Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

indesign ile çalışılmış sayfayı yeniden boyutlandırma çook acil

eneserdogan

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar indesign ile 600 sayfalık bir kitap hazırladım. ama daha sonra kitabın ebadı değişti. ben sadece sayfaların boyutları ile oynayabiliyorum fakat aynı anda hem sayfanın hemde objelerin ebatını yerleri bozulmadan nasıl değiştirebilirim.

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım bi ayar girerek objeleride küçültebilecek bi yöntem olduğunu sanmıyorum eğer varsa mükemmel bişeydir videoyu izleyip yöntemi öğrenebilirsen yaz lütfen... şimdi zamanım yok ama varsa öyle bişey pür dikkat izleyebilirim :D yaz derken sadece var veya yok diye yazmanız yeterli kolay gelsin.

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet var... fakat çalışmanın genel prensiplere uyması lazım....

eensar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pdf yaparsın sonra istediğin ölçüde küçültüp büyültürsün sayfayı. İndesignda sayfa yapısını değiştirebilirsin fakat sorunlar yaşayabilirsin. Mzanpaj/mizanpaj ayarı çentikle sonra sayfa yapısını değiştirebilirsin

ertares

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba

aynı sorun şu an bendede var, nasıl çözebiliriz bilen varmı ? ??

kolye

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar benzer bir sorunu ben de yaşıyorum. yukarda linkleri verilen videoları da izleyemedim rapid share error veriyor. çalıştığım kitabın boyutları değişti ve bu sorunu nasıl halledeceğimi bulamadım. iç kenarları ayni kalacak ama sayfanın boyutu değişecek. içindeki görselleri tek tek değiştirmeye bile razıyım artık:) yeterki sadece yapmış oldugum sayfaların boyutları hepsi birden değişsin. yardımcı olursanız memnun olurum. saygılar.

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
merhaba arkadaşlar benzer bir sorunu ben de yaşıyorum. yukarda linkleri verilen videoları da izleyemedim rapid share error veriyor. çalıştığım kitabın boyutları değişti ve bu sorunu nasıl halledeceğimi bulamadım. iç kenarları ayni kalacak ama sayfanın boyutu değişecek. içindeki görselleri tek tek değiştirmeye bile razıyım artık:) yeterki sadece yapmış oldugum sayfaların boyutları hepsi birden değişsin. yardımcı olursanız memnun olurum. saygılar.

Programda sol üst köşedeki 9 noktalı cetvelde ortadaki noktayı işaret koyup
File < Document Setup
menüsünden yeni boyutunuzu verdiğinizde
işiniz ortalanmış ve tüm sayfalar yeniden boyutlandırılmış olucak..
İyi kullanımlar

kolye

🌱Yeni Üye🌱
muhammet arkadaşım çok güzel olmuş verdigin bilgi. bilgine sağlık.çok teşekkürler muhammet

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
Programda sol üst köşedeki 9 noktalı cetvelde ortadaki noktayı işaret koyup
File < Document Setup
menüsünden yeni boyutunuzu verdiğinizde
işiniz ortalanmış ve tüm sayfalar yeniden boyutlandırılmış olucak..
İyi kullanımlar

bir deneme yaptım ama işler boyutlanmadı. Sadece sayfalar boyutlandı. dediğiniz noktalı yer "reference point" olsa gerek. Ortadaki noktayı işaretleyip sayfayı boyutlandırınca sadece sayfa boyutlanıyor. İçerik boyutlanmıyor. İçeriğide toptan boyutlandırabileceğimiz bir yöntem varmıdır acaba

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
sayfaları başta düzgün hazırladıysanız. yani sayfa ebatlarının dışına taşmış objeler yoksa, sayfaları büyütüğ, scale den % değeri girerek tek tek sayfaları büyütmeniz gerekir. öyle bir tuşa basayım tasarım yeni ölçüye otursun gibi bir durum malesef yoktur.

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Merhabalar,
Aslında bu iş Adobe tarafından düşünülmüş ve çözüm de üretilmiştir. Fakat çok uç değişiklikler yaparsanız beklediğiniz sonuçları elde edemezsiniz. Mesela yatay bir çalışmayı dikeye dönüştürdüğünüzde çok kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Ama bir iki santimlik değişikliklerde çok tatmin edici olabilir. Yine de çalışmanızı baştan sona dikkatlice gözden geçirmeniz gerekecektir.
Yapmanız gereken; sayfanızı boyutlandırmadan önce menüden Layout/Layout Adjustment penceresini açmak ve Enable Layout Adjustment seçeneğini aktif hale getirmektir. Artık sayfanızda kullandığınız nesneler yeni sayfa boyutuna göre şekil alacaktır.
Burada önemli olan, yukarıda bir arkadaşın da yazdığı gibi, programın size önerdiği kurallara uymuş olmanızdır. En önemlisi de çalışmanızı margin'ler içinde yapmış olmanızdır.

İşinize yarayıp yaramadığını yazarsanız sevinirim.

tepki_siz

🌱Yeni Üye🌱
bilgi için çok teşekkür ederim . Çok işime yaradı

cnrydn

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar,

İndesign CS4 te sadece tek bir sayfanın ölçüsünü nasıl değiştirebiliriz. cs 5 teki gibi pages paletinin altında ikonu yok...

acanss

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar indesign da çok yeniyim ve facinpage lerden biri A3 diğeri A4 ebatında olsun istiyorum, bunu ayarlamak mümkünmüdür indesignda bu arada katalog toplam 64 sayfa ama bazı sayfaları kırımlı olacak