Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

grafik tasarım okumak

spartacss

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar herkese selam öncelikle ben makine bölümünde okuyorum solidworks otocad gibi programları biliyorum (grafikle alakası yok) ben bu grafik tasarım bölümüne geçmek istiyorum aslında daha çok grafik'in web tasarım haline bunu için araştırdığıma göre grafik tasarıma gitmemiz gerekiyormuş ben sizden tavsiye istiyorum ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz en az 1 sene var bölüme gitmem için öncesinde çalışabileceğim videolar vs. varmı okursam iş sıkıntısı çekermiyim (kendime güveniyorum öğrenmek konusunda) herkese teşekkür ederim bu arada iş imkanı olarak araştırıyorum ve çok arayan var bu elemanları tabi çoğu httml bilgisi istiyor en az bu meslekten memnun olmayan arkadaşlar sizce sadece grafik programlarını bilen şahıslarmı
yani kendini yeterli yetiştiremeyen ? fikirleriniz benim için önemli teşekkür ederim.

Joymen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.trvitrin.com
AutoCAD programında kendini geliştirip 3d Max öğrenirsen üniversite falan okumana gerek yok. Üniversite zaman ve para kaybıdır. Resmiyet için gereklidir yani aranan bir kriterdir fakat bunu örgün eğitim yerine açık öğretim okumak daha mantıklı. AutoCAD biliyorsan oturduğun şehir ile sınırlandırmamalısın kendini. Web tasarım sektörü şirket isen kazandırır, şahıs isen ağız kokusu çektirir. AutoCAD+3d Max+biraz photoshop ile sadece yapı ve ürün modelleme ile hatrı sayılır paralar kazanabilirsin. Her yerde işe yerleşebilir, tek başına çalışabilir ve hatta kendine bir iş yeri bile açabilirsin.

spartacss

🌱Yeni Üye🌱
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim aslında size katılıyorum ama yaşım daha 17 ve açıkcası bir üniversite ortamı görmek ve tecrübe endimek istiyorum bu arada da şimdiden başlayarak kendimi 2 sene içinde geliştirebileceğimi düşünüyorum ( okul 2 yıllık olacak) yani sonuçta gelişmek te zaman alır ben 3d maxı araştırdım gerçekten yaparken hem zevk alacağımı düşündüğüm bir program olacak sizce 2 yıllığa gitmek ve dediğim gibi bu süre içerisnde kendimi geliştirmek daha mantıklı olmazmı ?

Joymen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.trvitrin.com
Üniversite okumak herkes için farklı deneyimler kazandırır. İnsanın neye yöneldiği ile alakalıdır. Üniversite okumak gerekli, ama resmiyet için. Gerçek şu ki Türkiye'de 4 yıllık bir grafik tasarım bölümü mezunu tonlarca program bilgisine sahip olabilir fakat piyasada yer edinebilmesi için yıllarca staj yapması gerekir. İlla bir üniversite okuyup kendimi resmiyette ve program becerisinde geliştirmek ve kanıtlamak istiyorum diyorsan çıtayı yüksek tutmalısın. Mimar Sinan, Eskişehir, Bilkent, Marmara gibi üniversitelere girmek için çalışmalısın. Çünkü yetenek sınavları var bu konuda internette puanlar ve yetenek sınavları hakkında araştırma yap, hatta facebook üzerinden bu bölümü kazanmış, okumakta olan ya da bitirmiş kişilerle iletişime geçip deneyimlerini öğren. İki yıllık grafik tasarım bölümü okuyup zaman ve para kaybına gerek yok. Onun yerine açık öğretim fakultesinde bir bölüm okuman daha mantıklı. 2 üniversite bitirmiş ve birinde halen okumakta olan biri olarak ihtiyacın olan ve olmayan şeyleri sıralayayım; program becerisi (parça parça azar azar değil tek tek tam profesyonel olarak mümkünse tek bir alan), girişimcilik ruhu (herkeste bulunan, doğuştan gelen bir yetenek ama herkes bunun farkında değildir. İnsanın hayata bakış açısı ve ufku değiştikçe, hayır diyebilmeyi öğrendikçe gelişen bir yetenek.) ve son olarak piyasa bilgisi (bu da teoride girişimcilik dersleri ile üniversitede ezberlenecek ama pratikte birebir müşteri, yönetici ve rakiplerin ile olan ilişkilerinde öğrenilecek bir kavram.