Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Windows 10 güncellemesi ve grafik tabletler

meyluran

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle merhaba, daha yeni üye oldum ve olur olmaz sormam gereken çok önemli bir soru var. Ama ben yaşadığım olayı başından anlatayım.

2 gün önce bilgisayarım zorunlu windows 10 güncellemesi yaptı ve güncellemeden sonra aldığımdan bu yana 1 ay bile geçmeyen Parblo A610 çizim tabletimi kullanamayacağım bir duruma soktu. Önceden fırçamı büyütüp küçültmeme yarayan düğmeler şimdi uygulamadan çıkartıyor, yakınlaştırıp uzaklaştırmama yarayanlarsa tamamen işlevsiz. Geriye alma tuşu da uygulamadan çıkartıyor. Yani tam olarak uygulamadan çıkartmıyor ama sanki sağ üst köşedeki kapata basmışım gibi, kaydetmek istiyor musunuz falan diyor. Ayrıca kalemim de sadece kısa, düz ve kesik çizgiler atıyor. Tablet algılıyor ama çizmiyor. Sorunumu kalem ve windows ink ayarlarından çözmeye çalıştım ama hiçbir şey değişmedi. Daha sonra bu sorunu Windows'a bildirdim, yanıt gelmedi. Zaten dijital çizime yeni başlamışken bu olay gerçekten hevesimi kırdı.

Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Eğer eski sürüme dönersem bu sorundan kurtulur muyum? Ya da denetim masasından falan farklı bir şey mi yapmalıyım, veya bu tuşlara eski komutları nasıl atayabilirim? Sizde böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

meyluran

🌱Yeni Üye🌱
Çözüm buldum :)

Tekrar merhaba arkadaşlar. Kimse bir öneride bulunmayınca bende eski sürümü yeniden yükledim. Sorunumu çözdüm. Eğer aynı sorunla karşılaşan varsa eski sürüme dönerek tabletini kullanmaya devam edebilir.

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Bahsettiğiniz konular genel olarak sürücü problemine benziyor bu sebeple üreticinin windows 10 sürücülerini araştırmalısınız.

UC Logic Türkiye

fromdust

🌱Yeni Üye🌱
aynı sorun benim de başıma geldi lapazz tw963 var win10 güncellemesinden sonra mahvoldu tabletin fonksiyonları. ne kendi cdsinden çıkan driver çalışıyor ne sitesindeki. uzun zamandır kullanamıyorum tableti. gerçekten yazılım desteği konusunda gördüğüm en kötü marka. bir kere sitesine girdiğimizde türkiye'de satılan modellere dair ne bir bilgi var ne bir şey. tek bir driver koymuşlar o da çalışmıyor.

fromdust

🌱Yeni Üye🌱
Bahsettiğiniz konular genel olarak sürücü problemine benziyor bu sebeple üreticinin windows 10 sürücülerini araştırmalısınız.

UC Logic Türkiye

merhaba,

uc logic'in resmi distribütörüsünüz sanırım. forumda da göreceğiniz gibi win10 büyük bir kaç güncelleme yaptı bu yıl içinde ve bu markanın driverları çalışmaz oldu. acaba firmayla iletişime geçip sorunsuz bir driver güncellemesi yapmalarını sağlayabilir misiniz? yaklaşık 6 aydır kullanamıyorum tableti.