Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İndesing'da tuhaf donma sorunu

haneulhojin

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar..

indesingda 1000 sayfalık arapçalı kitap yaptım.
Belgede kaymaları yaparken herhangi bir takılma yok.

Bu belgeyi indesingdan tashih yapılması için worde alıp editöre göndermem gerek.
Sorun şu ki: İndesingda belgeyi kopyalarken program yanıt vermiyor.
şu yöntemleri denedim:
100 er yada 50 şer sayfa olarak kopyalama, tümünü kopyalama,
ctrl +e yapıp metin biçiminde, idlm biçiminde,
başka yeni bir belge açıp sayfaları diğer belgeye taşıdığımda,
karakter stillerini silmeyi denediğimde,
dipnotlara dokunduğumda...

dosyayı yeni belgeye alırsam sorun çözülür sandım ama yeni belgeye bile alamıyorum. çünkü kopyalama yapamıyorum. sadece kaymalar ve başlık stillerini düzenleyebiliyorum.

cs5-cs6 ve en son sürüm indesing belgesinde denedim hepsi aynı, program yanıt vermiyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Benzer konular

codestech

🏅Acemi Tasarımcı🏅
belgeyi paket haline getirmelisin.
eski belgeyi tamamen silmelisin materyalleri dahil.
yeni oluşturduğun paketi açtığında donma sorunun olmayacaktır.
Eğer olursa aynı işlemi tekrar etmelisin. fakat bu sefer paket yaparken idml seçeneğini de işaretlemelisin

haneulhojin

🌱Yeni Üye🌱
belgeyi paket haline getirmelisin.
eski belgeyi tamamen silmelisin materyalleri dahil.
yeni oluşturduğun paketi açtığında donma sorunun olmayacaktır.
Eğer olursa aynı işlemi tekrar etmelisin. fakat bu sefer paket yaparken idml seçeneğini de işaretlemelisin

paket haline getirdim. Sorun aynı şekilde devam ediyor. Idlm de yaptım paket alırken. Idml 0 kb olarak gözüküyor ve açılmıyor :(

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çok sayfalı dokümanlarda book olarak çalışmak hem işinizi hızlandırır hem de büyük kolaylık sağlar ama siz işi çoktan yapmışsınız (gerçi geriye dönük olarak hâlâ book yapabilirsiniz).
Öncelikle indd içinden kopyalamak yerine mevcut dokümanınızdan herhangi bir presette pdf oluşturun ve acrobat üzerinden o pdf dokümanını word olarak export edin. Bu şekilde bir sorun olmaması gerek.

haneulhojin

🌱Yeni Üye🌱
Çok sayfalı dokümanlarda book olarak çalışmak hem işinizi hızlandırır hem de büyük kolaylık sağlar ama siz işi çoktan yapmışsınız (gerçi geriye dönük olarak hâlâ book yapabilirsiniz).
Öncelikle indd içinden kopyalamak yerine mevcut dokümanınızdan herhangi bir presette pdf oluşturun ve acrobat üzerinden o pdf dokümanını word olarak export edin. Bu şekilde bir sorun olmaması gerek.

Teşekkürler. o şekilde deneyeceğim. Arapça çok olduğu için o yolu denemedim.. İnşallah arapçalarda düzgün gelir.