Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

grafikerlik nasıl öğrenilir?

ayışığı

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar görüşlerinizi merak ediyorum. grafikerlik nasıl öğrenilir? üniversitede mi yoksa pratik olarak mı?

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Pratikle teori arasinda çok fark vardır. Fakat ikisi birarada olursa muhteşem olur. Önce okul, okul döneminin ortalarında başlayan iş hayati.... süper... okul bittiginde güven sonsuz...

ayışığı

🏆Pro Tasarımcı🏆
sen çok mantıklı konuşuyorsun.fakat herkes için bu şartlar olgunlaşmayabilir.önemli olan istemek ve bir yerden başlamak değil mi?

Jidota

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:) Grafikerlik nasıl öğrenilir_? :)
Bence kesinlikle pratik tabiki eğitimde şart ama ön önemlisi pratik--pratik--pratik
Saygılar....

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
İkisi de olmalı. Örgün eğitim almak en güzeli. Bende alaylıyım gerek kitaplar gerek diğer yollarla teorik yönümü geliştirmeye çalışıyorum. Keşke zamanında hocalarımı dinneyip alakasız bi bölüm yerine güzel sanatlarla girseydim diyorum. Eksikliğini çok görüyorum ben bunun ama pratik olamadan ve piyasayı okumadanda sadece okullu olmak bi işe malesef yaramıyor.

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
öncelikle istemek gerekli.
istemeden teorikte de pratikte de başarı yakalanamaz.

ama istedikten sonra.....
ne alaylılar gördüm, grafik mezunlarına taş çıkartır.
ne grafik mezunları gördüm... kağıt üzerinde döktüren ancak, adres bloklama da dahi çuvallayan.

istedikten sonra her koşulda başarılı olunur.

muhammetgurlek

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle okulunu okuyup daha sonra stajlarla kendini pratik olarak geliştirmek en mantıklısı.

gülsüm

🌱Yeni Üye🌱
keşke okul önce olsaydı ama olmayınca da grafiker olamassın diye birşey yok..
bende okulunu bitirmedim ama öss tekrar kazanırsam bu bölümü yazarım bende çok yeniyim ve inşallah çok iyi yerlere gelirim;)

en önemlisi istek ve kararla başlıyor...

AnoktaKADİR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
10 yıllık analog fotoğrafçılık ve bunun içerisinde 8 yıllık digital fotoğrafçılık tecrübesi olan biri olarak dijital fotoğraf ve fotoğrafçılığın bu kadar ileri gitmesinden ve pc lerin bu meslek dalında olmazsa olmazlarından bir parçası olduktan sonra ve fotoğraf işinde birkaç tasarım yaptıktan sonra bir kaç ta serbest çalışma yapayım diyenlerden çok bilgi ve beceriye sahip olmama rağmen hala ben grafikerim diyemem çünkü okulunu okumadım ama az da olsa tecrübesini yaptım.
ben grafikermiyim ? sorusuna hayır diyebiliyorsam yolda giderken tabelalara reklamlara tasarımlara farklı açıdan (acaba ben nasıl yapardım diye ) bakmaya çalışıyorsam ve hala tasarım için internette gezinti yapıyorsam ben kendimi geliştirmek istiyorum anlamına gelir diye düşünüyorum

Ama keşke m.y.okulunda elektronik yerine grafik bölümü okusaydım
keşke
keşke...

son olarak şunu ifade etmek isterim araştırma , dışa dönük olma ,paylaşım ,fikir alış verişi , sosyal aktiviteler benim gibi düşünenlerin yardımcısı olacaktır

bu işin okulunu okuyup GRAFİKER olan arkadaşlara ve bu işin hakkını layığıyla verene "helal olsun hakikaten güzel düşünmüş ve yapmış" dedirten arkadaşlara saygı , hürmet ve muhabbetlerimle ....

ayışığı

🏆Pro Tasarımcı🏆
corel draw programını öğrenebilmem için internette yararlanabileceğim kaynakları bilen var mı?

N/A5

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadasım Bence İstemek Vede Merak Çok Önemli Merak Edeceksin Sonra İstiyeceksin sONra Önünde Hiç Birşey DuramaZ Senin Sen Yeterki İste Ve Merak et

Gerisi Çorap Söküğü Gibi Gelir ;)

ANGEL439

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence pratik. 2 yıllık grafik tasarım mezunuyum. iş hayatında okulda öğrendiklerimin çoğunun toerik olduğunu gördüm. Ya da eğitim için 2 yıl yeterli değil. kesinlikle uygulama ile oluyor.

efsunlu_kizz

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben suan baska meslek sahibi olmama rağmen bir merak sardı grafik tasarım öğreniyorum kendime grafikerim demiyorum ama yolun cok basında olmama rağmen belkide sanslıyım meyvelerini alıyorum teorik bilgiler kesinlikle ögrenilmeli ama bu is hayal gücü farklılık ve devamlı degişim istiyor ben ögrendim bu kadar yeterli demekle olmuyor hep yenilemen lazım kendini, üretmelisin ve yaptığın tasarıma bakıp işte bu olmustur diyebiliyorsan bence tasarımcısın

Ressam Halil ŞİKAR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
soruların yanıtı bu !

Pratikle teori arasinda çok fark vardır. Fakat ikisi birarada olursa muhteşem olur. Önce okul, okul döneminin ortalarında başlayan iş hayati.... süper... okul bittiginde güven sonsuz...

Tüm bu tarz soruların yanıtı bu ! Nucat aslında önceden koymuş noktayı.

wonderlanddizgi

🌱Yeni Üye🌱
iş işte öğrenilir arkadaş :D en güzeli alaylı....
yogun tempolu bi yer bulacaksın bir ayda ne istersen öğrenirsin...
yeterki iste....

sayfa tasarımı benim işim....grafik tasarım sizin olsun...

saziye

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar graikerlik öle doktorluk gibi birşey değil bence grafiker olamaz kimse çünkü bu mesleğin sonu yok bir yerde durup ben bunun kaymağını yemek istiyorum diyemezsin sürekli üretmek zorundasın yani sürekli yeni şeyler öğrenmek ve üretmek...
saygılar efendimm :)

halley

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu ülkede özellikle İstanbul'da her yere deneyimli grafiker veya yetiştirilmek üzere bayan grafiker ararlarsa kimse birşey öğrenemez de yapamaz da kardeşim.. Niye bayan yahu?
Niye yani? Erkek yapamazmı bu işi ? Gerçekten insanı delirtecek şekilde ilanlar var. Tam ilanı okuyorsunuz ''tamam bu bana uygun'' diyorsunuz ama son kısımda BAYAN yazınca artık tepkiniz kendinize göre değişiyor. Şahsen ben burda kendimi yiyorum. Bayanlardan nefret eder bir yanım yok yanlış anlamayın. Sadece iş sektöründe sürekli bayanlar olması gerekmiyor. Pek tabi ki erkek grafikerlerde var ama onların elinden tutan olmazsa ne yapacaklar? Tamam o zaman İbrahim Tatlıses gibi amelelik yapalım birimiz ordan türkü söylesin abi köşeyi döner belki. Ya sabır Ya Muhammed (s.a.v) !

ahmee4

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ahmee4.com
grafik bi bakıma kendini göstermektir...
ilk başlarda basit bir PS oynamasıyla başlar... bir süre geçtikten sonra arkadaşların senden bişeyler ister... aradan aylar geçer bi bakarsınki işi ilerletmişsin hatta webe geçmişsin...
1-2 yılın sonunda artık derdine derman olacak kadar öğrenmiş olrsn işi... ama henüz grafiker olamamışsındır ve bunun acısını çekiyorsundur :D
sonra üniversite hayalleri başlar. profesyönel eğitim aldıktan sonra bide bakmışsınki isminin başına grafiker sıfatı eklenmiş :)

grafiker olmak için grafiği yaşamak, yaşadıktan sonra eğitimini almak gerekir...
ikisinden 1i değil ikiside aynı anda olması gerekir.
ozaman grafiker olursun işte: )

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşım grafiker olunmaz aslında. Grafikerlik bir yetenektir. Proğram kullanmak la iyi bir grafiker olunacağını sanmıyorum. Biraz bakış açısı olması lazım. Okullarda bu eğitimi veriyorlarmı, sanmam ama biraz yeteneğin olması lazım. Kendine güvenin varsa önünde bir engel yoktur demektir.

broken_wings

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu ülkede özellikle İstanbul'da her yere deneyimli grafiker veya yetiştirilmek üzere bayan grafiker ararlarsa kimse birşey öğrenemez de yapamaz da kardeşim.. Niye bayan yahu?
Bak başta buna katılıyorum..Ben okul bitirdim.AİBÜde.Ama okula başlamadan,okul esnasında ve sonrasında mesleğim bu.Ben bu bölüm için 4 yıllık başka bölümden geçmişim.Neden biliyormusunuz.Ben ne istediğimi biliyordum.Şu an günde 4 saat maximum 6 saat uyuyorum.İş tempom çok yoğun ama her yaptığım işi dışarıda dolaşırken gördüğümde gurur duyarak ben yaptım diyorum.Şimdi ne diyorum ben.Teori pratik v.s. gibi jan janlı laflarla kimseye grafiker nasıl olunur anlatamazsınız.Siz neden grafik okudunuz yada nasıl buraya geldiniz.Bu daha önemli.Gerçek ve gerçekçi olun.Saygılar..(Kimse alınıp P.M.atmasın bide orada cevap yazmıyım)