Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tasarımcı nasıl birisidir?

ahmedgunduz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence tasarımcı, tüketicinin ihtiyaçlarını kendi düstüruyla izah edip kabulendiren ve talep eden ile arz edeni bir noktada buluşturan kişi... :)

andromakhee06

🌱Yeni Üye🌱
başlıkla alakasız olacak ama ben de grafik öğrenmek istiyorum bana hangi grafik programını önerirsiniz? memur zihniyetinde bir toplum olmuşuz gidiyoruz bence insanlar yaratıcı olmalı ve yaratıcılıklarını diğer insanlarada gösterebilmeliler araya sıkışmış durumdayım ayrıca bence ticaret boyutuda Türkiye'de ön planda ve son olarak her ikisi birden olmalı bir alanda tutunacaksınız emek vereceksiniz emeğinizin karşılığında da hakkettiğinizi alacaksınız.Emek olmadan yemek olmaz... :) şimdiden teşekkürler.

tube_erd

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Böyle düşüncelerle uğraşmayandır diyecem. Biraz gerçek biraz şaka ama ;)

jeoli

🌱Yeni Üye🌱
iştir kişinin aynası lafa bakılmaz kısaca özetlemek isterim, görüp örnek alan ama asla taklit etmeyan yaratıcı her insan tasarımcıdır,

ozd3m1r

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tasarımcı bence bu msj ı okudum ve bulundugum duruma göre;

Olmaz şeylerin oluruna göre yapan kişi ?

zambak_100

🏅Acemi Tasarımcı🏅
farklı ve özgün kişidir :) bi yaptığı işi bi daha yapmayan sürekli kendini geliştirmekte , sürekli ortamı takip eden takipçi bir elemandır :D

caferaslan

🌱Yeni Üye🌱
Tasarımcı;
Türkçeyi iyi konuşup yazandır. Hızlı düşünüp çabuk karar verendir.Sürekli kendini güncelleyip yerinde saymayandır. Matbaacıdan iyi boyayı bilendir. Uyumludur. Karşısına çıkan her müşterinin beynini okuyup onun gibi düşünendir. İyi giyinir, örnektir. Uçan kuştan düşün daldan esinlenendir. Sanatçıdır, yazardır. Konsantre olabilendir. Herkesin yerine düşünerek, kendi karar verebilendir. Mütevazıdır....

s Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tasarımcı. Hayal Gücüne Yenik Düşendir.
Tasarımcı Gece Yatarken Bile Aklında Yapacağı Bir Resmin Nasıl Görselleştirebilirim Diye Düşünendir.

CTRL_z

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
herkesten farklıdır,giyim kuşam olsun konuşma olsun en önemliside bakış açısı olsun.

• Beğen
Tepkiler: uta

ahmetbroke

🏅Acemi Tasarımcı🏅
saymaya neyden baslasam bilmiyorum 2 gözü 2 külayı 1 beyni 1 kafası olan aynı diğer insanlara benzeyen biridir galiba sizce

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
saymaya neyden baslasam bilmiyorum 2 gözü 2 külayı 1 beyni 1 kafası olan aynı diğer insanlara benzeyen biridir galiba sizce

Ahmet sen beni çok güldüreceksin anlaşılan, "2 Külayı" derken Külah demek istemedin dimi. Dondurma mı bu grafiker yoksa :rofl: :D

ahmetbroke

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ahmet sen beni çok güldüreceksin anlaşılan, "2 Külayı" derken Külah demek istemedin dimi. Dondurma mı bu grafiker yoksa :rofl: :D

valla evde deyilim iş yerindeyim evdeki leptop bu deyil yazı yazamıyorum aslında kulak deyecektim xD

malibu2222

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar benim yaptığım logolar benim içime sinmiyor sizden ricam bana bir adet logo çalışması yaparmısınızyapacak yada yapmayacak tüüm arkadşlarıma şimdiden teşekkürederim yapılacak olan çalışma
ZİYA REKLAM ADINA

madchoice

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Grafik tasarımcı kimdir mi?
1. Grafik tasarımcının duvarında veya duvarlarında mutlaka bir sanat eseri asılıdır. Bunlar annesinin, babasının, eşinin fotoğrafı vs. değildir.

2. Grafik tasarımcının mutlaka bir favori yazarı, şairi, ressamı vardır. Eğer bunlar yoksa o kişi bir kasaptan çok farklı değildir.

3. Grafik tasarımcı çirkin şeylere hemen ve sert tepki verir. Onu o çirkin şeyle aynı yerde tutamazsınız.

4. Grafik tasarımcı hemen hemen bütün güzel sanatlar eserlerine ilgilidir.

5. Grafik tasarımcı kendini çok iyi ifade edebilir. Bu sözle olmak zorunda değildir. Bir çizgi veya "tasarımla" da olabilir bu.

6. Grafik tasarımcı hep güzelin peşindedir. Asıl tatminini güzele ulaştıkça yaşar. Para sadece hayatı sürdürmek içindir.

7. Grafik tasarımcı farklı giyinmek, görünmek zorunda değildir. Ama farklı giyiniyor ve görünüyorsa bunun nedenini sanat akımlarıyla anlatabilir. Anlatamıyorsa özenti yapmıştır.

8. Grafik tasarımcı ince bir ruh haline sahiptir. Onda kabalık sökmez. İyi ve güzel her şey ile de tavlanması çok kolaydır.

9. Grafik tasarımcı odur ki, temel tasarım ilkelerine müşterinin talebi olmuyorsa, onu yapmaz. Bu yanlış demeyi bilir ve o işten çekilir.

10 ... daha yazayım mı?

fbigen

🌱Yeni Üye🌱
Bu dedikleriniz doğru mu :S O zaman ben hiç bir halt değilim... Mesleğe para için değil merak ve heves için, düşünce özgürlüğünü yansıtmak için başlayanlardanım ve daha çokk yeniyim bu son yazılan yazı kendi kendime başlamadan çek git dedirtti sıkıcı işler yap her gün aynı işleri yap dedi... Ben farklı tasarımları araştıran arşivleyen ve bunları kendi bildiklerimle bütünleştiren bir yeni yetme tasarımcıyım- yani öylemiyim bilmiyorum nedir normal olan ben anormelmiyim, tasarımcı olabilirmiyim?

madchoice

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
10. madde yi şimdi ekliyorum.
Grafik tasarımcı, kullandığı dili doğru kullanır. Hangi dilde bir metin yazıyorsa, o konuda sözlüğe müracaat eder.

fbigen, yukarıda yazılanlardan biri de

6. Grafik tasarımcı hep güzelin peşindedir. Asıl tatminini güzele ulaştıkça yaşar. Para sadece hayatı sürdürmek içindir.

Bu ifadenin neresinden sıkıcı şeyler üretmeniz gerektiği kanaatine vardınız?
Bence grafik sanatına, resim sanatının klasiklerine gıptayla bakarak başlamalısınız.