Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İndesign Taşma Payı Hakkında

gobrasoft

🌱Yeni Üye🌱
Beyler öncelikle s.a İndesign da bir albüm çalışması hazırlıyorum. Benim sorum ise taşma payları hakkında. Yüzyüze sayfalar şeklinde çalısıyorum. Fakat şöyle bir sorun var her taraftan 3mm tasma payı vermeye kaltığımda atatürk resmini koyduğum sayfa pdf çıktısı aldığımda sağ taraftan sol sayfaya taşmış şekilde gözüküyor. yane sağdaki sayfa i,çeriği soldaki sayfaya taşıyor. Acaba bu şekilde olması normalmi. Yoksa Sol taraftan taşma payı vermem gereksizmi sayfanın ortası olduğu için. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Benzer konular

gobrasoft

🌱Yeni Üye🌱

Kırmızı çizgiler taşma paylarını gösteriyor sanırım. Bu şekilde soldan taşma payı verilmemiş bir çalışma sıkıntı çıkarırmı.

Berlaquettin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selamlar,

Eger booklet tarzinda baski yapacak isen facing pages secenegini sectigin icin ikili sayfalari yanyana calisirsin, baski PDF'i aldiginda o bolumler yan sayfalara tasar ama baskida sorun olmaz bu durum. Sen verdigin tasmayi (en az 3 mm ortalama 4-5 mm) herzaman doldur o zaman sorun olmaz.

Iyi gunler

gobrasoft

🌱Yeni Üye🌱
Cevap için çok teşekkür ederim. Yane ben 4 taraftan da sağ sol alt üst ortalama 4-5 mm boşluk verip resimleri o kısımlara uyguladığımda baskı pdf inde sağdaki sayfadaki resim soldaki sayfada da gözükünce sorun olmuyor.

Çünki resmin tasırma payı kadar olan kısmı diğer pdf sayfasına geçince bi an sorun var ddim.
Tekrar teşekkür ederim.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Cevap için çok teşekkür ederim. Yane ben 4 taraftan da sağ sol alt üst ortalama 4-5 mm boşluk verip resimleri o kısımlara uyguladığımda baskı pdf inde sağdaki sayfadaki resim soldaki sayfada da gözükünce sorun olmuyor.

Çünki resmin tasırma payı kadar olan kısmı diğer pdf sayfasına geçince bi an sorun var ddim.
Tekrar teşekkür ederim.
Sorun olmaz ama illa iç kısma denk gelen yerlerde taşma payı olmasın derseniz sayfa ayarlarından inside olan bölümün taşmalarını sıfır olarak ayarlayın ya da pdf üretirken MArks&Bleed kısmından Bleed ayarlarını yine inside bölümünü sıfır yaparak pdf'inizi üretin

gobrasoft

🌱Yeni Üye🌱
Sorun olmaz ama illa iç kısma denk gelen yerlerde taşma payı olmasın derseniz sayfa ayarlarından inside olan bölümün taşmalarını sıfır olarak ayarlayın ya da pdf üretirken MArks&Bleed kısmından Bleed ayarlarını yine inside bölümünü sıfır yaparak pdf'inizi üretin

Eyvallah çok çok saolun üstadım.