Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

grafikerliğe adımımı attıgım ilk çalışmam

onrrsntrk

🌱Yeni Üye🌱
iR9tp.jpg

arkadaslar bu beni grafikerliğe adımımı attıgım ilk çalışmam nasıl oldu bilemiyorum yorum sizin :)

@l!

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu karmaşayı nasıl yaptınız sorabilirmiyim :) biraz sadeleştir tasarımı

vedfux

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet çok sade değil ama tasarım da bu kadar karmaşa olmuyor, ayrıca yazı çok zor okunuyor böyle bir işte yazı tam net görülmelidir. yinede emeğine sğlık

pınar67

🌟Usta Tasarımcı🌟
yazıya efekt de ver bence vede rengini değiştir derim karışık olmuş yinede emeğe saygı doğru bir grafiker olmanız için yaptığınız işin iyi mesaj vermesi ve akılda kalıcı olması gerekir çok çalışmanız lazıım çoook bu ünvanı hak etmeniz için. sadece sizin için de demiyorum kendim içinde bu söz 8 yıldır bu meslekteyim ve hala çok çalışmam gerek çooook kolay gelsin.

Pınar Bozdemir

👑Efsanevi Grafiker👑
bu ne şimdi keşke kayda değer birşey yapsaydın değerli yorumlar alabilirdin.yol yakınken dönsen iyi olur, günümüzde herkes grafiker tasarımcı maşallah :S

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Heves kırmak istemem ama grafikerliğe ilk adımlarda biraz tökezleme durumu yaşamışsınız.
Yapmanız gerekenler bol bol çalışmaları incelemek, bol bol çalışmak, ne nasıl yapılmış ilginç detaylar, olması gerekenler, persfektif, renk uyumu, ışık alternatifleri, zemin, zein tonlaması, font seçimi, sunum gibi seçenekleri bol bol ve daha da bol bol zaman harcayarak yapmanız gereken daha çok adımlarınız var. Yaptığınız çalışma bir tasarım değil, bir uygulama sadece..hazır vektörleri sayfaya yerleştirmek tasarımcılık değildir..Bir kaç adım atmanızı yukarıda üzerine bastığım konunun özeti bol bol çalışmanızla olur. (Umarım)

Size ufak bir tasarım örneği:

nnz7.jpg

onrrsntrk

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar sonucta ilk çalışmam yani biraz anlayış gösterin 15 yıllık grafiker değilim ki harıka seyler yapayım 3 aydır grafikle uğraşıyorum bu da benim yaptıgım ilk tasarımım hosuma gitti sizlerle paylasmak istedim yani lütfen...

novem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu ne şimdi keşke kayda değer birşey yapsaydın değerli yorumlar alabilirdin.yol yakınken dönsen iyi olur, günümüzde herkes grafiker tasarımcı maşallah :S

Arkadaş zaten yeni olduğunu belirtmiş.Heves kırmaya ne gerek var ki ?

Ayrıca isteyen istediği işle uğraşır ve buna kimse karışamaz.

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaslar sonucta ilk çalışmam yani biraz anlayış gösterin 15 yıllık grafiker değilim ki harıka seyler yapayım 3 aydır grafikle uğraşıyorum bu da benim yaptıgım ilk tasarımım hosuma gitti sizlerle paylasmak istedim yani lütfen...

Medeni cesaretinden dolayı kutluyorum.

Neymiş?

(Herkesin yaptığı gibi) Kelimeleri yanyana dizmekle şiir yazılmıyormuş.

İnanıyorum ki, senin beğendiğin bu çalışmanın neden beğenilmediğini;
beğenilenlerden ne farkı, ne eksiği (belki de fazlası) olduğunu sorgulamaya ve
umuyorum ki araştırmaya başladın bile.

Çoğu kişinin "budur" diyeceği çalışmalarını da görebilmek dileğiyle..

OguzOzaslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
3 Aylık grafikerlikle uğraşan bir kişinin en azından tasarımda bu kadar karmaşıklık olamıyacağını bilmeli...

onrrsntrk

🌱Yeni Üye🌱
ama oguz dikkatini çekerim İLK çalışma diyorum nerden bilebilirim ki karmasık olmus cart olmus curt olmus diye sonucta ilk yanii

Pınar Bozdemir

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaş zaten yeni olduğunu belirtmiş.Heves kırmaya ne gerek var ki ?

Ayrıca isteyen istediği işle uğraşır ve buna kimse karışamaz.

sen onun avukatımısın?istediği işle uğraşsın ama bizim mesleğimiz ile ilgili kağıt karalayıp grafiker diye karşımıza çıkmasın...

iyi günler sana!

novem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sen onun avukatımısın?istediği işle uğraşsın ama bizim mesleğimiz ile ilgili kağıt karalayıp grafiker diye karşımıza çıkmasın...

iyi günler sana!

Avukatı değilim sende buranın muhtarı değilsin.:smile:

Dil bilgisi kurallarına uyalım uymayanları uyaralım.:angel:

Bkz:Avukatımısın - Avukatı mısın ?

Son düzenleme:

Pınar Bozdemir

👑Efsanevi Grafiker👑
Avukatı değilim sende buranın muhtarı değilsin.:smile:

Dilbilgisi kurallarına uyalım uymayanları uyaralım.:angel:

Bkz:Avukatımısın - Avukatı mısın ?

Tecrübe puanındanda anlaşılacağı üzere avukat yada muhtar olabilirmisin hayır yani hiçbirşey değilsin :)

İyi günler sana

novem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Açıklama için teşekkürler.Dil bilgisini hâlâ işgal ediyorsunuz.:)

İyi günler.

Ayrıca "Tecrübe Puanı" benim için hiçbir şey ifade etmez.Karşımdaki ne kadar insan olursa ben de o kadar insancıl olurum.Sizinle girdiğim diyalog sebebiyle tecrüe puanım silinmiş.Ah ne büyük kayıp.Çok üzüldüm.
Ayrıcalıkları bırakın.

ahuramazda

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Usta grafikerim diye ortada dolanan çok soytarı var ...

yolun başında ki birini eleştirmek kolay, size tavsiyem yapıcı olmaya çalışın. Deneyim kolay kazanılmıyor, bilen birinin bilmeyene yol göstermesi gerekir diye düşünüyorum.

kolay olan öğrenmek, zor olansa öğretmektir düşüncesindeyim.

onrrsntrk

🌱Yeni Üye🌱
çok haklısınız teşekkür ederim ama bazı arkadaslar bunu anlamıyor

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
Ufak bir düzeltmeyle konuyu toparlayalım..."Grafikerliğe adımımı attığım ilk çalışmam" değilde, "Grafik Tasarım öğrenmek ve geliştirmek için yaptığım ilk denemem" diyelim:) Başarılar...

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆

Anlayış gösterilmesini istemenizin sebebi ilk çalışmanız olduğu için mi yoksa gerçekten kötü bir çalışma olduğu gerçeğinin değişik şekillerde dile getiriliyor olması mı? İlk çalışmanız olması anlayış göstermek için bir sebep teşkil etmemeli çünkü emin olun bu piyasada "ilk" çalışmalarına anlayış gösterildiği için aradan geçen zamana rağmen kendini geliştirme ihtiyacı hissetmeyen, gözlem yapmasını bilmeyen, program efektleriyle birşeyler yaptığını sanan ve yaptıklarının gerçekten estetik olduğuna inanan birçok "grafiker" var.

Sizin kendinize sormanız gereken soru şu; Gerçekten tasarım sayılabilecek birşeyler mi yapmak istiyorum yoksa yetersiz çalışmalarıma gösterilecek merhametle çevrelenmiş bir anlayış doğrultusunda etrafıma karşı "Bakın bunu ben yaptım artık bir grafikerim heey!" diyebileceğim tatlı eleştirilerle hayatımı idame mi ettirmek istiyorum.

Şimdi bu "anlayışsız" eleştirilerimin ardından gelelim size verebileceğim acizâne tavsiyelerime;

-Öncelikle tipografi ile ilgili biraz araştırma yapın, bu tarz çalışmalar için bol bol font inceleyin.

-Çalışmalarınızda farklı dillerde sloganlar kullanacaksanız gramer yapısına bakın en basitinden sizin bu çalışmada yaptığınız "DANCE & MUSİC" hatasına düşmeyin (bilin bakalım hata nerede?)

-Gereksiz taramalardan kaçı..(bu cümleyi bir yerden hatırlar gibi oldum:smile:)

-Eski yıllarda çıkmış yabancı magazin dergilerini bulun inceleyin bazen inanılmaz derecede ilham kaynağı olabiliyorlar.

-Renk seçimleriniz içinse daha çok alternatif üretmeye çalışın hatta aynı çalışmayı farklı renk alternatifleri kullanarak yanyana inceleyin.

Son söz olarak kulağımı çınlatmayın çünkü yapmak istediğiniz çalışma ile yaptığınız çalışma arasında dağlar kadar fark olduğu anlaşılıyor sizde bir takım eksiklerin olduğunun farkındasınız bende buna dayanarak biraz ağırda olsa eleştirdim ama gördüğüm kadarıyla anlayışlı eleştiri talebinizi bir kenara bırakırsanız güzel çalışmalar üretebilecek bir potansiyele sahipsiniz. Beni mahcup etmeyin hayallerimi yıkmayın hele sakın terli terli su içmeyin.