Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

inşaat şirketi |sözbir|- logo

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Daha da logo yapmayacağım bir logo :D

hiçbirisini beğendiremediğim akabinde işten ayrıldıktan sonra sonucunun ne olduğunu bilmediğim logo çalışması.

egomu tatmin için paylaştım :p

IaeY9.jpg

Nvl7P.jpg

hrAJn.jpg

HhVcj.jpg

jcET0.jpg

o2VHy.jpg

m9EpJ.jpg

JUMVG.jpg

oW7hh.jpg

uXmSq.jpg

jyzG0.jpg

görüldüğü üzere farklı tarzlar denedim...

Benzer konular

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok egoist gördüm seni. :D

Bence hepsi başarılı onlar kaybetmiş yapacak birşey yok, eline sağlık.

seventh

🏆Pro Tasarımcı🏆
hepsi birbirinden iyi gidip gelip 7 de gözüm takılıyor yalnız :)
emeğinize sağlık

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
:) teşekkür ederim bencilleyim tuttu

müşteri beğenmemişti bir parti daha logo gönderdim ve işten ayrıldım :p

bakalım yakında çıkar

aldgrf

🌱Yeni Üye🌱
cok guzel eline sağlık 3, 7 daha guzel faz logo yapmasaydın keşke ilik yaranmaz öylelerine, işten ayrılmana üzüldüm ama daha ilerine layıksın

yigit83

🌱Yeni Üye🌱
gerçekten başarılı çalışmalar tebrikler

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
gerçekten başarılı çalışmalar tebrikler

teşekkür ederim :)

cok guzel eline sağlık 3, 7 daha guzel faz logo yapmasaydın keşke ilik yaranmaz öylelerine, işten ayrılmana üzüldüm ama daha ilerine layıksın

teşekkür ederim. İşten isteğim dahilinde ayrıldım. Yaptığım işlerde klişeleşmeye başladığımı hissetmeye başlamıştım. Hepimiz için hayırlısı olsun. Bir süre free takılacağım.

blackpearl

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.pdftasarim.com
Çalışmalar temiz ancak benim farkettiğim kadarı ile amblem ve tipografi arasında çok sağlam bağlantılar kuramamışsın. Bunun yanı sıra, inşaat sektörü düşünülünce seçmiş olduğun yazı tipleri çok sevimli kalmış =) fikirlerini, farklı kombinasyonlar ve yazı tipleri ile tekrar düzenleseydin, fikirlerini alabilirlerdi diye düşünüyorum.

Eline sağlık

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Çalışmalar temiz ancak benim farkettiğim kadarı ile amblem ve tipografi arasında çok sağlam bağlantılar kuramamışsın. Bunun yanı sıra, inşaat sektörü düşünülünce seçmiş olduğun yazı tipleri çok sevimli kalmış =) fikirlerini, farklı kombinasyonlar ve yazı tipleri ile tekrar düzenleseydin, fikirlerini alabilirlerdi diye düşünüyorum.

Eline sağlık

evet bazı çalışmalar fazlası ile yumuşak hatlı
kısa bir bilgi geçeyim
gordion grup'un (nam-ı diyar atlantis i yapan şirket << ankaradaki en son ve büyük konut ve avm sitesi) ayrı bir kolu olan şirket için yapılacak logo idi.

önce 3 çalışma gönderdik ki hepsi sert hatlı ve gordion logosu ile bütünleşmiş logolar idi.

sonrasında büyük bir kararsızlık ortamı vardı ve yalan yok ne yapacağımı şaşırdım ve biraz marjinal tasarımlara yönelmeye karar verdim. Misal 7 numaralı çalışma ya da 10 numaralı çalışma sonraki gönderdiklerimin arasında.

sonuç ne oldu bilemem ama inşaat şirketi logosunda fazla yumuşak (sizin tabisiniz ile sevimli :) ) logo kullanmayı ben de sevmem ama oldu.

güzel bir ayrıntı teşekkür ederim.

zkntrkkn06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
3 hoşuma gitti gerçekten yalnız ikideki yeşilden katabiliriz bence biraz 3 e ;)

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
yorumlar için teşekkür edderim
sonucu takip etmedim bakalım bu hafta öğreniriz

fade

🌱Yeni Üye🌱
Kasıntı bir mesaj olarak almayın, samimi olarak söylüyorum ki; ben de beğenmedim çalışmalarınızı. Nedenlerine gelecek olursak...
Amblemlere üç boyutlu bir hava katan parçalı ve renk geçişli(gölgeli, gradientli) olan teknik(ilk dört çalışmada kullandığınız) oldukça 'havalı' bir teknik. Fakat orijinal bir espri yakalanmadıkça bu tekniğe başvurulmamalı. Sizinkilerden önce başka kimselerin çalışmalarında da bu tekniğin orijinal bir espri bulunamaması sebepiyle başarısız bir sonuca sebep olduğuna tanık oldum. Aynı hatayı ben de yapmışımdır geçmişte. Yaygın görülen bir durum olduğuna kanaat getirdiğim için bu söylediğime oldukça dikkat edilmeli diye düşünüyorum.
Bunun dışında paylaşmak istediğim basit bir tecrübem daha var. Müşteriye sunum yaparken üçten fazla alternatif sunulduğunda müşterinin kafasının karışması gibi önemli bir gözlemim var. Bu kadar çok alternatif mesleğim olmasına karşın benim bile kafamı karıştırdı. Kaldı ki müşterinin kafası bence allak bullak olmuştur. Bir de bunların üstüne işten ayrılırken yeni alternatifler sunmanız, olayı iyiden iyiye içinden çıkılmaz bir hale getirmiştir diye düşünüyorum. Toparlayacak olursam, müşteriye üç çalışmadan fazlası sunulmamalı. Sunumunuzu, müşteriyle olan iletişiminizi güçlü tutarak gerçekleştirmelisiniz. Böylece müşteri tipi zor beğenen bir müşteri tipi olsa dahi çalışmalarınızdan bir tanesini en fazla bir kaç rütuştan sonra müşteriye kabul ettirebilirsiniz. Ben çalışma hayatımda aynen bunları deneyimledim. Yurdum insanı "her işten anladığı"(!) gibi bizim işten de anladığını düşünüyor. Bu noktada onlara kimin "patron" olduğunu göstermek grafikerlere düşüyor.
Benim düşüncelerim bu şekilde, teşekkürler...