Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İnDesign da görsel sorunu lütfen yardım edin

canbay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar çok uzun süredir kullanmıyorum İnDesign ı dergi yapıyorum ama sayfalar çoğaldıkça görselerim bozuluyor, sağ tıklayıp "Display Performance" seçeneği bir süre sonra daha da bozuyor görselleri sonra dosyayı save yapıp tekrar açınca bu soruyu soruyor Lütfen yardım edin çok da acil bir dergi Şimdiden
yardımlarınız için teşekkür ederim

(NOT:GÖRSELİN ÜZERİNE TIKLARSANIZ TAM HALİNİ GÖREBİLİRSİNİZ)​

HAAAAAAA bu arada unutuyordum az kalsın programı tekrar açtığımda "Links" kısmında görselleri karşısında soru işareti oluyor

Benzer konular

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Sorunun nedeni çalışmanzıda kullanmış olduğunzu görselleri çalışmanzı eklendikten sonra görselin yerini degiştiryorsunuz ( örneğin masaüstünden D sürücüsüne yada bir klasörden başka bir klasöre ekliyorsunuz) onun için bu hatayı veriyor ; çalışmanızda kullanmış olduğunuz görselleri bir klasöre toplayın ve .indd dökümanını bu klasöre kaydedin bu hatayı birdaha vermez , diğer çözümüde görseli embed yolu fakat bu yolda çalışmanızı boyutunun büyümesine (MB) neden olur .

canbay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkürler Vejdi bu söylediklerini deyincem. Görsellerin yerini değiştirme seçeneği olabilir bu hatayı yaptım çünkü. Fakat görselleri İnDesign a attıktan sonra embedlemek görselin boyutu "büyüse dahi" benim sorunuma çözüm olabilir mi?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Teşekkürler Vejdi bu söylediklerini deyincem. Görsellerin yerini değiştirme seçeneği olabilir bu hatayı yaptım çünkü. Fakat görselleri İnDesign a attıktan sonra embedlemek görselin boyutu "büyüse dahi" benim sorunuma çözüm olabilir mi?

Evet çözüm olabilir

canbay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok teşekkür ederim tekrar son sorumu sormanın bir sakıncası varmı acaba çok sorduysam kusura bakma lütfen... Yaptığım dergide ki bütün görsellerimi embedledim görsel sorunum kalmadı nasıl olsa embedlediğim için görsellerin olduğu dosyayı silebilir miyim? bu bana 2. bir sorun yaratır mı?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben olsam :
bitirdiğim çalışmayı pdf yapardım ve daha sonra çalışmanın .indd dosyasıyla beraber görselleri saklardım ilerde tekrar kullanabilmek için (ne olur ne olmaz) diye

canbay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Aslında mantıklı olan da o zaten, benim yapmak istediğimde o, fakat bu iş biraz karıştı :)@ Çünkü benden önceki grafiker çok dağınık olduğu için, herşeyi dağınık çalıştığı için böyle dağınık oldu herşey :mad:) en az 150-175 sayfaya yakın bir dergi derginin 80-90 sayfaya yakın görselleri "a" dosyasında geriye kalanlar "c" dosyasında bende görselleri embedledim şimdi görselleri embedlediğim için diyorum ki şimdi bu görselleri olduğu dosyadan silsem yada hepsini bir dosya da toplasam derginin originali olan İnDesign dosyasında ki görsellerim bozulur mu? Nasıl olsa Embedledim görselleri
TEŞEKKÜR EDERİM...

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Bir sorun olmaz (mesaj 2) ama hepsini bir dosya da toplayın indd. dosyasınıda buraya kaydedin illerde Unembed link yada Relink yaptığınız zaman basit müdahalelerle sorunu aşabilirsiniz

canbay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekürler Vejci çok teşekkür ederim bilgilerini paylaytığın için

efe34

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşr merhabalar,

İlüstratör programında bir kartvizit çalışması yaptım arkalı önlü.Dosyanın boyutu çok yüksek
çıkıyor kaydettiğimde.56 MB oluyor. ekran kartının çok yüksek olmasından kaynaklanabilirmi ? yada kaydderken birşey mi atlanıyor anlayamadım. yardım edermisiniz
teşekkürler..

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşr merhabalar,

İlüstratör programında bir kartvizit çalışması yaptım arkalı önlü.Dosyanın boyutu çok yüksek
çıkıyor kaydettiğimde.56 MB oluyor. ekran kartının çok yüksek olmasından kaynaklanabilirmi ? yada kaydderken birşey mi atlanıyor anlayamadım. yardım edermisiniz
teşekkürler..

Görsel kullanılmışsa embedlemeden pdf kaydedin