom'la ilgili bir sikayet duymadim.

ajans ortaminda kullanmak icin paraya kiyin ve wacom alin derim. kazandiginiz paralarla kat kat telafi edersiniz.

track3r

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ordudizayn.com
Merhaba hocalarım öncelikle :)

Grafiker deilim ama photoshop bilgim var hobi olarak ypaıyorum bilgisayar programlama öğrencisiyim.Ticari bir amaçla değilde hobi olarak grafik tasarımlarında ilerlemek istiyorum.
Hiç tablet kullanmadım kalem kağıt durumumu söz konusu acaba tabletlerde.Photoshop bilgim var alsam öyle çözebilmek nasıl birşeymiş adına verimli olurmu sizce...

yaw çok merak ediomda alsammı bi yardım edin :) ne olduysa bu merakım yüsünden oldu saten

Amdathlon 6000 dualcore 64 bit
2 Gb Ram
128 bit silent hill magic tv ekran kartı 512 mg
3.00 Ghz işlemci var

Kasılmalardan bahsetmişiniz o yüzden söyledim pc özelliklerimi

başlangıç için iyimi sizce

MANHATTAN 174572 GRAFIK TABLET USB 5"X4"

# Kalem ve 2 tuşlu kablosuz mouse
# 1024 seviye hassaslık ayarlıStylus kalem
# 5.5" x 4" çalışma alanı
# Microsoft Handwriting Recognition (El yazısı tanıma) desteği
# Uygulama tanımlama ve kalem komuta tuşlarını atayabilme
# Dökümanlar ve resimlerde rahat gezinti için kalem scroll
# Microsoft NetMeeting kullanıcılarına Elektronik Yazı Tahtası paylaşıma açılabilir,
# Akıllı Kalem, PenSigner, Tüm Açıklayıcı Notlar, Mail Atılabilir,
# Corel Painter Classic (free trial-version) yazılımı ile
# Windows® 98/2000/Me/XP uyumlu
# Boyutları(LxWxH):239.39 x 233.29 x 23.96mm
# Active çalışma alanı:5.5" x 4" Baskı hassasiyet:1024 Level
# Çöznürülük(LPI):2000(define)

Son düzenleme:

sureyyao

🌱Yeni Üye🌱
herkeze burdan duyurulrrrrr... sakın hepsiburada.com dan almayın. ben aldım ve yazılım cd si boş çıktı. çokk başımı ağrıttılar.. 100 tane mail attım ama hiçbir şekilde bana dönmediler.tableti alalaı 2 yıl olduu .hala ariicakalr ****************

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
herkeze burdan duyurulrrrrr... sakın hepsiburada.com dan almayın. ben aldım ve yazılım cd si boş çıktı. çokk başımı ağrıttılar.. 100 tane mail attım ama hiçbir şekilde bana dönmediler.tableti alalaı 2 yıl olduu .hala ariicakalr ****************

burdan hiç bir firmaya desteksiz karalama yapamazsınız
hepsiburada.com adresinden defalarca alışveriş yaptım ve hiç bir sorun yaşamadım
kaldı ki onlar paket içeriğinin sağlam olup olmadığını bilemezler
siz direk dağıtıcı firmayla iletişime geçecektiniz
ve şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki şu an uc logic her türlü müşteri problemiyle çok yakından ilgilenmektedir
bunu kendim denedim

limpbizk7t

🌱Yeni Üye🌱
Moderatör tarafında düzenlendi:

AnıL Karahan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.adobedestek.net
uc-logic WP8060 (A5) veya wacom almanı tavsiye ederim bu ikisinde photoshopta hiçbir kitleme veya kasma yaşamazsın :)

hakanyeles

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
teserrart.spaces.live.com
ben 8 lik matkap ucuyla mouse ın arkasına delik açıp eşantiyon bi tükenmez kalem taktım,
hem kalemlik oldu hemde şahane çalışıyor.