Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tabletler Nasıl Kullanılıyor? Acil yardım!..

kryl65

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar, tecrübeli arkadaşlar sorularımı cevaplarsa minnetar kalırım;

1. Amatör olarak karikatür çiziyorum. Fakat kağıtta değilde ekran üzerinde çizmek istiyorum. Kullanacağım program photoshop veya manga studio olacak yada bunların dengi programlar. Bu çerçevede hangi tür tablet işimi görür? ( Mümkünse ucuz ve kaliteli olsun :) )
  2. Grafik tabletler nasıl kullanılıyor? Yani tek başlarına mı kullanılıyor yoksa pc'ye usb ile bağlanıp pc'deki görüntüyü mü tablete yansıtıyor? Bi de tablet ekranında sadece kalem mi aktif oluyor yoksa elimizin değdiği yerlerde de işlemler devam ediyor mu? Mesela kalemle photoshop'ta çizim yaparken parmağım ekrana değdiğinde, değdiği yerlerde de çizim oluyo mu?
  3. Tabletlerin dili Türkçe mi?
  4. Tabletlerin nasıl kullanılacağı ile ilgili youtube benzeri sitelerde detaylı videolar göremedim. Bu tabletin nasıl kurulacağını görsel olarak nasıl öğrenebilirim? Bazı arkadaşların yorumlarında okudum, kurulumunda sorunlar yaşıyorlar, bunlar başıma gelsin istemem.

Şimdiden teşekkür ederim, hayırlı geceler... :)

ErsemErcil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
  1. Her turlu tablet isini gorur. Wacom markasinin tabletlerine bakarsan en azindan kaliteli bisey aldigina emin olursun. (Tavsiyem Wacom Intuos Pro Medium butcene uygunsa)
  2. Her turlusu var, pc'deki goruntuyu tablete yansitanlarda var (Wacom Cintiq gibi) ama bunlar cok pahali. Digerleri USB ile veya wireless olarak bilgisayara baglaniyor. Tabletin ozelligine gore bazilarinda sadece kalem, bazilarinde hem kalem hem 'touch' aktif oluyor. Ama bunu kendin ayarlayip touch ayarini kapatabilirsin.
  3. Tabletin dili farketmezki sadece cizceksin :)
  4. Bu aldigin tablete bagli. Atiyorum Wacom Intuos Pro alirsan youtube'a Wacom Intuos Pro setup yazarsan illaki cikar biseyler.

ErsemErcil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ErsemErcil kardeşim, şöyle bi ürün gördüm nasıl acaba?
Direkt pc'deki görüntüyü tablete yansıtıyor sanırsam, değil mi?

Bu gonderdigin dedigin gibi goruntuyu tablete yansitiyor evet.
Ama nasil biseydir kullanislimidir vs onu bilemem hic kullanmadim cunku. Boyle modellerde en cok ekran-tablet arasindaki uyuma bakman lazim. Yani sen cizdigin zaman fazla lag yapmamasi lazim yoksa cizersin cizdiginin ekrana cikmasini 3 saniye beklersin. Oyle bi durumu yoksa sana gore uygun sanirim.

kryl65

🌱Yeni Üye🌱
Böyle bi sorun olduğunu bilmiyodum, demek ekranlar arası senkronize sorunu olabiliyor.
Peki böyle bir sorun olup olmadığını nasıl bilebilirim? Bizzat görme imkanım yok şuan için, direkt internetten almayı düşünüyodum.
Bir de cintiq alternatifi tabletlere baktım yiynova, bsto, huion vs. vardı. Bunları Türkiye'de bulabilir miyim?

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Merhaba,

Arkadaşlar yoğunluk sebebiyle bu ürünlerin videolarını çekme varkti henüz bulamadık.

UC Logic Penates 10.1 modeli USB be HDMI arabirimleri üzerinden son derece hızlı çalışmaktadır.
Bu denli profesyönel bir üründe bahsettiğiniz seviyede gecikmeler kimse tarafından kabul edilemez zaten :)

İçiniz rahat olsun.

UC Logic markasının en önemli özelliği yüksek fiyat performans oranı ve yedek parça teknik sevis avantajıdır.

Umarım anlattıklarım faydalı olmuştur.

UC Logic Türkiye
Akortek Bilişim

ErsemErcil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Böyle bi sorun olduğunu bilmiyodum, demek ekranlar arası senkronize sorunu olabiliyor.
Peki böyle bir sorun olup olmadığını nasıl bilebilirim? Bizzat görme imkanım yok şuan için, direkt internetten almayı düşünüyodum.
Bir de cintiq alternatifi tabletlere baktım yiynova, bsto, huion vs. vardı. Bunları Türkiye'de bulabilir miyim?
Olma ihtimali var tabiki. Bu Cintiqler icin de gecerli. O yuzden en iyisi deneyip bakip icine sinerek almak.

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Merhaba arkadaşlar,

birşeyin olma ihtimali var gibi bir yazı yazarken şu hususları gözden geçirmek gerekiyor

Tableti denediğiniz PC'nin performansı
İşletim sisteminin temiz kullanılıp kullanılmadığı
Bağlantı olarak hangi arabirimi kullandığınız
Photoshop yada illustrator sistem performansınız
sürücü ve yazılımlarınızın güncel olup olmadığı

daha 20den fazla sebep sayılabilir ama genel olarak bilinmesi gereken denediğiniz sistemde sizin makinanızda deneyimleyeceğinizin aynı olacağı anlamına tam olarak gelmez.

Tasarım programlarının sisteminizdeki kurulumlarına göre farkı tepkileri olabilir

Bu bağlamda UC Logic olarak sınıfındaki ürünler içinde eksiksiz bir performansı çok daha uygun fiyatla sunacağından emin olabilirsiniz

zaten Türkiye'de en çok satan marka olmamız ve buradan tüm grafikerlere destek olma çabamızda ürünlerimize duyduğumuz güvenden kaynaklanıyor.

Umarım anlattıklarım fikir vermiştir.

UC Logic Türkiye
Akortek Bilişim

kryl65

🌱Yeni Üye🌱
UC Logic Türkiye, öncelikle açıklamanız için teşekkür ederim. Yukarıda yazdığım sorulara cevap verirseniz sevinirim. Bi de şu var, muhakkak satıcı olarak tüm ürünlerinizi tavsiye edersiniz de ben 2 bin Tl'ye kadar olabilecek bir ürün arıyorum, bu çerçevede tavsiyeniz nedir?
1- Amatör olarak karikatür çiziyorum. Fakat kağıtta değilde EKRAN ÜZERİNDE çizmek istiyorum. Yani fare gibi kullanmak istemiyorum, tablette çizdiklerimi görmek istiyorum. Kullanacağım program photoshop veya manga studio olacak yada bunların dengi programlar. Bu çerçevede hangi tür tablet işimi görür?

2-Grafik tabletler nasıl kullanılıyor? Yani tek başlarına mı kullanılıyor yoksa pc'ye usb ile bağlanıp pc'deki görüntüyü mü tablete yansıtıyor? Bi de tablet ekranında sadece kalem mi aktif oluyor yoksa elimizin değdiği yerlerde de işlemler devam ediyor mu? Mesela kalemle photoshop'ta çizim yaparken parmağım ekrana değdiğinde, değdiği yerlerde de çizim oluyo mu?

3-Tabletlerin dili Türkçe mi?

4-Tabletlerin nasıl kullanılacağı ile ilgili youtube benzeri sitelerde detaylı videolar göremedim. Bu tabletin nasıl kurulacağını görsel olarak nasıl öğrenebilirim? Bazı arkadaşların yorumlarında okudum, kurulumunda sorunlar yaşıyorlar, bunlar başıma gelsin istemem.
Şimdiden teşekkürler...

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Merhaba,

Öncelikle böyle üst seviye ve ucuz olmayan bir ürün almadan önce sorularınız olması normal.

Ürünlerimizi tavsiye etme konusuna gelince forumda Wacom markasını almış kullanıcılara verdiğimiz cevaplara bakabilirsiniz gayet teknik cevaplar veriyoruz.

Marka ayırt etmeden herkese destek vermeye çalışıyoruz

UC Logic LCD grafik tabletlerinin dili gibi bir durum yok cihaz zaten sizin kullandığınız işletim sistemli bilgisayara bağlı çalışıyor.

UC Logic LCD tablet modelleri bilgisayarınıza USB / HDMI / VGA gibi bağlantılarla bağlanıp harici bir monitör gibi davranıyor ama tablet özellikli

Dilerseniz tabletinizin ekran konumunu yazılımda seçip LCD grafik tabletinizin
üzerinde çizim yaparken ekran olarak başka bir ekranı kullanabilirsiniz

Yukarıda yazdığım cümle okununca kulağa ilginç gelebilir
Örn: 27inch 4K yeni nesil monitörünüz var
UC Logic LCD tabletiniz var.

Önce tabletinizin üzerinde çizim yapmaya başladınız ama belli süre sonra
Büyük ekranda yapmak istediniz
Yazılımda tabletinizin çizim yaparken kullanacağı ekranı seçerek tabletinizde çizim yaparken ekran olarak 27inch büyük ekranınızı kullanabilirsiniz.

UC Logic LCD grafik tabletler sadece kalemlerini algıladığından çizim yaparken elinizi algılayıp hatalı çizim yapma gibi bir durum söz konusu değil

Başka sorularınızda olacaktır yakın zamanda ürünlerin nasıl çalıştığına dair videolar çekip yayınlamaya çalışacağız ama yoğunluğumuz sebebiyle zaman veremiyoruz.

Umarım yardımcı olmuştur.

UC Logic Türkiye
Akortek Bilişim

kryl65

🌱Yeni Üye🌱
Başka sorularınızda olacaktır yakın zamanda ürünlerin nasıl çalıştığına dair videolar çekip yayınlamaya çalışacağız ama yoğunluğumuz sebebiyle zaman veremiyoruz.

Umarım yardımcı olmuştur.

UC Logic Türkiye
Akortek Bilişim

Videolarınız merakla bekliyorum, açıklamalarınız için teşekkür ederim! ;)