Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Günerler Çatı Kaplama Logo çalışması

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
sayın grafishop ve nihat baysal ilk once sunu belırtmekte yarar var bana kalırsa artık ulkemızde beksık olan ve yaratıcılıga onem verılmeyen logolarda değişikliğe ve hayalin içinde bulunan firmayı anlatan tasarımlarla yeni ve carpıcı logolar cıkartmak gerek şimdi bu tarz çalısmalarda orneın catı ıle ılgılı logolarda pen aracı ıle bır cızgı cekıp uzerıne ucgenı oturtugumuzda tamamdır dıyoruz veya örneğin rüzgar alpaslan adı ile ilgili bir logo çalışılacak ra yapıp tamamdır dıyerek verıyoruz evet bu bır arz talep meselesı bazen bır cızgı veya ıkı harf herseyı anlatabılıyor ama bu tabuyu el bırlıgıyle yıkmalıyız yanı nıhat bey logo ıle ılgılı calışmalar yapabılıyor ıse bu konu hakkında bılgısı v yaratıcılıgı var ıse daha carpıcı ve bızı ılerıye goturecek ufkumuzu genısltecek çalışmalar yapması daha ıyı olmazmı mesela bu konuyla ılgılı ozellıkle logo ıle ılgılı sıtemızın yonetcılerınden sayın CAHİT GULDEN'in çalışmalarını hayranlıkla takip ediyorum ve bu yolun onculerınde bence nacızane onerım budur

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
sayın grafishop ve nihat baysal ilk once sunu belırtmekte yarar var bana kalırsa artık ulkemızde beksık olan ve yaratıcılıga onem verılmeyen logolarda değişikliğe ve hayalin içinde bulunan firmayı anlatan tasarımlarla yeni ve carpıcı logolar cıkartmak gerek şimdi bu tarz çalısmalarda orneın catı ıle ılgılı logolarda pen aracı ıle bır cızgı cekıp uzerıne ucgenı oturtugumuzda tamamdır dıyoruz veya örneğin rüzgar alpaslan adı ile ilgili bir logo çalışılacak ra yapıp tamamdır dıyerek verıyoruz evet bu bır arz talep meselesı bazen bır cızgı veya ıkı harf herseyı anlatabılıyor ama bu tabuyu el bırlıgıyle yıkmalıyız yanı nıhat bey logo ıle ılgılı calışmalar yapabılıyor ıse bu konu hakkında bılgısı v yaratıcılıgı var ıse daha carpıcı ve bızı ılerıye goturecek ufkumuzu genısltecek çalışmalar yapması daha ıyı olmazmı mesela bu konuyla ılgılı ozellıkle logo ıle ılgılı sıtemızın yonetcılerınden sayın CAHİT GULDEN'in çalışmalarını hayranlıkla takip ediyorum ve bu yolun onculerınde bence nacızane onerım budur

Size katılıyorum !Tasarım konusunda kat edilecek çok yol ve yıkılması gereken çok klasik var...

Fakat herkes cahit bey gibi prof. olamıyor :) Keşke olabilsek ama yavaş yavaş ilerliyoruz bu yolda...Kim bilir ne kadar zamanı geçti bu işin içinde biz ise daha yeniyiz...Zamanla bizde hem fikirlerimizi hemde tasarımı bütünleştirip tam anlamıyla uygulamaya geçiricez umarız:)

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Bu çalışmayı polemik konusu yapmak istemiyorum.Ama yorumlarınızla beni o yöne çekiyorsunuz.Aslında çalışmalar ile ilgili yorumlara üçüncü şahısları katmak bence yanlış.Madem ki Cahit GÜLDEN hoca nın ismini burada zikrettiniz ben de bu konu da bi şeyler açıklamak istiyorum.Evet Cahit Hocamın çalışmalarını ben de hayranlıkla takip ediyorum.Tabi sadece çalışmaları değil yorumlara verdiği cevaplar da hoşuma gidiyor.Mesela bir çalışması ile ilgili "Daha güzel olabilirdi" yorumuna "Nasıl daha güzel olabilirdi?" cevabını vermişti.Devamı da var ama buraya yazmak istemiyorum.Rüzgarcım bi yorum yazdığımız zaman altını doldurmamız lazım öyle değil mi? Ben çalışmanın daha güzel ortaya çıkması için eleştiri beklerken sen kendi tarzını yazıyorsun.

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
önerdiğim renkleri denediniz mi? :)

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
değerli meslektaşım ben polımık yaratmak amacında değilim sadece fıkırlerımı sundum tabıkı calısma sızın olacak tabıkı kendı yorumunuzu kendı cızgınızı kullanacaksınız ama sız eğer bır iş yaparken bunuda bu platformda insanlara sunarken yaptıgınız iş için yorum alırsınız onun renklerınız seklını yorum yapan ınsanlar belırledıkten sonra sız çalışmaya nasıl ben yaptım dıyeceksınız bılmeme anlatabıldımmı

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
değerli meslektaşım ben polımık yaratmak amacında değilim sadece fıkırlerımı sundum tabıkı calısma sızın olacak tabıkı kendı yorumunuzu kendı cızgınızı kullanacaksınız ama sız eğer bır iş yaparken bunuda bu platformda insanlara sunarken yaptıgınız iş için yorum alırsınız onun renklerınız seklını yorum yapan ınsanlar belırledıkten sonra sız çalışmaya nasıl ben yaptım dıyeceksınız bılmeme anlatabıldımmı

Bence çok yanılıyorsunuz Eğer dediğiniz gibi olsaydı arkadaşımız diğerleri gibi bana bir logo yapın der kenara geçerdi ,o ise sadece fikir alıyor benim ona renk söylemem yada burasını böyle yapmalısın demem o logoyu bizim yaptıgımız anlamına mı gelir ?

Eger düşünceniz bu ise bu forum hemen kapatılmalı herhalde !!!
artı olarak tekrar ekliyorum burası sadece çalışmaları sunma sitesi değil fikir alma yardımlaşma sitesidir. Diğer sitelerden farkını algılamalısınız artık !

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

grafishop gerekli açıklamayı yapmış.
Buraya çalışmalarını yükleyen arkadaşlar gelen eleştiriler doğrultusunda daha iyisini yapmaya çalışıyor.Bilmiyorum herhangi bir ajansa bağlı olarak çalışıyormusunuz? Eğer çalışıyorsanız mesai arkadaşlarınız yaptığınız çalışmalara teklif sunduğunda değerlendirmeye almıyormusunuz? Yok eğer alıyorsanız o iş sizin olmuyor mu?

Benim böyle bi seçeneğim yok çünkü herhangi bir ajansta tam zamanlı olarak çalışmıyorum.Freelancer çalışarak ayakta durmaya çalışıyorum.Dolayısıyla burdaki arkadaşlardan yorum ve eleştiri alıp bu doğrultuda daha iyi bir iş çıkarmak gayet doğal olsa gerek.Yanılıyormuyum ?

Son düzenleme:

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
canlı renk önerilerine katılmıyorum. Özellikle yeşilin tonu çok güzel. Turuncudan kırmızı ya da kiremit rengine doğru kayabilirsen. Çatı kavramı bakanın aklına kazınacaktır. Çatı illustrasyonu konuya uygun. Ama bu logoyu bana versen ve nasıl düzenlersin desen. Bitiş çizgisini yuvarlanan bir rulo gibi değiştirirdim. Ama tabii bu konuya saplanma durumu benim takıntım. Bu haliyle ve kiremit rengiyle de oldukça güzel olacaktır.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yapılan eleştiri ve yorumlar doğrultusunda alternatif renklerdeki çalışmalar.

gnerleralternat304f.jpg

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
çok teşekkürlerrrr :)
Turuncu ve yeşili çok beğendim :)

Kırmızı olanada siyah denesen daha iyi olurdu belki yada daha açık bir kırmızı ama 2. çookkk hoş :)

Kenarları kıvrımlıda güzel ama acaba çatı kısmı aşağı indikten sonra kısa bir çizgi olarak iki tarafta yanlara doğru düz şekilde uzasa nasıl olur ? :)

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Siyah denedim ama bana itici geldiği için vazgeçtim.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
canlı renk önerilerine katılmıyorum. Özellikle yeşilin tonu çok güzel. Turuncudan kırmızı ya da kiremit rengine doğru kayabilirsen. Çatı kavramı bakanın aklına kazınacaktır. Çatı illustrasyonu konuya uygun. Ama bu logoyu bana versen ve nasıl düzenlersin desen. Bitiş çizgisini yuvarlanan bir rulo gibi değiştirirdim. Ama tabii bu konuya saplanma durumu benim takıntım. Bu haliyle ve kiremit rengiyle de oldukça güzel olacaktır.

umarım teklifinize yaklaşmıştır.:)

yapılan yorumlar üzerine alternatif çalışmalar için link aşağıdadır
www.grafikerler.net/gunerler-cati-kaplama-logo-calismasi-t44782p4.html

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
sayın grafishop evet burası bır paylaşım sitesi ne guzel tanımlamışsınız ama bir ajans değil başımızda bir art direktor yok ve bız bı çalışmayı yaparken fıkır masası olusturup beyın fırtınasıda yapmıyoruz burada bu sıtenın amacı yapılan çalışmaların sunulması, bilgi alışverişi , eğitim ve aynı zamansda meslektaşlarımızla daha iyi iletişim kurabilmektir evet ben soylediğim sözün arkasındayım eğer bir çalışmayı yapıp buna ne eklemeliyim veya negıbı yenılıkler yapmalıyım gıbı isteklere karşıyım çalışmanızı başkalarıyla yapıyorsanız bu işi ben yaptım deme hakkına sahip değilsiniz . ve sayın nihatbaysal evet bır ajansta çalısıyorum yukarıda zaten gerklı acılamayı yaptım bır ajansta takım arkadaşlarınızla iş yaptığınızda işi verdiğiiz kişiye ajan adı altında gider yani bu çalışma bu ajanstan cıkmıştır diye şimdi siz burada bi çalışmayı ortak olarakyapıyorsunuz ve sundugunuz kişiye ben yaptım diyeceksiniz, hayır bence o iş grafikerler.net ajansından cıktı buyrun buda benım yorumum. Sitemize yapıp attığinız calışmalar zaten gereklı elştırıyı alır ve sızde o dogrultuda duzenlersınız ama eğer bir çalışmaya bunda ne gibi değişiklikler yapabilirim derseniz ozaman iş değişir. Aslında ben bu şekilde bir tartışmanın içine girmek istemezdim ama boyle olması gerektı umarım yeterınce acıklayıcı olmuşumdur saygılar

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Rüzgar bey arkadaşımız zaten eleştiriler doğrultusunda çalışmalarını değiştirdi!Hangi mesajında ne yapmam gerekiyor gibi bir cümle kullanmış bana gösterebilir misiniz?

Ayrıca böyle bile olsa zaten yorum ve eleştirilere göre yeni boyutlar kazanıyor çalışmalar ama yorumlara göre sessizce değiştirmek normal ,ne yapmam gerekiyor demek tuhaf öylemi ? Halbuki ikiside aynı kapıya çıkmıyor mu ?:)Gerçekten çok tuhaf insanı siteye çalışma koymaktan ve siteden soğutacaksınız...
Size kesinlikle katılmıyorum zaten bu sitede kimse kimseye mükemmel derecede yardımlarda bulunmuyor...En fazla suraya çizgi çeksen, bu fontu değiştirsen,rengi değiştirsen denmekte...ve kusura bakmayın ama örneğin ben ortaya dahice bir logo sunsam ve sadece rengi üzerinde yorum alıp değiştirsem bu LOGOYU BİZ YAPTIK değil yine BEN YAPTIM olur benim için... Böyle ufak yorumlar kişinin emeğini alamaz kusura bakmayın...
Neyseki anlaşamayacağımız belli ben daha fazla yorum yapmak istemiyorum...Herkese iyi çalışmalar...

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
mSjlarda sadece istediğiniz yerlere bakıyorsunuz gerçekten sıkıldım...

Ondan öncesine bakın biz farklı renkler için direttim oda değerlendirirm dedi ...Belli ki çok profesyonelsiniz ama bu yenilerin yardımlaşmasını engelleyemez...

Biz yardım ederiz ve memnunuz...Siz fikir vermesenizde olur...

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
sayın grafishop evet burası bır paylaşım sitesi ne guzel tanımlamışsınız ama bir ajans değil başımızda bir art direktor yok ve bız bı çalışmayı yaparken fıkır masası olusturup beyın fırtınasıda yapmıyoruz burada bu sıtenın amacı yapılan çalışmaların sunulması, bilgi alışverişi , eğitim ve aynı zamansda meslektaşlarımızla daha iyi iletişim kurabilmektir evet ben soylediğim sözün arkasındayım eğer bir çalışmayı yapıp buna ne eklemeliyim veya negıbı yenılıkler yapmalıyım gıbı isteklere karşıyım çalışmanızı başkalarıyla yapıyorsanız bu işi ben yaptım deme hakkına sahip değilsiniz . ve sayın nihatbaysal evet bır ajansta çalısıyorum yukarıda zaten gerklı acılamayı yaptım bır ajansta takım arkadaşlarınızla iş yaptığınızda işi verdiğiiz kişiye ajan adı altında gider yani bu çalışma bu ajanstan cıkmıştır diye şimdi siz burada bi çalışmayı ortak olarakyapıyorsunuz ve sundugunuz kişiye ben yaptım diyeceksiniz, hayır bence o iş grafikerler.net ajansından cıktı buyrun buda benım yorumum. Sitemize yapıp attığinız calışmalar zaten gereklı elştırıyı alır ve sızde o dogrultuda duzenlersınız ama eğer bir çalışmaya bunda ne gibi değişiklikler yapabilirim derseniz ozaman iş değişir. Aslında ben bu şekilde bir tartışmanın içine girmek istemezdim ama boyle olması gerektı umarım yeterınce acıklayıcı olmuşumdur saygılar

Arkadaşım ya benim anlatmamda bi sorun var.Ya da siz algılama sıkıntısı çekiyorsunuz.Mesajınızı iyi okuyun.Ajansta çalıştığınız arkadaşlarınızla beraber bir beyin fırtınası yapıp çalışmanızı ona göre şekillendirdiğinizi söylüyorsunuz.

Ben de diyorum ki herhangi bir ajansa bağlı olarak değil freelancer çalıştığım için benim böyle bir avantajım yok.Dolayısıyla buradan fikir ve eleştiri alarak çalışmayı geliştirmem kadar doğal bi şey olamaz.

Ayrıca bu siteye yüklenen çalışmalarda şunu şöyle yapın,şurayı şöyle değiştirin gibi yorum yazılı olmayan,özetle işin gelişmesini amaçlamayan kaç tane örnek gösterebilirsiniz.

Sizin deyiminizle buradaki eleştiriler doğrultusunda geliştirilen tüm işler o işe emek vermiş kişilere ait olmuyorsa bu siteye çalışmalarını yükleyen arkadaşlar dehal bu ünvanlarından vazgeçsin.