Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

indesign'de resmin etrafında yazıları nasıl çeviririz ?

Benzer konular

ahmetbroke

🏅Acemi Tasarımcı🏅
elips tool ile mesala bi yuvalar ciz horizontal taype tool ile ustune tıkladımızda yazıları ustunden yazıyor demek istedigin buysa tabi

sertand

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sertandirek.com
gazetelerde ve dergilerde resmin etrafında yazılar yazılıyor ve yazılar resme göre devam ediyor, onun gibi yapmak istiyorum. bu arada cevap verdiğiniz horizontal taype tool' u bulamadım.

Graphid

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yazıyı resim etrafında akıtmayı soruyorsun.
Yazıyı yazdıktan sonra kare, dikdörtgen veya yuvarlak ne şekil istiyorsan çiz. Resmi bu şekle clipping maskla, sonra resmi seç ve 'window-text wrap'ı aç orada kare halinde üst kısımda resmi yazının üzerine nasıl yerleştireceğinin seçenekleri olacak oradan ayarlarsın. Altındaki değerleri de değiştir kendine göre, işlem tamamdır. Kolay gelsin..

sertand

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sertandirek.com
cevabınız için teşekkür ederim, oldu gibi, son bir sorum olacak bu konuyla ilgili, Resmi bu şekle clipping maskla demişsiniz ben alan açtım resmi çağırdım, yazıları aldım fakat resmi clipping maskla olayını çözemedim nereden ve nasıl oluyor cevaplarsanız sevinirim.

Graphid

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İlla resmi clipping masklamanız gerekmez. Sadece resmi koysanız da olur. Clipping mask olayı;
Boş bir alanda rectangular marque tool ya da eliptical marque tool ile şekil çizersiniz. Çağırdığınız resmi de bu şekille birlikte seçip object menüsünden clipping maska tıklayarak ya da kısayolunu kullanarak ctrl-7 ile yapabilirsiniz. İyi çalışmalar