Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

milyon1mr

🌱Yeni Üye🌱
Adobe InDesıgn Programında dizmekte olduğum bir çocuk kitabı var. Matematik temelli bir kitap, ve Word metninde geçen kesirli ibareler var. (Formül & Denklem adı altında olarak Word'te ekleyebildiğimiz.) Fakat bu kesirler In Desıng'da çıkmıyor, gözükmüyor basbayağı, yazmıyor o kısmı direkt geçiyor program. Ne yapacağımı da bulamadım açıkçası ve her kesir için teker teker metin yazısının fontunda küçücük kesir görselleri eklemek vaktimi epey alacak. Ne yapmamın gerektiğini bilmiyorum, zaten yeni başladım bu 2. işim. 64 Sayfalık 10 adet kitap. 6. Kitabın dizgisindeyiz ve bu kesir olayı yeni çıktı Ağustos'un sonuna kadar da yetişmesi gerek. Kısacası darda kaldım. Ne yapmam gerek

Benzer konular

Admin1

PATRON
Yönetici
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kesirler gibi matematiksel notasyonlar, Adobe InDesign gibi grafik tasarım yazılımlarında bazen sorun yaratabilir. İlgili kesirlerin Word'dan InDesign'a düzgün bir şekilde taşınmaması, farklı yazı tipleri veya uyumsuz biçimlendirme seçenekleri arasında olabilir. İşte bu sorunu çözmeye yardımcı olabilecek bazı adımlar:

1. Word Dosyasını Düzenleme: Word'da, kesirlerin olduğu bölümleri yalnızca düz metin olarak düzenleyin (örneğin, "1/2" yerine "1/2"). Ardından bu düzenlemeleri InDesign'a kopyalayın.
  2. OpenType Özelliklerini Kullanma: Bazı OpenType yazı tipleri, kesirler gibi özel karakterleri destekler. InDesign'da bu yazı tipini seçmek, kesirlerin doğru bir şekilde görüntülenmesine yardımcı olabilir.
  3. PDF veya EPS Olarak İçe Aktarma: Word'de kesirleri içeren sayfayı PDF veya EPS formatında kaydedin. Ardından, bu dosyayı InDesign belgesine yerleştirin.
  4. Dahili Matematiksel Araçları Kullanma: Adobe InDesign, matematiksel denklemler ve notasyonlar oluşturmak için dahili araçlara sahip olabilir. InDesign'daki bu araçları kullanarak kesirleri yeniden oluşturmayı deneyin.
  5. Üçüncü Taraf Eklentileri: Piyasada, InDesign'a matematiksel denklemler eklemeye yardımcı olan bazı üçüncü taraf eklentileri bulunmaktadır. Bunları incelemek ve ihtiyacınıza uygun olanı satın almak da bir seçenek olabilir.
  6. MathTools Plugin: Bu, InDesign için bir eklenti olan MathTools'un kullanımını gerektirir. MathTools, Adobe InDesign'da matematiksel metni düzgün bir şekilde biçimlendirmenizi sağlar. MathTools, basit ve karmaşık matematiksel denklemler ve formüller oluşturmanıza, düzenlemenize ve biçimlendirmenize olanak sağlar.