Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İsra ajans için logo amatörce

muammer koc

🌱Yeni Üye🌱
bir ajans için yaptığım bir logo eleştirilerinizi bekliyorum arkadaşlar, her türlü !
israjt0.jpg

Benzer konular

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
kuş fazla olmuş, renk çok parlak, isr ne demek, sloganı da ilişkilendiremedim, ortada a lardan ve j den yapmış olduğun yüz ifadesi de anlamlı olmamış, genel olarak hoş görünüyor ama çok fazla aktör var bu logoda, kuş, isr, yüz, eğik a, bir gece yolculuğu...

nuray110

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzel olmuş logon ama bence ''bir gece yolculuğu'' yazısının fontunu ve yerini değiştirirsen daha güzel olabilir. Biraz arada kalmış gibi duruyor orda bi bütünlük oluşturmamış. Başarılar

mecbey

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kuşu kaldımayı düşünmüyorsan tipografi ile oynayabilirsin

isra kısmını ajansın üzerine taşımayı düşünebilirsin mesela

muammer koc

🌱Yeni Üye🌱
kuş fazla olmuş, renk çok parlak, isr ne demek, sloganı da ilişkilendiremedim, ortada a lardan ve j den yapmış olduğun yüz ifadesi de anlamlı olmamış, genel olarak hoş görünüyor ama çok fazla aktör var bu logoda, kuş, isr, yüz, eğik a, bir gece yolculuğu...

"isr" değil isra ajans isra kelime anlamı olarak "gece yolculuğu" demek , kuşu ise bir yolculuğun simgesi olarak kullanmak istemiştim ama ... galiba başaramadım... :sadsmile:

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
güzel olmuş logon ama bence ''bir gece yolculuğu'' yazısının fontunu ve yerini değiştirirsen daha güzel olabilir. Biraz arada kalmış gibi duruyor orda bi bütünlük oluşturmamış. Başarılar
Katılıyorum bu yoruma
ve
Sloganın firmayla arasında bi ilişki kuramadım :)

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
"isr" değil isra ajans isra kelime anlamı olarak "gece yolculuğu" demek , kuşu ise bir yolculuğun simgesi olarak kullanmak istemiştim ama ... galiba başaramadım... :sadsmile:

buradan 2 sonuç ortaya çıkıyor

1. çalışmanızı sunarken detaylı bilgi vermeniz gerekmekte ki insanlar buna göre yorumlasın
2. vermek istediğiniz mesajlar herkes tarafından anlaşılamayabiliyormuş,
estetik anlamda güzel ve çekici olması yeterli olmamakla beraber, birşeylerin eksikliği hissediliyor ve çalışmanın bütünlüğünü de tam olarak yansıtamayabiliyor

muammer koc

🌱Yeni Üye🌱
buradan 2 sonuç ortaya çıkıyor

1. çalışmanızı sunarken detaylı bilgi vermeniz gerekmekte ki insanlar buna göre yorumlasın
2. vermek istediğiniz mesajlar herkes tarafından anlaşılamayabiliyormuş,
estetik anlamda güzel ve çekici olması yeterli olmamakla beraber, birşeylerin eksikliği hissediliyor ve çalışmanın bütünlüğünü de tam olarak yansıtamayabiliyor

çok haklısınız ... üzgünüm...

birazdaha düzenledim ama...

isra2zs3.jpg

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
öneriler

1. kuşu kesinlikle kaldır, zaten bu kuş gece yolculuk yapacak bir kuşa benzemiyor :)
bu arada isra yı araştırdım biraz, kuş değil gece yürüyüşü anlamına geliyormuş, bir sure ismi
2. renk tonunu kesinlikle değiştir, madem geceden bahsediyoruz çok koyu tonlarda çalış
3. bir gece yolculuğu j harfinin sağ tarafında veya jans kelimesinin üstünde ve biraz daha büyük kullanılmalı

muammer koc

🌱Yeni Üye🌱
Cuma Namazı'ndan sonra tekrar düzenleyecem inşaallah selametle...:)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
A harfini ortak kullanmanız isr ajans olarak okunmasını sağlıyor..Siz İsra demeden aynı düşünceyi karşınızdan beklemeyin..Her lebten karışık çerez çıkartabilir..Renk üzerinde durmalısınız..Baskı maliyetiniz artabilir..

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Öncekinden daha iyi lakin küçük yazıları okumak ayrı bi dikkat istiyor
Kuş yine büyük..

muammer koc

🌱Yeni Üye🌱
Peki Bu logolara ne dersiniz... biliyorum baya bi aradan sonra oldu ama :)
yorumlarınızı bekliyorum değerli arkadaşlar...

isra.jpg

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
Öncelikle bu logo gerçekten ticari bir amaç taşıyor mu ?
Taşımıyorsa neden logo bölümünde?
Taşıyorda bir "ajans" logosunu neden "amatörce" yaptırır?

Bu bir fotograf mı ki ? .. Dünya bu kadar detaylı..
Külahlı bir dondurmayı andırmasının ve dünya kullanmanızın sebebi nedir?
Ayrıca madem Dünya kullandınız neden türkiyenin oldugu yer gözükmüyorda başka bir yer gözüküyor?

Ve külaha benzeyen üçgenin üst köşeleri neden bu kadar ince bir detay olucak kadar dışarı doğru sivreltilmiş ?

...
2. renk tonunu kesinlikle değiştir, madem geceden bahsediyoruz çok koyu tonlarda çalış
....

ve madem yapılan önerileri göz ardı ediceksiniz? Neden hala işlerinizi buraya koyuyorsunuz? .. İsranın anlamından koyu bir renk olması gerektiği yazılmış ve hatırlatılmış ve siz buna ragmen bu kadar açık tonlar kullanıyorsunuz? ..